Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - FanFilm buforowanie filmów
#1
Dzień dobry,
Od jakiegoś czasu mam problem z buforowaniem się filmów. Korzystam z najnowszej wersji Kodi i wtyczki FanFilm (instalowanej razem z PolishteamWizard). Nie ważne jaki film włącze, ten się buforuje co kilka sekund. Nie da się oglądać. Próbowałem przeinstalować PolishTeam Wizarda. Instalowałem nawet samą wtyczkę FanFilm z poradnika z Waszej strony. Nic. Cały czas się buforuje. Dodam, że nie mam problemów z internetem. Netflix, pobieranie - wszystko śmiga.

Czy ktoś też ma problem z ciągłym buforowaniem się filmów na wtyczce FanFilm oraz czy posiada ktoś rozwiązanie tego problemu? Z góry dzięki za wszelką pomoc. Make kodi great again Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
FanFilm nie ma tu nic do rzeczy.
Cytat:FanFilm wyszukuje linki do filmów na stronach. Jak się wyświetlą źródła i klikniemy, rola FanFilm się kończy - do gry wchodzi resolverurl - czyli taki tłumacz linków z różnych serwisów na formę zrozumiałą dla kodi. Jak rozpozna link, to przygotowuje odtwarzanie - i jego rola się kończy - za odtwarzanie odpowiedzialne jest już tylko kodi.

Czyli za buforowanie jest odpowiedzialne kodi/sprzęt/serwery zewnętrzne. Jeśli łączysz się przez wifi - to spróbuj przez kabel. Wifi na boxach w większości przypadków działa słabo. Netflix działa na innej zasadzie, pobieranie też nie ma nic wspólnego z buforowaniem - nie zauważysz nawet zwolnienia.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Cytat:Czyli za buforowanie jest odpowiedzialne kodi/sprzęt/serwery zewnętrzne
Właśnie to nie wina sprzętu. Tak samo buforuje na Xiami Mi Boxie S jak i na laptopie. Spróbuje jeszcze laptopa podłączyć przez kabel.
Moim strzałem jest wina serwerów, gdyż czasem z rana da się oglądać, ale dzisiaj już np. od godziny 10 czy wcześniej zaczęło buforować.
Czyli rozumiem, że nie bardzo da się znaleźć rozwiązanie tego problemu?
Do pewnego czasu wszystko działało perfekcyjnie. Zero buforowania, czy jakichkolwiek przycinek.
Odpowiedz
#4
Po drodze między twoim laptopem/boxem a serwerem jest tysiące urządzeń i czynników. Wystarczy że serwery sa obciążone (a będa bo dzieciaki siedzą w domach) i już masz zakłócenia na sieci.
Rozwiązanie - dla źródeł En - RealDebrid - dla źródeł PL - TB7/XT7 - prawie nie ma problemów z buforowaniem.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Cytat:Rozwiązanie - dla źródeł En - RealDebrid - dla źródeł PL - TB7/XT7 - prawie nie ma problemów z buforowaniem.
O to interesujące. Byłbym zainteresowany źródłami polskimi. Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka o tym TB7/XT7 jak to skonfigurować z Kodi oraz czy to płatne czy darmowe rozwiązanie?

#edit
Ok. Znalazłem u Was na stronie jakiś poradnik Smile
Jeszcze zapytam zanim wykupie konto. Jak z dostępnością filmów i seriali? Jest to samo co FanFilm wyszukuje czy czegoś brakuje?
Odpowiedz
#6
(27-10-2020, 09:52 AM)enefem napisał(a):  Jak z  dostępnością filmów i seriali? Jest to samo co FanFilm wyszukuje czy czegoś brakuje?

Na logikę, jak miało by to zostać sprawdzone, włączysz/zalogujesz we wtyczce FanFilm aktywne konta tb7.pl lub xt7.pl, wtedy nic "nie zabraknie", będzie "to samo"  [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(27-10-2020, 10:14 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(27-10-2020, 09:52 AM)enefem napisał(a):  Jak z  dostępnością filmów i seriali? Jest to samo co FanFilm wyszukuje czy czegoś brakuje?

Na logikę, jak miało by to zostać sprawdzone, włączysz/zalogujesz we wtyczce FanFilm aktywne konta tb7.pl lub xt7.pl, wtedy nic "nie zabraknie", będzie "to samo"  [Obrazek: k045.gif]
Rozumiem mniej więcej sposób działania FanFilm i TB7. Jeden przeszukuje serwisy z filmami, drugi hostingi plików. Stąd pytanie czy znajdzie się te same filmy/seriale co FamFilm wyszukuje czy jednak czegoś zbraknie, bo np. ktoś nie zuploaduje. W każdym bądź razie, mam konto na rapideo, więc mam przedsmak TB7 Smile Nie mniej dzięki za pomoc. Zaraz kupuje konto TB7.
Życzcie owocnych seansów  Big Grin
Odpowiedz
#8
(27-10-2020, 09:52 AM)enefem napisał(a):
Cytat:Rozwiązanie - dla źródeł En - RealDebrid - dla źródeł PL - TB7/XT7 - prawie nie ma problemów z buforowaniem.
O to interesujące. Byłbym zainteresowany źródłami polskimi. Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka o tym TB7/XT7 jak to skonfigurować z Kodi oraz czy to płatne czy darmowe rozwiązanie?

#edit
Ok. Znalazłem u Was na stronie jakiś poradnik Smile
Jeszcze zapytam zanim wykupie konto. Jak z dostępnością filmów i seriali? Jest to samo co FanFilm wyszukuje czy czegoś brakuje?
Poczytaj jak działa fanfilm. To tylko kolejne źródło. Jeśli ktoś je wrzuci na tb7 to będzie. Jeśli nie, to nie będzie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
(27-10-2020, 10:20 AM)enefem napisał(a): owocnych seansów  Big Grin

[Obrazek: e025.gif]


[Obrazek: V1AMe2nl.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości