Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MX Player i ArchosVideo, odtwarzacze AV na Android TV
#1
Ogólmie jestem zdeklarowanym zwolennikiem używania Kodi do odtwarzania pliów Audio-Wideo, ale niekiedy wygodniej jest użuć innych odtwarzaczy audio-Wideo w tym różnych wersji MX Player i ArchosVideo w zależności od potrzeb.

Ja do tej pory byłem zwolennikiem nowszych wersji MX Playera, ale te ostatnio rozrosły się do bardzo "kobylastych" rozmiarów zżerających pamięć wewnętrzną urządzenia, przy tym praktycznie działając jak starsze lekkie wersje...  Jak wejdą w naszym kraju zapowiedziane wersje z nowymi działającymi funkcjami online, wtedy pomyślę o zainstalowaniu najnowszej wersji MX Playera.

Dla zainteresowanych link do ostatniej, najnowszej aktualnie wersji. Na Manty musi być instalowany MX Player armeabi-v7a:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jednak dla oszczedności miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia najlepiej stosować wersje Lite (MX Player Lite).

MX Player Lite APK dla Androida:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W każdym razie lepiej wybrać lżejszą wersję, może to być starsza wersja lub Lite,  ponieważ ma podobną funkcjonalność, jak nowsza wersja "napompowana" w megabajty.

Starsza wersja MX Player, (plik APK - około 14 MB, minimum: Android 4.0  ARMv7, obsługa wiele języków języków, w tym polski). 
MX Player 1.8.10  (ARMv7):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Starsze wersje MX Player, pliki APK dostępne na na stronach:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podałem kilka możliwości, do wyboru, dlatego można zainstalować wersję która najlepiej odpowiada, po instalacji w ustawieniach MX Player-a należy zaznaczyć wszystkie możliwe dekodery Audio-Wideo. Ja teraz preferuję lżejsze wersje MX Player-a tj. mające mniej MB. Do dekodowania filmów używam wbudowanego w MX Player-a dekodera HW+, niekiedy dekodera domyślnego SW. Dekoder SW najczęściej załącza się automatycznie po starcie filmu, natomiast HW+ załączamy przez wybranie.  Dekoder HW+ aktywujemy pauzując w trakcie odtwarzania MX Playera, następnie klikamy w prawym górnym rogu planszy z filmem i wybieramy dekoder HW+, który prawie zawsze działa lub dekoder HW, zapewniają one lepszą jakość wyświetlanego filmu, gdy nie da rady, zostajemy na dekoddowaniu SW. 


Dobrym odtwarzaczem na Android TV okazał się też ArchosVideo, jest to odtwarzacz Wideo przystosowany do Android TV,  jeden z najlepszych Playerów który znakomicie sobie radzi z różnymi formatami plików Wideo.

W związku z tym, że aplikacja ta tj. ArchosVideo  jest przystosowana do systemu Android TV  z powodzeniem możemy aplikację zainstalować do odbiornika TV i cieszyć się oglądaniem wideo na dużym ekranie.

ArchosVideo zapewnia, że aplikacja jest kompatybilna z technologiami wprowadzania za pomocą klawiatur czy uniwersalnych pilotów zdalnego sterowania, działa też z pilotem Air Mouse i pilotem urządzenia Android TV.

ArchosVideo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kodeki do ArchosVideo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Darmowy klon ArchosVideo to Nova Video Player stworzona na kodzie źródłowym właśnie Archosa
Odpowiedz
#3
Witajcie.
Używam MX Plater od bardzo dawna i również jestem z niego zadowolony. Jednak próbuję go połączyć z komputerem i za nic nie potrafię tego zrobić. Potrzebuję, żeby przez MX Player można było wejść na udostępnione foldery z filmami na komputerze. Wpisuję nazwę, hasło, ale cały czas mam błąd. Jak ogarnąć tą opcję?
Ok, działa. W nazwie komputera trzeba wpisać odpowiedni adres IP. Szkoda, że nie chce obsługiwać dźwięku wielokanałowego... Może do tego też uda mi się dojść.
Odpowiedz
#4
(10-02-2021, 03:45 PM)shados napisał(a): Darmowy klon ArchosVideo to Nova Video Player stworzona na kodzie źródłowym właśnie Archosa

A ma ktoś pomysł żeby Nova widziała pliki z pendrive wsadzonego do tv?
Są opcje siec i pamięć wewnętrzna
Odpowiedz
#5
(07-12-2021, 04:18 PM)Darecki944 napisał(a):
(10-02-2021, 03:45 PM)shados napisał(a): Darmowy klon ArchosVideo to Nova Video Player stworzona na kodzie źródłowym właśnie Archosa

A ma ktoś pomysł żeby Nova widziała pliki z pendrive wsadzonego do tv?
Są opcje siec i pamięć wewnętrzna


Miałem kiedyś zainsalowaną aplikację Nova Video Player, jednak były z nią problemy... Niestety apka nie rozpoznawała zewnętrznego urządzenia pamięci masowej USB tj. pendriva oraz nie działało wiele opcji przy sterowaniu pilotem Air Mouse (pilot od Android TV działał, ale wolę Air Mouse do sterowania aplikacjami multimedialnymi, ponieważ dla mnie sterowanie Air Mouse jest szybsze w zastosowaniu). Używałem wiele odtwarzaczy wideo, obecnie używam nPlayer.

Chyba nie ma rozwiązania dla tego problemu z Nova Video Player, ewentualnie zmiana odtwarzacza wideo lub używanie drugiego do odtwarzania plików wideo z pendrive wsadzonego do telewizora.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Używam By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. do oglądania filmów offline.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja używam w tym celu bezpłatnego odtwarzacza wideo GV Video Player, aplikacja dość podobna do MX Player (ma też dekoder HW+, HW i SW), ale ma więcej funkcji, dostępnych przez wygodny w obsłudze interfejs.  Pełne sterowanie pilotem od Android TV oraz pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Szersze info o GV Video Player w poście:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&page=2

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości