Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zielona linia na dole filmów
#1
Nie wiem w sumie czy to wina kodi czy ogólnie boxa na android (x96 max+). Zielona linia wyłazi na wszystkich plikach tak jak na zdjęciu, a jak film jest w 16:9, to linia jest na samym dole ekranu. Ktoś może wie o co tu chodzi? Te same pliki odtwarzane na komputerze i w wewnętrznej aplikacji telewizora działają bez problemu.


[Obrazek: zcGBztG.jpg]


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Pewnie : ustawienia_>ustawienia system_>wyświetlacz_>kalibracja ekranu
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#3
(19-10-2020, 03:13 PM)nixs napisał(a): Pewnie : ustawienia_>ustawienia system_>wyświetlacz_>kalibracja ekranu

No właśnie nie, tam mam wszystko od brzegu do brzegu.
Odpowiedz
#4
(19-10-2020, 03:08 PM)jackoneill napisał(a): czy to wina kodi czy ogólnie boxa na android (x96 max+)

[Obrazek: k050.gif]

Nie chce mi się dociekać powodów/przyczyn, bo i po co...jedno jest pewne, w kilku egzemplarzach X96 Max Plus z którymi miałem bezpośredni kontakt, po świeżej, czystej instalacji Kodi bezpośrednio ze sklepu Google Play, nigdy nie napotkałem przypadku/problemu widoczności jakiejkolwiek zielonej linii, lub w innym kolorze...[Obrazek: g075.gif]
Odpowiedz
#5
A czy nie ma to nic wspólnego z refresh rate? Pokombinuj z białą listą rozdzielczości.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(19-10-2020, 03:46 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(19-10-2020, 03:08 PM)jackoneill napisał(a): czy to wina kodi czy ogólnie boxa na android (x96 max+)

[Obrazek: k050.gif]

Nie chce mi się dociekać powodów/przyczyn, bo i po co...jedno jest pewne, w kilku egzemplarzach X96 Max Plus z którymi miałem bezpośredni kontakt, po świeżej, czystej instalacji Kodi bezpośrednio ze sklepu Google Play, nigdy nie napotkałem przypadku/problemu widoczności jakiejkolwiek zielonej linii, lub w innym kolorze...[Obrazek: g075.gif]


Jak to po co? Ktoś ma problem a ty odpowiadasz na forum, że może mógłbyś pomóc, ale ci się nie chce i nie wiesz po co? W ogóle co sugerujesz, że zmyśliłem tą linię i przyszedłem tu napraszać się o pomoc dla beki?

(19-10-2020, 04:59 PM)mjw napisał(a): A czy nie ma to nic wspólnego z refresh rate? Pokombinuj z białą listą rozdzielczości.


Mam to chyba wyszarzone. Sprawdzę i odezwę się.

X96 jest nowy, Kodi zainstalowany czysty ze sklepu Google. Kabel sprawdzony. Zmiana rozdzielczości na 1080p usuwa linię, w maksymalnej rozdzielczości linia się pojawia. Wyłączanie akceleracji sprzętowej usuwa linię, ale wiadomo, film się zacina. Wyłączenie w telewizorze 'HDMI ultra hd deep coloud' dla tego HDMI do którego jest przyłączony X96 usuwa linię, ale wtedy nie ma HDR a filmy 4k HDR i bez HDR telewizor wyświetla filmy w 1080p.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(19-10-2020, 05:14 PM)jackoneill napisał(a): Jak to po co? Ktoś ma problem a ty odpowiadasz na forum, że może mógłbyś pomóc, ale ci się nie chce i nie wiesz po co? W ogóle co sugerujesz, że zmyśliłem tą linię i przyszedłem tu napraszać się o pomoc dla beki?

Czemu ma służyć ta prymitywna konfabulacja, twój problem, co mnie to...
Odpowiedz
#8
Przypominam że moderator patrzy... tyczy się to obu Panów, z naciskiem na Łonogrzmota...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości