Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wtyczka NC+go od Mbebe w Kodi, pikseluje
#1
Witam wszystkich. Zakupiłem właśnieTelewizor SONY LED KD-65XG8596 z Android TV. Zainstalowałem dzisiaj Kodi oraz wtyczke NC+go od Mbebe. No i generalnie obraz jest bardzo ładny natomiast bardzo mocno pikseluje, zwłaszcza w szybkich scenach, podczas oglądania sportu. Czy jest jakaś możliwość żeby ten problem wyeliminować poprzez zmianę ustawień, jakieś dodatkowe softy, itp czy raczej z tym sprzętem trzeba się pogodzić ze tak to będzie wyglądało?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
wyłączć i włączyć, sprawdzić siec, nie wiem glupiego speed testa z przegladarki odpalić, ale kodi na tv to juz strzał w kolano
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#3
(07-08-2020, 08:58 PM)nixs napisał(a): wyłączć i włączyć, sprawdzić siec, nie wiem glupiego speed testa z przegladarki odpalić, ale kodi na tv to juz strzał w kolano
Internet jest ok, 300mb na kablu netii. Bardziej się zastanawiam czy konfiguracyjnie można szukać jakiejś optymalizacji. Na szczęście nie jest to moja docelowa opcja z której korzystam tylko dodatkowa, ale na pewno fajnie by było móc korzystać również z tego.
Odpowiedz
#4
Jaki telewizor zakupiłes ja mam sonego i wszystko idealnie
Odpowiedz
#5
(08-08-2020, 05:57 AM)Rafalvip5 napisał(a): Jaki telewizor zakupiłes ja mam sonego i wszystko idealnie
Też Sony, LED KD-65XG8596. Z tym, że działam na samym TV, z tego co widzę ty masz boxa Xiaomi. 
Odpowiedz
#6
Ale mam tez sony SONY LED KD-55XG8096 i wszystko ladnie dziala na kodim 18.6 pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ale Kodiego masz zainstalowanego bezpośrednio na tv czy wspomagasz się jakimś zewnętrznym boxem?
Odpowiedz
#8
Problem jest ewidentnie z wtyczką NC+go bo sprawdziłem, że na innych wtyczkach gdzie dostępne są live tv obraz chodzi idealnie... Gdyby ktoś miał jakiś pomysł jak to naprawić będę bardzo wdzięczny
Odpowiedz
#9
Ale te inne streamy są z innych źródeł. Ta wtyczka używa inputstream i pobiera stream oryginalny, nadawany przez NC+ - a więc nie można porównywać do tego co jest we wtyczkach które mają streamy z innych źródeł (czy do iptv). To tak jakbyś powiedział że to samo auto na kostce brukowej ma stuki w zawieszeniu a na autostradzie już nie. Kwestia źródła - podejrzewam że to z nc+ ma po prostu słaby bitrate i dlatego nie nadąża albo może po prostu TV nie nadąża ze streamem - skoro to TV z androidem to pewnie też nie działa prawidłowo odświeżanie itp itd - jak dla mnie to namiastka kodi Sad
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
Dzięki, za opinie. Jestem totalnym laikiem w temacie dlatego dużo mi naświetliłeś. Natomiast Twoja opinia trochę mi sie gryzie z tym co wcześniej napisał jeden z kolegów, że u niego w zasadzie na tym samym telewizorze i tej samej wtyczce wszystko dobrze hula.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości