Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio dla dziadka. List do konstruktorów.
#1
Mam w rodzinie dziadka, lat 90. Uwielbia słuchać radia. Mówionego. O 12.00 włącza program 1 polskiego radia i przez godzinę dziadka nie ma.
Dziadek mieszka na wsi. Nie docierają tam radiowe programy mówione, jak polskie radio 24 czy radio wnet. Chciałem mu zrobić prezent z radia internetowego. Niestety, dziadek potrzebuje do obsługi pudełka z pokrętłem i kilkoma przyciskami. Przy ekranie się całkowicie gubi.
Gubi się nawet przy pilocie do telewizora, który ma kilkadziesiąt przcisków.

Takiego radia internetowego (pudełko) nie ma.
Znalazlem więc to miejsce i składam pytanie, prośbę: może znalazłby się ktoś, kto by mi takie radio skonstruował.
Ja nie umiem.
Radio odbierające sygnał a na zewnątrz posiadające kilka programowalnych przycisków (domyślnie mniej niż 10) pokrętło potencjometru i włącznik.
Ideałem byłoby takie, w którym pracowałaby karta sim (jakby router z jednym odbiornikiem).
Mogę przeznaczyć na to kilkaset złotych.
Z pewnością pomysł byłby do zastosowania dla innych starszycb ludzi.

Dziękuję za czas poświęcony na czytanie tej prośby.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
[Obrazek: r26H9kDl.jpg]

Mam takie w kuchni. Dostęp do tysiąca stacji, ale można przez stronkę samemu zaprogramować ulubione (albo pilotem - ja nie mam w ogóle - obsługuję klawiszami) - są klawisze do wyboru stacji - 5.

Poniżej masz zrzut programu jak to wygląda - ustawisz dziadkowi raz i po kłopocie. Potem tylko długie przyciśnięcie numerka na danym kanale i zapisuje pod klawiszami.

[Obrazek: WCWWNVol.png]
Ogranicza się do włączenia rano i regulacji głośności
 
Wyświetlacz można ustawić żeby wyświetlał godzinę
W razie czego i braku pilota żeby wifi złapać (hasło) to apka irplus na androida posiada dane do niego

Niestety - nie słyszałem o takim które by miało kartę sim w sobie Sad

Łap - jest na olx:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(ja swoje znalazłem na tzw. pchlim targu za 50 zł)

To może jeszcze wyjaśnienia
To prosty model. Nie ma bajerów - z wyświetlacza praktycznie nie korzystam. Szukałem prostego radia do kuchni, żeby coś sobie brzdękało - niestety zwykłe nie zdawały egzaminu - problemy z zasięgiem.
Ten model nie jest już produkowany. Można go znaleźć na allegro, na olx. Jego zaleta jest właśnie prostota działania. Jak padnie wifi - wystarczy go włączyć i wyłaczyć. U mnie stoi 3 rok i nic z nim nie robię. Włączam rano, wyłączam wieczorem.
Dla dziadka idealne. Inne obecnie dostępne modele są zbyt skomplikowane, nawet dla mnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
(ja swoje znalazłem na tzw. pchlim targu za 50 zł)
daj adres tego targu
już miałem powiedzie ze mam identyczne ale spojrzalem drugim okiem, fabryka w chinach pewnie ta sama i ja zaplacilem prawie 300 tyle co na olx widze
[Obrazek: NRWxSgOl.jpg]
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#4
Nie. Twoje ma kolorowy wyświetlacz...
A pchli targ - świebodzki... Albo przy młynie obok korony. Nie pamiętam...
Ale czasem na giełdach można znaleźć fajne kwiatki
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
choc wiadomo chinskie, móje ma problem z audiobookami bo odtwarza 1,10,11....2,20,21
na szczescie szybko sie ogarnelem i audiobookw przez bluetooth sie słucha
a kolorowy wyswietlacz to tylko na obrazku, patrz wyzej "chinskie"
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#6
Ja wyszarpałem kiedyś używaną Aunę Connect CD za 300 zł, pamiętaj, że trochę czasu się włącza radio internetowe jak z tyłu wyłączysz ekran.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja pierdzielę... a ja za 50 zł - sprawdzone na zasadzie - podłączone do prądu - działa wyświetlacz. Bez pilota. Obok buło drugie, takie same bez zasilacza - za 40 zł - tak samo się włączało. Gość powiedział że to chyba radio tylko jakieś dziwne.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
Są takie przypadki, tez lukam, jutro sie też (ale to nie te okolice) wybieram, tv Thompson oled nie skanuje kanałów uszkodzony, matryca cala warto te pare dziesiat zl za 32 cale dac bo widać ze nowy tv, jak cos matryce sie sprzeda za dwa razy tyle, w domu reset ustawien i tv działa
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#9
eh... ile rzeczy ja mam na tej zasadzie - weź bo nie działa a tobie się śrubki przydadzą...
1. Router - wart 200 zł - za 20 zł na części - wystarczył twardy reset
2. Ekspres ciśnieniowy - naprawa nieopłacalna - 500-600 zł w serwisie na wejście... a tak naprawdę 2 uszczelki za 12 zł łącznie...
3. Drukarka - bo się tusze leją, kupiliśmy nową... leją się bo to brother nie czyszczony - 4 czyszczenia i działa...
4. radyjko już znacie...
5. opiekacz do chleba - bo wywala korki... wystarczyło rozkręcić i oczyścić płytę z drożdży...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
1. Routerów to juz mam tyle ze osiedle bym okabowal
3..Drukara mi sie trafiła Canona, to też tylko czyczsczenie ale machaniczne ale tam jest taka co 5 tyszy na raz, a i tak dla sasiada oddalem i


też wiele innych ale nie ma co sie licytowac bo OT

Tylko @Tomek nie zapominaj ile tego masz leżącego, co jest na czesci śrubki, choć tak jak u mnie pewnie, (kudre poco ci tyle tego polowa do wywalenia) a jak sie ktos zgłasza. po kabelek. zasilacz,złącze czy nawet trafo to ---- Tomasz oczywiście ma
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości