Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tvbox do 160 zł
Podepnę się pod temat. Nigdy nie miałem styczności z TVBoxami, ale sytuacja zmusiła mnie do zainteresowania tematem. Na szybko zainstalowałem (po znalezieniu tego forum i poczytaniu co nie co) na malince (używałem dla dzieciaków jako retro konsolę) LibreElec i na szybko testowo wykupiłem konto w internetowa.tv. Bo właśnie głównie chodzi o IPTV (+EPG), do tego jednak chciałbym ogarnąć Netflixa w jakości HD. Nie muszę ukrywać, że na RPi3+ działa telewizja, ale EPG już nie zawsze się wczytuje (Netflixa jeszcze nie ogarnąłem)

Teraz myślę nad czymś mocniejszym - chciałem wydać nie więcej niż 300 zł. Ze względu na cenę kusi polecany tutaj X96 Max Plus. W zasięgu jest też, choć dwukrotnie droższy, Ugoos X3 Pro czy MeCool KM1 4/64. Dlaczego w ogóle rozważam tego droższego? Ponieważ jak poczytałem to, że różne boxy mają ten sam procesor w środku, nie znaczy, że są tak samo wydajne. Jeżeli wierzyć tego typu zestawieniom, ten np. MeCool na S905X3 jest równie wydajny jak niektóre boxy z S922X. W ogóle czemu zwracam uwagę na tą wydajność? Bo zależy mi na oglądaniu w FHD, zarówno Netflixa o tym poniżej), jak i filmów mkv w FHD (po zmianie TV może i 4k). Wydajność, ogólne wrażenia i recenzje porównywałem tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

I prostszym w obsłudze - Android TV byłby idealnym rozwiązaniem dla żony i dzieci. Jednak mało który box ma AndroidTV, a jedynie jakieś nakładki na czystego Androida, ale wiem, że project Slimbox z XDA to rozwiąże. Ja jednak skłaniam się ku LibreElec/CoreElec - po odpowiedniej konfiguracji i przy jakimś ciekawym skinie rodzina to ogarnie. I tutaj pytanie czy na CE Netflix FHD pójdzie bez problemu na sprzęcie pokroju S905X3, czy trzeba jednak czegoś z S922X?

Biorąc pod uwagę to wszystko co polecicie? Czy nie przepłacać i brać X96 Max Plus, a ten ogarnie wszystkie moje potrzeby? Czy może są jakieś inne alternatywy? Poradźcie, bo od tygodnia mam tylko internet i żadnej alternatywy w postaci choćby telewizji naziemnej...

PS. Czy na jakimkolwiek boxie będzie możliwość planowania i nagrywania programów z IPTV na zewnętrzym dysku? I pytanie drugie: czy dobrze rozumiem, ograniczenia Androida (Netflix w 480p czy nie obsługiwane kodeki) można obejść w Kodi albo CoreElec?
Odpowiedz
REKLAMA:



(01-11-2020, 12:29 PM)shados napisał(a):  od tygodnia mam tylko internet i żadnej alternatywy w postaci choćby telewizji naziemnej.

Bez przesady [Obrazek: k045.gif]
Jest kilkanaście możliwości do wyboru, telewizji via przeglądarka, finalnie w akcie desperacji łącząc "prymitywnie " laptopa z odbiornikiem telewizyjnym kablem HDMI...

Z okazji 11.11 u Chińczyków X96 Max Plus 4/64, z kuponem nowego użytkownika to tylko +/- 140 złotych...a tu powyżej rozprawka/epopeja jakby gra była o wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, śmiech na sali takie dywagacje [Obrazek: k045.gif]

shados napisał(a):Nigdy nie miałem styczności z TVBoxami
nie przepłacać

Tym bardziej już bym szukał promocji za grosze, u Chińczyków na X96 Max Plus 4/64 [Obrazek: r010.gif]

Reasumując, Netflix na "Core coś tam " w 1080p, plus dobra aplikacja do odtwarzania IPTV z opcją programowania czasowego nagrywania + dobra lista m3u + najlepsze EPG od kodiwpigulce = będzie uzdrowiona dusza twoja [Obrazek: a0652.gif]

Wszystko, 3maj się zdrowo [Obrazek: g045.gif]
Odpowiedz
Zaraz zaraz... czy ty @Łonogrzmot właśnie poleciłeś Coreelec... Piekło zamarza...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
@Łonogrzmot Chciałbym Tobie podziękować za link do ali i odpowiedźi na pw. Box X96 Max Plus 4/64 już dotarł do mnie.
Mam kilka pytań:
1)Czy zrobic reset i powrót do ustawień fabrycznych czy tylko pousuwać apki i wgrać nowe? Co po takim resecie zostanie usuniete?
2)Czy jest jakaś nakładka na ekran główny bo wygląda to tak jak w twoim poście: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. Chodzi mi o schowanie nieużywanych aplikacji.
3)Czy do boxa potrzeby jest program antywirusowy?
4)Czy wystarczy zwykły Tivimate (z waszym epg) czy Premium do iptv. Jest płatny ale znalazłem coś takiego By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. Może jest jakaś sprawdzona darmowa wersja premium?
Odpowiedz
@biceps  Sorry, ale nie ma siły pisać, zdrowie ważniejsze, gdzieś na forum wrzucałem kilka razy swoją wersję, jak konfigurować tego BOX-a na "dzień dobry"...
Odpowiedz
Wyjściowa cena minus kupon nowego użytkownika, minus 6% cashback za płatność kartą Revolut = 127,27 złotych, finalnie półdarmo [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: 5ERmUA5l.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



[Obrazek: IT1hOTZl.jpg]

Cena wyjściowa, kupon select i dodatkowy kupon z okazji Black Friday = ostateczna cena 135 zł.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
Padały tu na forum pytania odnośnie temperatury na X96 Max Plus2.
Odpowiedź brzmi: tak grzeje się i to dość mocno.
I już na wstępie zaznaczę, że w tej cenie z taką specyfikacją nie ma obecnie żadnej alternatywy.
Przypuszczam, że na każdym tanim chińskim boxie będą problemy z temperaturą. Identyczny problem jest na X96 Air.
Miniaturyzacja, pakowanie w coraz to mniejsze obudowy i jest jak jest...

Wracając do X96 Max Plus2, to mamy już cztery wersje tego urządzenia: 3.0 | 3.1 | 4.0 | 4.1
Między wersją 3 a 4 pojawiła się różnica w konstrukcji płytki. Niestety obudowa została nietknięta.
Ładnie widoczne jest to na poniższym zdjęciu (nie żeby robiło to jakąś ogromną różnicę):


Jednych wysoka temperatura denerwuje, a inni maja to w d****.
Padnie to padnie - kupi się drugi Big Grin

Ludzie kombinują, przerabiają. Bez ingerencji w obudowę nie da się z tym nic zrobić.
Powstają więc twory na wzór sera szwajcarskiego:

[Obrazek: d88bc74875fd3ce4a4f0f8d2a01c9c75b525f7dc.jpeg]

Lub też coś mniej inwazyjnego:

[Obrazek: 97423e456b2a1696a1c59078495c73d16901faf9.jpeg]



A teraz to co Łonogrzmot (nie)lubi najbardziej - CoreELEC.

Jeśli kupicie oryginalny X96 Max Plus2 to nie będzie żadnych problemów.
Wifi, bluetooth i inne takie działają bez problemu.

Wracając do temperatury, procesor domyślnie ustawiony jest w tryb "performance".
Oznacza to, że pracuje on cały czas na najwyższym taktowaniu (~1908 MHz) - nawet jeżeli nie jest nic odtwarzane.
Temperatura w tym trybie lekką ręką dochodzi do 70-72°C

Można przestawić tryb pracy na "ondemand".
Taktowanie procesora jest ustawiane zależnie od zapotrzebowania.
Przykładowo w stanie spoczynku taktowanie spada do ~667 MHz a temperatura do ~53°C+
Przy odtwarzaniu materiału 720p: 55-58°C
Przy odtwarzaniu materiału 1080p: 65-68°C

I to osiągam przy temperaturze otoczenia 22-23°C
Szału nie ma, ale lepsze to niż stałe 70°C

Tryb pracy zmienicie w: Ustawienia > Ustawienia CoreELEC > Hardware > CPU governor
Jeśli pojawią się jakieś problemy, mikrościnki zawsze można wrócić do trybu "performance".

[Obrazek: 09a23b85ba15f9e316d77c38b794a048d7d6d5e9.jpeg]


Podziękowali: PsorR82
Odpowiedz
Dokładnie. Tu moja modyfikacja. I temperatura w spoczynku.[Obrazek: 4e7bc898320fc4a973fa1f299bdb7452.jpg][Obrazek: 7b4991008a2b69ebf6b4243d955cc83d.jpg]
A mikrościnki miałem na trybie performance. Dobijał do 75 stopni i ścinał

Podziękowali: PsorR82
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
A co jeśli kurz się będzie bardziej dostawał do środka przez te otwory? Nie zaszkodzi to bardziej niż ta temperatura?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości