Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam TV BOXa i... telewizora :)
#1
Hej!

Trafiłam na to forum poszukując informacji o Kodi i polecanym sprzęcie.

Generalnie do tej pory używałam Kodi i różnych wtyczek (głównie Exodus) na PC, pod Windowsem. Tak się jednak złożyło, że stary telewizor się zepsuł i stanęłam przed koniecznością zakupu nowego. Przy okazji postanowiłam zakupić w końcu ten słynny TV BOX i cieszyć się Kodi na telewizorze.

W związku z powyższym chciałabym poprosić o rekomendację zarówno do BOXa, jak i telewizora.

BOX: to chyba wiadomo, najważniejsze, żeby był uniwersalny i pozwalał na w miarę bezproblemową instalację wtyczek i ich obsługę przez osobę średnio rozgarniętą technicznie Smile Oczywiście odtwarzanie też jest ważne Wink Liczy się bardziej jakość niż cena w tym wypadku. Co moglibyście zarekomendować?

TV: niezbyt duży, 40-42 cale, możliwie bezawaryjny. Tu mam problem z opisem, bo nie znam się na tym zupełnie. Nie mam dużego budżetu, powiedzmy, że ok. 2000 zł, może ciut więcej. Ważna jest dla mnie możliwość podłączenia pamięci USB i odtwarzania z niej bezpośrednio filmów (chociaż pewnie przez BOX też da radę to zrobić). Byłabym wdzięczna za rekomendację marki i modelu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję. W razie czego odpowiem na dodatkowe pytania, jeśli coś źle opisałam.

A.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#3
(25-02-2021, 09:51 PM)Anita napisał(a): Byłabym wdzięczna za rekomendację marki i modelu.

Żadnej zabawy z BOX-ami, do telewizora dokładamy kilka cali i dostajemy idealny model cena/jakość/parametry...full serwisy/usługi ceftyfikowane, na czele z Dolby Vision bez którego Neftlix "nieistnieje"...BOX totalnie zbędny....



[Obrazek: Nd3oM6gl.jpg]
Odpowiedz
#4
Według mnie nie ma co liczyć na soft w telewizorach, łaska producenta co do aktualizacji woła o pomstę do nieba...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(25-02-2021, 10:32 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(25-02-2021, 09:51 PM)Anita napisał(a): Byłabym wdzięczna za rekomendację marki i modelu.

Żadnej zabawy z BOX-ami, do telewizora dokładamy kilka cali i dostajemy idealny model cena/jakość/parametry...full serwisy/usługi ceftyfikowane, na czele z Dolby Vision bez którego Neftlix "nieistnieje"...BOX totalnie zbędny....

No właśnie naczytałam się, że żadne smartTV nie zastąpią BOXa, a producenci TV utrudniają jak mogą życie użytkowników. I że jeśli chce się oglądać materiały z "nieoficjalnych" źródeł, to bez BOXa będzie wielki problem. Pewnie, że najwygodniej by było bez żadnych BOXów mieć wszystko w TV, ale to chyba nierealne... Jak to z tym jest naprawdę, bo nawet w tym temacie widzę rozbieżne opinie zaawansowanych użytkowników?
Odpowiedz
#6
Prawda jest taka że wsparcie na Tv szybko umiera, nowe modele i chęć sprzedaży myśl zysku. A boxy mają wsparcie użytkowników, fascynatów zwał jak zwał. Sami producenci boxów wspierają takich ludzi udostępniając kod, pomijając Mi i innych co zapłacili za certyfikat.  Ja jetem osobiście za dobrym Tv jako monitor bez wodotrysków i sensownym boxem z którym można dużo zrobić.
Ps. I na logikę box jest tani a tv z możliwościami boxa już nie bardzo. A i tak w Tv będzie wieczny brak pamięci.
No i Wink Padnie Tv!!! Podłączasz boxa do nowego nic nie tracisz ze swojej "biblioteki" . Pada box . Robiłaś bekup przywracasz do nowego i jest ok. Dzielisz ryzyko na 2 i koszty. I tak wiem że są chmury, ale komu udało się przywrócić
pełną funkcjonalność kodi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(25-02-2021, 11:28 PM)Anita napisał(a): No właśnie naczytałam się, że żadne smartTV nie zastąpią BOXa, a producenci TV utrudniają jak mogą życie użytkowników. 

Co Ty czytasz? [Obrazek: k045.gif]

Anita napisał(a):I że jeśli chce się oglądać materiały z "nieoficjalnych" źródeł, to bez BOXa będzie wielki problem.

[Obrazek: a075.gif]

Anita napisał(a):najwygodniej by było bez żadnych BOXów mieć wszystko w TV, ale to chyba nierealne

Niezła teza [Obrazek: k045.gif]

Na poniższym screenie, "obowiązkowy" pakiet świadomego użytkownika, czegoś Ci tam brakuje? 


[Obrazek: do2ygpL.jpg]

Tak mam w każdym odbiorniku telewizyjnym, w każdym pomieszczeniu gdzie takowy się znajduje, wszystko mega wygodnie na przysłowiowe skinienie palca, sorry naciśnięcie palca na pilocie, w najwyższej oferowanej przed danego dostawcę jakości obrazu i dźwięku, pełna certyfikacja usług/serwisów, o zgrozo wszystko bez wspomagania urządzeniami typu BOX...

sky02 napisał(a):wsparcie na Tv szybko umiera

Kolejny wyświechtany slogan, ludzie korzystają z telewizorów sprzed dobrych kilku lat, jeszcze na Androidach 7, wszystko nadal działa idealnie.

A dwa, sprzętem się na bieżąco rotuje/wymienia, wraz z postępem technologicznym, lub zmianami wymuszanymi przez wiodących dostawców danych treści/usług, jak w niedalekiej przyszłości będzie z kodekiem AV1, w dużym skrócie myślowym nazwę to komfortem egzystencji na początku trzeciej dekady XXI wieku...bez pełnej certyfikacji usług/serwisów w danym urządzeniu, strona użytkowa to tylko namiastka/proteza.

sky02 napisał(a):A boxy mają wsparcie użytkowników, fascynatów zwał jak zwał

My tutaj o standardowym konsumencie/użytkowniku, a nie o pasjonatach/hobbystach/domorosłych wynalazcach z wiedzą techniczną, statystyczny widz chce włączyć sprzęt i komfortowo korzystać z pełnego zakresu oferowanych możliwości obrazu/dźwięku/usług, a nie z obłędem w oczach szukać po internetach, na przykład aktualizacji wtyczek [Obrazek: k045.gif]

Reasumując pomimo tego, iż nie korzystam, jestem wielkim entuzjastą urządzeń z segmentu TV BOX, absolutnie nie neguję sensu ich posiadania, w odniesieniu zwłaszcza do starszych, bezsmartowych odbiorników telewizyjnych, ale przy bieżącym nabywaniu nowego TV, na ewentualne dokupienie BOX-a dany użytkownik zawsze ma czas...a ściślej ma do 01 lipca bieżącego roku [Obrazek: k045.gif]

To by było na tyle, puentując na chwilę obecną płaszczyznę telewizyjną => Android TV + UHD + Dolby Vision/Atmos + światłowód = alleluja i do przodu [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#8
Jak można wyczytać na necie, Vestel Europe (Toshiba, Hitachi, JVC) zagwarantowali, że ich nowe telewizory z androidem 9 dostaną aktualizację do trzech następnych wersji.
Do tego w niskiej cenie dostajemy Dolby Vision i wszystkie certyfikaty (tak jak napisał @Łonogrzmot).
Jedyny minus to 1,5GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej Tongue
Dla niewymagającego użytkownika to i tak wystarczająco. Wszystkie podstawowe aplikacje będą działać sprawnie, a i samo kodi nie powinno sprawiać problemów.
Przy ewentualnym niezadowoleniu z działania, w każdej chwili można dokupić boxa.

Podsumowując, wszystko jak zawsze zależy od użytkownika i jego wymagań ^.^
Odpowiedz
#9
[b]By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.:[/b]

Jestem wdzięczna za odpowiedź, ale wyśmiałeś najważniejszą część mojego pytania nie racząc odpowiedzieć. Nie chcę łamać żadnych regulaminów forum, więc nie mogę napisać bez owijania w bawełnę, dlatego sformułuję to tak: mam gdzieś Netflixa, IPLĘ i wszelkie inne "certyfikowane" oficjalne platformy. Cały kontent dzięki KODI i odpowiednim wtyczkom pobieram / oglądam za darmo w necie i chcę, żeby tak zostało. Czy to jasne? Dlatego priorytetem jest dla mnie, żeby telewizor smart lub oddzielnie dokupiony BOX pozwalał mi na to samo, co mam teraz na komputerze. Jeśli twierdzisz, że np. ten model Hitachi, który poleciłeś spowoduje, że będę miała dostęp do tego samego na TV, do czego mam dostęp obecnie, to spoko i kupuję. Ale jak do tej pory jasno tego nie wyraziłeś (ani żaden inny użytkownik). Ew. jakby ktoś chciał mi pomóc i podpowiedzieć, a nie chce pisać publicznie, zapraszam na priv.
Odpowiedz
#10
(26-02-2021, 09:32 AM)Anita napisał(a): mam gdzieś Netflixa, IPLĘ i wszelkie inne "certyfikowane" oficjalne platformy. 

Istotnie, tak głęboko zakamuflowanego manifestu, w pierwszym wpisie mogłem się "nie domyślić" [Obrazek: k045.gif]

Anita napisał(a):Cały kontent dzięki KODI i odpowiednim wtyczkom pobieram / oglądam za darmo w necie i chcę, żeby tak zostało. Czy to jasne?

Nie, bo mnie to tyle co...

Anita napisał(a):Jeśli twierdzisz, że np. ten model Hitachi, który poleciłeś spowoduje, że będę miała dostęp do tego samego na TV, do czego mam dostęp obecnie

Twierdzę, iż jest to bardzo dobry stosunek jakości do ceny, w kontekście wygodnego/komfortowego, full certyfikowanego dostępu do serwisów/usług, z Kodi i pochodnymi też sobie świetnie poradzi...wolna wola, wolny wybór...

Alina napisał(a):żeby telewizor smart lub oddzielnie dokupiony BOX pozwalał mi na to samo, co mam teraz na komputerze.
Ale jak do tej pory jasno tego nie wyraziłeś (ani żaden inny użytkownik)

Nikt nawet lekko kumaty, nie potwierdzi tak postawionej tezy, w ciemno nie przytaknie spełnieniu tak wysublimowanych oczekiwań, zawartych w lakonicznym zwrocie "to samo"...na płaszczyźnie hardware/software nie da się bezpośrednio "porównać" możliwości sprzętu klasy PC vs. Smart TV / TV BOX.

Szkoda klawiatury obijać, krótko i oszczędnie w słowach, abstrahując od certyfikacyjności, systemu, na początek X96 Max Plus 4/64, wydatek żaden, możliwości spore, ogarnie płynnie "Cały kontent dzięki KODI i odpowiednim wtyczkom [Obrazek: r010.gif]

3maj się zdrowo [Obrazek: s035.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości