Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwięk na kodi
#1
Widzę, że chyba nie ma tematu typowo dźwiękowego. Jak to jest z dźwiękiem, można jakoś poprawiać jakość jakimś addon-em?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ale co byś chciał poprawić? Jakiś korektor czy co?
W innym temacie pytałem czy można wyłączyć regulację głośności przy przekierowaniu dźwięku na amplituner( czyli przy przesyle cyfrowym po HDMI) i też nie dostałem odpowiedzi. Więc łatwe to chyba nie jest.
Odpowiedz
#3
Tak, chciałem trochę pobawić się jakimś korektorem dźwięku coś jak dolby i viper na telefonie.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
A do czego masz player z kodi podpięty?
Do amplitunera? Jeśli tak, to moim zdaniem lepiej wysłać surowy strumień do niego i korektę przeprowadzić w ustawieniach amplitunera właśnie.
Odpowiedz
#5
(29-10-2020, 02:18 PM)redhunter napisał(a): A do czego masz player z kodi podpięty?
Do amplitunera? Jeśli tak, to moim zdaniem lepiej wysłać surowy strumień do niego i korektę przeprowadzić w ustawieniach amplitunera właśnie.

Mam głośniki stereo bezpośrednio do boxa, tylko, że pomiędzy nimi konwerter DAC bo optyczny wychodzi z boxa a głośniki mają kable chinch.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
Teraz jasne. No to faktycznie możliwości masz ograniczone.
Te Twoje głośniki aktywne nie mają regulacji bass/treble?
W kinie bym się tą regulacją aż tak nie przejmował skoro i tak z dźwięku 7.1/ 5/1 robisz 2.0
Do stereo natomiast, jeśli szukasz lepszej jakości wybrałbym inny player. Np. MPD. I wtedy skorzystasz z equalizera jak będziesz chciał.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Tylko, że ja potrzebuje dodatku do kodi jeśli taki jest. Nie mam androida tylko coreelec. Co do głośników, zgadza się mam bass i treble. Nie chodzi o to, że dźwięk jest jakiś zły ale jeśli by się dało coś podkręcić to czemu nie. Jeśli nie to zapominam.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#8
MPD mam na Debianie.
Nie rozumiem za bardzo co chcesz w dźwięku podkręcić.
W kinie warto na pewno przemyśleć dołożenie subwoofera. To na pewno by Ci ,, podkręciło'' efekty i dało dużo większą frajdę.
Odpowiedz
#9
Ok dzięki za chęci. Zostawmy to Smile
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości