Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HW, co warto kupić na początku 2021 :)
#1
Witajcie.

Jako posiadacz 2 leciwych już boxów myślę nad zmianą przynajmniej 1szt. Z racji, że mam bazę zewnętrzną na mariaDB zrobioną muszę mieć takie same wersje aby się to nie rozjechało. O ile mój "mocniejszy" sprzęt na s905x daje radę z nowszymi wersjami CoreElec to starszy zatrzymał się na bodajże LE 8.1.

Z tego co czytam na forum polecacie sprzęty z procesorami s905x2 lub x3. Jest też s922x.

Sprzęt miałby chodzić na CoreElec.
 
Co chciałbym aby działało:
- bluetooth pod słuchawki
- połącznie lan (nie używam wifi)
- wyjście audi (najlepiej optyk)

No i teraz kwestia androida. Mam przed sobą mi box s. Nie mogę się do tego android tv przekonać, ale przyznam że youtube fajnie się obsługuje. Netflixa nie oglądam ale mam trochę apek, które by mi się przydały typu kamery, bramofon, aplikacje synology itd. Nie ma tego wszystkiego pod kodi w formie jakiej chce. Odpalałem na xiaomi kodi ale nie jest to czysty start CoreElec. Bluetooth mi zrywało. Mam mieszane uczucia.

Czy jest sens dopłacić do mocniejszej maszyny aby na androidzie używać kodi?

Co warto kupić aby na początku 2021 dotarło i posłużyło przez jakiś czas? 
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Odpowiedz
#3
Czyli X96 Max Plus 4/64?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie miały one przypadkiem problemu z przegrzewaniem się?

No a co z np używaniem tego sprzętu na androidzie i potem dopiero uruchamianie kodi? Da radę?
Odpowiedz
#4
(17-12-2020, 11:34 AM)azizi napisał(a): używaniem tego sprzętu na androidzie i potem dopiero uruchamianie kodi? Da radę?

Nie wiem, czy nadążam za tym złożonym zdaniem, ale wydaje się iż taka jest kolejność, zaczyna się od domyślnego launchera Androida, po czym świadomy użytkownik przechodzi z wyboru do Kodi [Obrazek: a035.gif]
Odpowiedz
#5
Może zamotałem. Pytałem czy jest sens pod androidem używać Kodi ale już sobie odpowiadam, że chyba tak. Nie chodzi to jak czysty CoreElec ale daje radę.

Dziś testuje mi box s i już widzę, że da radę Kodi na tym sprzęcie. Chodzi to sprawnie. Problem jest tylko, że nie ma pod androida InputStream Adaptive, a więc nie można youtube puścić w lepszych rozdzielczościach (z kodi oczywiście). Chyba że są jakieś inne sposoby? Samo youtube pod andoridem chodzi jednak słabo. Przycina lekko jak większa rozdzielczość. Nawet słuchawki na BT mi przycinają pod Youtube (testowałem na jbl i edifier) ale w Kodi jest ok.

Co lepiej kupić pod androida + kodi - s905x3 czy s922x?
Odpowiedz
#6
(17-12-2020, 12:47 PM)azizi napisał(a): Może zamotałem. Pytałem czy jest sens pod androidem używać Kodi ale już sobie odpowiadam, że chyba tak. Nie chodzi to jak czysty CoreElec ale daje radę.

Dziś testuje mi box s i już widzę, że da radę Kodi na tym sprzęcie. Chodzi to sprawnie. Problem jest tylko, że nie ma pod androida InputStream Adaptive, a więc nie można youtube puścić w lepszych rozdzielczościach (z kodi oczywiście). Chyba że są jakieś inne sposoby? Samo youtube pod andoridem chodzi jednak słabo. Przycina lekko jak większa rozdzielczość. Nawet słuchawki na BT mi przycinają pod Youtube (testowałem na jbl i edifier) ale w Kodi jest ok.

Co lepiej kupić pod androida + kodi - s905x3 czy s922x?
No jak nie ma inputStream Adaptive,?
Domyślnie jest wyłączone wejdź w ustawienia i aktywuj Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(17-12-2020, 12:47 PM)azizi napisał(a): Samo youtube pod andoridem chodzi jednak słabo. Przycina lekko jak większa rozdzielczość.
Nawet słuchawki na BT mi przycinają pod Youtube

Co ty za herezje wypisujesz, słabo mi...

azizi napisał(a):mi box s

No tak, wszystko wiadomo, jaki sprzęt takie wrażenia użytkowe [Obrazek: g015.gif]
Odpowiedz
#8
(17-12-2020, 01:08 PM)jon1022 napisał(a):
(17-12-2020, 12:47 PM)azizi napisał(a): Może zamotałem. Pytałem czy jest sens pod androidem używać Kodi ale już sobie odpowiadam, że chyba tak. Nie chodzi to jak czysty CoreElec ale daje radę.

Dziś testuje mi box s i już widzę, że da radę Kodi na tym sprzęcie. Chodzi to sprawnie. Problem jest tylko, że nie ma pod androida InputStream Adaptive, a więc nie można youtube puścić w lepszych rozdzielczościach (z kodi oczywiście). Chyba że są jakieś inne sposoby? Samo youtube pod andoridem chodzi jednak słabo. Przycina lekko jak większa rozdzielczość. Nawet słuchawki na BT mi przycinają pod Youtube (testowałem na jbl i edifier) ale w Kodi jest ok.

Co lepiej kupić pod androida + kodi - s905x3 czy s922x?
No jak nie ma inputStream Adaptive,?
Domyślnie jest wyłączone wejdź w ustawienia i aktywuj Smile
Nie ma tego dodatku pod androida w ostatniej wersji kodi. Doczytałem się, że od jakiegoś czasu tak jest.

Nie mam go w repo wcale. Nie ma go nigdzie na listach dodatków. Pobrany zip też nie można zainstalować bo nie jest przewidziany pod androida. Tak to na obecną chwilę wygląda.

(17-12-2020, 01:09 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(17-12-2020, 12:47 PM)azizi napisał(a): Samo youtube pod andoridem chodzi jednak słabo. Przycina lekko jak większa rozdzielczość.
Nawet słuchawki na BT mi przycinają pod Youtube

Co ty za herezje wypisujesz, słabo mi...

azizi napisał(a):mi box s

No tak, wszystko wiadomo, jaki sprzęt takie wrażenia użytkowe [Obrazek: g015.gif]
OK czyli mi box s ze swoim s905x jest za słaby.
Czy s905x3 wystarczy czy może lepiej coś mocniejszego?
Odpowiedz
#9
(17-12-2020, 01:13 PM)azizi napisał(a):
(17-12-2020, 01:08 PM)jon1022 napisał(a): inputStream Adaptive,?
Nie ma tego dodatku pod androida w ostatniej wersji kodi. Doczytałem się, że od jakiegoś czasu tak jest.

[Obrazek: g070.gif]


Kodi 18.9 => Dodatki => Moje dodatki => Wtyczki strumieniowe => InputStream Adaptive
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości