Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wtyczką IPLA od mbebe
#1
Cześć,
W zawiązku z tym, że wtyczka IPLA od sd-xbmc przestała poprawnie wczytywać listę seriali, zainstalowałem sobie iplę od mbebe.
Ta wtyczka niestety nie posiada ręcznej zmiany jakości obrazu. Można jednak tego dokonać poprzez zmianę ustawień wtyczki insputstream adaptive.
Problem polega na tym, że niższe niż 720p rozdzielczości odtwarzane są z blędami obrazu (artefakty). Jedynie 720p i 1080p działają poprawnie na tej wtyczce. Na sd-xbmc nie było tego problemu. Czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić? Zależy mi na niższych rozdzielczościach, ponieważ zdarza mi się oglądać na internecie mobilnym, gdzie prędkość połączenia bywa dość niska.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Napisz na github @mbebe : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Stara wtyczka nie korzystała z input stream, dlatego też nie było na niej wielu materiałów dostępnych. Nowa od mbebe korzysta z DRM i input stream. Wyświetla to, co daje Ipla. Zmiana ręczna streamu w input stream nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż sam autor wtyczki input stream mówi że to opcja dla developerów i może działać nieprawidłowo.
Wtyczka od mbebe wyświetla to, co daje Ipla. Artefakty na rozdzielczości mniejszej niż 720 to norma - te streamu są dla telefonów na których nie są widoczne tego typu rzeczy, w porównaniu do tv 50"

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
To nie są artefakty wynikające z kompresji. Obraz się zatrzymuje, zmienia kolory. To są jakieś błędy w dekodowaniu przez inputstream.
W logu wygląda to tak:

DEBUG: AddOnLog: InputStream Adaptive: DecryptSampleData: Decrypt failed with error: 2 and key: EB676ABBCB345E96BBCF616630F1A3DA
ERROR: AddOnLog: InputStream Adaptive: Decrypt Sample returns failure!


Czy stara wtyczka jeszcze "żyje"? Czy jest szansa na jej naprawienie? Nie używam opcji premium w IPLA, oglądam tylko okazjonalnie jakieś starsze materiały, więc obsługa DRM nie jest konieczna, a widać, że ten DRM sprawia jakieś problemy.
Odpowiedz
#5
Stara wtyczka nie jest wspierana od dawien dawna. Jeśli to błąd input stream to mbebe nie ma tu nic do roboty.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
Udało mi się znaleźć problem w starej wtyczce. Nie wczytywało listy seriali bo zmieniła się troszkę zawartość pliku xml pobieranego z serwera Ipla i wtyczka nie mogła go sparsować. Wystarczyła mała poprawka skryptu i wszystko działa jak wcześniej Smile



Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Podziel się z innymi...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
Trzeba edytować plik ipla.py z katalogu addons\plugin.video.polishtv.live\hosts.

W funkcji 
def listsTitles(self, url, idKey)


należy zastąpić linię:
thumb = val['thumbnail_big']

na przykład w taki sposób:
thumb = "" 

#jeśli chcemy aby obrazki kategorii były puste
 
lub np:
thumb = LOGOURL 

#jeśli chcemy aby zamiast obrazków kategorii wyświetlane było logo IPLA

Zauważyłem że w pliku xml pobieranym z serwera IPLA przy brakujących kategoriach nie istnieje parametr thumbnail_big, który zawierał link do obrazka z napisem dla danej kategorii. Z tego powodu wtyczka nie wyświetlała tych kategorii wcale.

Podziękowali: mjw, Zuzia
Odpowiedz
#9
Wprowadziłem poprawkę do wersji MOD i wrzuciłem tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10
Jakie jeszcze zmiany są wprowadzone w wersji mod, w porównaniu do oryginalnej wtyczki?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości