Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak udostępnić folder z filmami z komputera do kodi
#1
Dzień dobry. Jak w temacie. Mam komputer z windowsem 10 i mi box s podpięty do telewizora z kodi 18.8. Jak udostępnić folder z filmami z komputera, aby móc je oglądać na telewizorze bez bawienia się w kabelki czy przerzucanie plików na jakieś pendrive'y itd. I czy jakieś rozwiązanie, aby te filmy były dostępne cały czas w sieci, nawet kiedy komputer nie jest uruchomiony i żeby dalej można było je uruchomić na tv? Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Mi Box i Windows 10 muszą być w jednej sieci.
Komputer musi być włączony jak chcesz oglądać.
Odpowiedz
#3
(01-10-2020, 04:13 PM)jerzyk17 napisał(a): Mi Box i Windows 10 muszą być w jednej sieci.
Komputer musi być włączony jak chcesz oglądać.

Są w jednej sieci.

To jak udostępnić np cały folder z powiedzmy 20 filmami, żeby oglądać i nie wstawać co chwile odpalając pojedyncze pliki, jak przez opcję rzutowania.
Odpowiedz
#4
a prawy przycisk myszy i udostępnij nie działa?
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#5
Jak udostępnisz folder z filmami to na Kodi będziesz mógł dodać źródło i wskazać na udostępniony zasób. Po dodaniu jakiegoś źródła określasz jego zawartość - jak Kodi wie, że źródło zawiera np. filmy to możesz je przeskanować i dodać znalezione filmy do biblioteki...

Tu trochę historii do poczytania - z obrazkami:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Na pewno musisz w kodi narzucić port - wpisz na końcu adresu ip ":445", bezpośrednio po adresie bez żadnych spacji, a dalej reszta ścieżki.
[Obrazek: c700818e1956dfd4c10f57827d03f52f.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości