Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja CoreElec do 9.2.6
#1
Czy macie jakieś kłopoty po ostatniej aktualizacji CoreElec do 9.2.6?

Mi na X96 max plus 4/64 zawiesza się bardzo często przy uruchamianiu nagrań wideo. Czas leci ale obraz stoi i muszę fizycznie odpiąć sprzęt od zasilania. Jak ruszy to działa do momentu uruchomienia innego pliku.

Na innym starszym box'ie Mini M8S II jest ok.
Na pc też działa wszystko prawidłowo.
Wykluczyłem połączenie po sieci tj mojego NASa.

Jak to u Was wygląda?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
To ja podłącze się z pytaniem - ta aktualizacja co teraz wyskakuje to aktualizuje też kodi do 19? Mówię o kanale aktualizacji 9.2.6, bo manualnie można wybrać też coreelec 19 matrix, ale tu oczywiste jakie kodi będzie, a ja pytam czy jak wrzucę 9.2.6 to zostanie mi kodi 18.9?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#3
Z tego co kojarzę to tak.
9.2.x to seria pod 18.9 i będzie wygaszana - tak też jest na stronie coreelec i w sumie przy aktualizacji kodi też jest jakiś komunikat.
Odpowiedz
#4
Tak - 9.2.x zostaje przy kodi 18.9 - lada dzień wyjdzie 9.2.7 też z k18.9
@azizi - nie masz czasem spotify na coreelec?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Nie, nie mam. Ogólnie to ja nic tam nie mam poza YT, które ostatnio też nie bardzo działa. Nie oglądam nic online tylko lokalne zasoby. Prosta konfiguracja z bazą centralną pod kilka sprzętów. Z bajerów to pogoda chyba tylko ustawiona Wink

Jak ma być zaraz 9.2.7 to może nie będę z kopi nic przywracał i poczekam na to.

Swoją drogą można zrobić kopię CE samej konfiguracji tak aby to wgrać na nowszą/starszą wersje? Czy tylko kopia robiona w danej wersji będzie do niej przywracana.
Odpowiedz
#6
Kopia w obrębie 9.2 będzie bez problemu działać i na 9.2.3 i na 9.2.7 - będzie też działać na 9.3 - ale wyskoczy info o niekompatybilnych dodatkach i konwersji - i tu się trzeba uzbroić w cierpliwość.
Robiłeś modyfikację chłodzenia? jak ci dobija do 70* to już za goroąco dla niego... spróbuje ustawić tryb procesora na ondemand (domyślnie jest chyba na perfomance)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Były tam zgłaszane problemy z 9.2.6, nie występują one u każdego.
Ludzie pisali, że downgrade do 9.2.5 i ponowna aktualizacja do 9.2.6 rozwiązywała problemy.
Możesz spróbować.
Odpowiedz
#8
@azizi mam to samo na Odroid N2, po włączeniu jakiegoś filmu zwiecha i tylko wtyczka z prądu pomaga , wcześniej było dobrze
Odpowiedz
#9
Ciekawa ta aktualizacja. Po zaktualizowaniu do 9.2.6 czy 9.2.7 dźwięk po 3 sekundach zaczyna się lagować. Nie sprawdzałem na video ale najpewniej będzie zawieszać urządzenie.

Powiedzcie czy problem został zgłoszony do ekipy z CoreELEC?
Odpowiedz
#10
U mnie jest ok. Ja miałem problem po upd do 9.2.6. Jak się zrobił 9.2.7 wszystko chodzi ok. Dźwięk zarówno do tv jak i przez bt działa prawidłowo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości