Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze alternatywne odpowiedniki Kodi 17 na Androida 4.4
#1
Miałem pewne wątpliwości czy zamieszczać ten post, ponieważ mamy coraz wyższe wersje Androida. Jednak jest jeszcze w domach sporo telewizorów, TV box-ów, tabletów i innych urządzeń z Androidem w wersji 4.4 których nie można zaktualizować do wyższej wersji. Co do telewizorów wiadomo, że do telewizora można dokupić przystawkę w postaci np. TV boxa, ale nie każdy ma taką potrzebę, a chciałby zainstalować na swoim urządzeniu Kodi 17, ponieważ na Kodi 17 działa jeszcze bardzo dużo dodatków/wtyczek.

Kodi w wersjach 17/18/19 do instalacji oficjalnie wymagają Androida minimum w wersji 5.0.0, można zainstalować Androida w wersji 16, ale dużo dodatków obecnie na wersji 16-tej nie działa.

Jest jednak skuteczne rozwiązanie, odpowiedniki Kodi 17,  wystarczy zainstalować zmodyfikowaną tj. przerobioną wersję Kodi 17, która działa na starszych systemach Android.  W tym celu należy pobrać plik APK. Na Androidzie w ustawieniach dać pozwolenie na instalację z nieznanych źródeł i zainstalować zmodyfikowaną wersję Kodi 17 która działa bez problemu.
 
Na Androida 4.4 działają zmodyfikowane wersje Kodi w tym MyGica Media Center, WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player (Kodi 17.1 fork)

1. Aplikacja MyGica Media Center  ( Kodi 17 for Android 4.4) ,     czyta wszystkie pliki Audio - Video    działa już na Android KitKat 4.4.2   

MyGica stworzyła własną odmianę Kodi w wersji 17 o nazwie MyGica Media Center, wygląda i działa identycznie jak Kodi w wersji 17, i jest w pełni kompatybilna z Android 4.4.2 obsługuje odtwarzacze multimedialne, telewizory Android TV itd.

  Link do pobrania:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ten powyższy link jest bez wirusów, SPRAWDZONE.   Pierwszy na niebiesko tekst, przekierowuje do pobrania pliku apk,  wielkość 65,9  MB    KODI 17 KRYPTON FORK FOR ANDROID 4.4.2    MyGica Media Center    ANDROID 4.4.2
 
MyGica Media Center    ANDROID 4.4.2+  działa na Androidzie 4.4.2  wzwyż  w tym na Androidzie 4.4.4


2. Jest dostępnych kilka wersji odtwarzacza wideo WBMC na Androida w tym na Androida 4.4  jest  WBMC 17.1

Link do oficjalnej strony producenta:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


3. Podobna aplikacja też oparta na Kodi 17.1    Smart 17 for 4.4 TV Player (Kodi 17.1 fork)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Dla mających dylemat, czy na Androida TV  4.4  lepiej zainstalować  MyGica Media, WBMC 17.1 czy Smart 17 for 4.4 TV Player Center 17.  Odpowiadam na forum, ponieważ info może być przydatne dla innych użytkowników Androida 4.4.

MyGica Media Center 17,  WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player Center 17 są to w 100% odpowiedniki Kodi 17, dlatego też maja takie samo działanie i funkcjonalność, identyczne wręcz jak Kodi 17.

Pod względem technicznym WBMC 17.1 jest identyczne jak MyGica Media Center 17, jednak WBMC 17.1 jest bardziej znane, trochę łatwiej o linki z plikami systemu, jednak musi być wersja WBMC 17.1

Na MyGica Media Center, WBMC 17.1 oraz Smart 17 for 4.4 TV Player polecam bardzo znakomitą skórkę Titan, bardzo ułatwia obsługę i ma super wygląd.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:#2
Aktualizacja/uzupełnienie do tematu, ponieważ są wtyczki np. FanFilm działające jeszcze na Kodi fork tj.  CEMC, ta alternatywna wersja Kodi "przywraca do życia" urządzenia oparte  na Androidzie 4.2 w tym np. moim Mesy U2C
Polecam wersje nie mniejszą jak CEMC16.1-2, ta wersja chyba jest najbardziej stabilna:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

CEMC działający na androidzie 4.2 i wzwyż ,  jest oparty na jądrze Kodi 16, ponieważ nie może być inaczej aby działał, ale ma liczne łatki aktualizujące z Kodi 17 Krypton oraz modyfikacje poprawiające obsługę Androida .  Mówiąc po prostu,  CEMC jest to zmodyfikowany Kodi 16 ,   z  bardzo  licznymi zmianami  w tym z Kryptona  17.3  i  poprawkami,    umożliwiającymi efektywne działanie na Androidzie 4.2 oraz 4.4 i wyższym (Zaktualizowano Python do 2.7.12 dla obsługi HTTPS tak samo jak Krypton 17.3). CEMC  działa bez żadnego problemu z zewnętrznymi nośnikami pamięci pendrajwy itp.  , jeżeli chodzi o twardy dysk to potrzebne jest zewnętrzne zasilanie.

W CEMC działa część wtyczek i można zainstalować działające wtyczki. Źródło, strony Kodiwpigulce (w poradnikach pisze, że są na Kodi 17, ale niektóre działają też bez problemu na CEMC).
Przykładowo, Phantom, link:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Na CEMC znakomicie działa skórka Titan, która bardzo ułatwia obsługę CEMC:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga. Na Androida 4.2 polecam CEMC,  natomiast na Androida 4.4 polecam alternatywne wersje z postu powyżej, gdyż są te pełne alternatywne wersje Kodi 17.

Pozdrawiam

Podziękowali: sky02
Odpowiedz
#3
usuwam Wink
Odpowiedz
#4
Rozumiem, że być może aplikacja CEMC może trochę nie pasować. Jest inna możliwość zainstalowania na Androida 4.2 Kodi 17, którą można wypróbować zamiast CEMC na niskiej wersji Androida.

Aplikacje kodi_17.1_non_neon.apk oraz kodi_17.6_non_neon.apk które działają od Androida  4.0.3 wzwyż w tym na Androidzie 4.2.2 (Jelly Bean).

Aplikacje mozna pobrać ze strony, po uprzednim zalogowaniu się:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

"Jeśli twój Android jest mniejszy niż wersja 4.2.2 (Jelly Bean) lub wystąpił błąd podczas próby odtworzenia wideo, musisz wyłączyć "Media Codec", jak poniżej:
Przejdź do Ustawień (po prawej stronie przycisku zasilania) -> przejdź do Ustawień odtwarzacza -> w ostatniej opcji (lewy dolny) zmień z opcji Standardowy na ekspercki -> wybierz opcję Wideo (pierwsza opcja), aw prawym panelu wyłącz opcję opcje:

    Zezwalaj na przyspieszenie sprzętowe - MediaCodec (Surface) - wyłączone
    Zezwalaj na przyspieszenie sprzętowe - MediaCodec - wyłączone"

Uwaga!  Na Androida 4.4 polecam alternatywne wersje z 1 postu powyżej, gdyż są to pełne alternatywne wersje Kodi 17.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości