Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adapter USB-Ethernet do telewizora Sony OLED
#1
Cześć,

Zmieniłem internet na światłowód 500 mb/s, posihadam telewizor Sony Oled A8 bazujący na Androidzie .
Zależy mi na stremingu dużych plików 4K Remux, niestety model mojego TV posiada jedynie 10/100 mb/s port ethernet, ktoś napiszę, że te 100 mb/s w zupełności wystarczy, sporo jednak czytałem na zagranicznych forach, ludzie piszą, że filmy 70-100 GB potrafią przyciąć na necie 100 mb/s, mógłbym skorzystać z Wi-Fi 5 Ghz, jednakże zależy mi na stabilnym, szybkim, niezawodnym połączeniu, stąd moje pytanie : czy ktoś coś wie na temat adaptera usb-ethernet pod telewizor Sony bazujący na systemie Android ?  Są różne opinie, niektórzy twierdzą, że Sony blokuje tego typu konwertery. Chciałbym coś kupić, jednakże nie wiem co ? Jaki model ?  Czy zadziała ? Zależy mi na konwerterze o prędkości 1Gb/s.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(10-03-2021, 09:33 AM)jp44 napisał(a): różne opinie, niektórzy twierdzą, że Sony blokuje tego typu konwertery.
Czy zadziała ?

Zamiast szukać pseudo pomocy po całym internecie...

Cytat:Kodi-Real Debrid-4K Remux, tak to u mnie wygląda, dlatego też potrzebuje szybkiego, stabilnego połączenia.
Ktoś pomoże ?

...najbardziej wiarygodnym źródłem, będzie przed ewentualnym zakupem, zasięgniecie informacji bezpośrednio w pomocy technicznej Sony, firmowym salonie, autoryzowanym serwisie...a dwa trzeba brać pod uwagę teoretyczną przepustowość portów USB, a finalnie uzyskiwane prędkości, zależne od kilku czynników...nie ma się co jarać adapterem z mitycznym 1GB/s [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#3
Wystarczy 300 mb/s po kablu i będzie dobrze Smile
Odpowiedz
#4
(10-03-2021, 09:33 AM)jp44 napisał(a): mógłbym skorzystać z Wi-Fi 5 Ghz, jednakże zależy mi na stabilnym, szybkim, niezawodnym połączeniu

Skąd ta dziwna "niechęć" do połączenia bezprzewodowego 5GHz, przy dobrym markowym routerze, stosownej konfiguracji, nawet na staruszku TV gdzieś na strychu, osiągamy względnie szybkie, stabilne wartości...


[Obrazek: SK4kUkIl.jpg]
Odpowiedz
#5
No ładnie leci u ciebie Smile  Może faktycznie jestem przewrażliwiony do działania Wifi.
A co z buforowaniem treści video poprzez Real Debrid, wtyczki jak Venom ? Czy jest różnica w buforze po kablu a po takim Wi-fi 5GHZ ?Zależy mi aby nic nie przycinało. Mowa oczywiście o dużych plikach 4K Remux.
Odpowiedz
#6
Pamiętaj, że duże pliki mogą buforować bo RD daje przepustowość do pobierania max 100 Mbps.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
[Obrazek: XBtmqgcl.jpg]
Odpowiedz
#9
I faktycznie tak jest ? Nie da się uzyskać większego transferu podczas stremingu czy też downloadu ? Jeżeli dysponuje się większym łączem internetowym ?
Odpowiedz
#10
Nic powyżej tego limitu prędkości nic nie uzyskasz. Szybsze prędkości uzyskasz u premiumize.me ale droższe albo własny serwer + prywatne trackery + plex czy jellyfin/emby.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości