Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwięk DTS/DD z MiBox (SPDIF/HDMI)
#1
Chwilę potrwało zanim udało mi się prawidłowo ustawić KODi aby zadzioała mi dźwięk DTS/DD poprzez wyjście optyczne z Mi Boxa

Pomogło to By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Warto pamiętać 
1. Zresetować ustawienia KODI-Sound do domyślnych/reboot
2. aby w ustawieniach KODI-Sound
 - Enable AC3-Transcoding - zaznaczyć ON gdy używamy wyjściua optycznego (SPDIF - taki kabelek minjack optyczny /TOSLINK)
 - Enable AC3-Transcoding - odhaczyć gdy używamy wyjściua HDMI

Nareszcie mam i telewizję i filmy/seriale z fajnym dźwiękiem

Wart przejrzeć wątek gdyz sporo osób walczyło z dziwnym zachowaniem  


PS Ustawienia AndroidTV KODI omija szerokim łukiem także nie ma potrzeby tłumaczyć - chyba że chcecie oglądać Netflix z dźwięiem DTS/DD
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Należy pamiętać że aby cieszyć się lepszym dźwiękiem musimy mieć wyłączoną synchronizację obrazu. Też korzystam z DTS przez TOSLINK.
Odpowiedz
#3
Ach zapomniałem. Odhaczyć downmix do stereo. Pomimo wszystkich ustawień jak powyżej wciąż tylko 2 kanały działaja to pewnie dlatego
Taka mała złośliwa opcja.
Odpowiedz
#4
U mnie w MiBox po reinstalacji Kodi zniknęły opcje przekazywania dźwięku.
Ma ktoś pomysł jak to włączyć?
Odpowiedz
#5
(06-04-2020, 11:07 AM)Ocevi napisał(a): po reinstalacji Kodi zniknęły opcje przekazywania dźwięku.
Ma ktoś pomysł jak to włączyć?

W ustawieniach Kodi => Tryb Ekspercki też nie ma?
Odpowiedz
#6
Niestety mnie ma
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(06-04-2020, 11:33 AM)Łonogrzmot napisał(a): W ustawieniach Kodi => Tryb Ekspercki też nie ma?

Ocevi napisał(a):Niestety nie ma

Ustawienia Kodi 18.6 => System => Dźwięk => Przekazywanie dźwięku => Zezwalaj na przekazywanie dźwięku
Odpowiedz
#8
Te ustawienia nie są na sztywno jeżeli urządzenie nie jest zdolne do takiego przekazu funkcja ta się ukrywa i nie jest widoczna.

Lub "advanced"
Odpowiedz
#9
(06-04-2020, 12:29 PM)Jaca napisał(a): jeżeli urządzenie nie jest zdolne do takiego przekazu funkcja ta się ukrywa i nie jest widoczna.

Widziałeś w tytule, do jakiego urządzenia, odnosi się przedmiotowy temat?
Odpowiedz
#10
no i ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości