Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie tv-boxem z taleta, Remote desktop do tv-box-a
#1
Używam tv-boxa jako odtwarzacza do muzyki i radia internetowego. Mam pliki mp3, mp4, avi, flac, itp. w pamięci t-boxa ewentualnie na karcie uSD w tym tv-boxie. Mam w Kodi swoje playlisty i pliki. Używam tez zwykłych odtwarzaczy multimediów do grania plików mp3. Box jest podpięty pod wzmacniacz optycznie.
I teraz mam problem, bo żeby moc jakoś nawigować boxem, wybierać playlisty, wybierać pliki do odtwarzania to box musi być podpięty pod telewizor, bo inaczej nie mam podglądu tego co sie dzieje na boxie i nie mam możliwości nawigacji.
Jest jakaś apka, jakiś odtwarzacz, nie wiem -jakiś sposób, by moc kontrolować tv-boxa z telefonu lub lepiej z tableta?
Przy czym nie chodzi mi tu o aplikacje pilota zdalnego sterowania, tylko o aplikacje, ktora by pokazywała ekran tv-boxa na tablecie (nie w druga stronę). Chodzi mi o to bym z tableta mogle wybierać pliki i playlisty do aktualnego odtwarzania .Przy czym pliki sa na tv-boxie, nie na tablecie.
Cos na zasadzie chromecasta, ze na telefonie/tablecie wybieram co chromecast ma odtwarzać, a potem mogę sobie wyjsc z domu z telefonem i chromecast ciągle odtwarza plik.
Nie wiem czy istnieje takie cos dla Kodi, a może istnieje jakiś odtwarzacz multimediów, który instaluje na tv-boxie, na boxie mam pliki, i na telefon jest ta sama aplikacja, która może sterować swoim odpowiednikiem na tv-boxie.
Ciężko to wytłumaczyć, ale mam nadzieje, ze mi się udało.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(10-03-2021, 02:56 PM)stan3c napisał(a): Nie wiem czy istnieje takie cos dla Kodi,
i na telefon jest ta sama aplikacja, która może sterować swoim odpowiednikiem na tv-boxie.
Ciężko to wytłumaczyć, ale mam nadzieje, ze mi się udało

Może aplikacja Yatse, w wersji Premium?


[Obrazek: QGjU0Ptl.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzieki. Nie probowalem jeszcze tego Yatse,ale prawdopodobnie zrobi robote. Z komentarzy tylko czytam, ze Yatse zasypuje reklamami. Reklamy to glowny powod dla ktorego nie uzywam na codzien androida.
Znalazlem jeszcze apke o nazwie Kore, zainstalowalem i jeszcze wszystkiego nie przetestowalem, ale jak na razie tez robi robote. Jest jednak problem. Po wlaczeniu boxa trzeba sie pilotem boxa doklikac do apki Kodi na boxie i ja uruchomic, inaczej telefon nie polaczy sie z boksem. Nie potrafie tez na razie tak od zera uruchomic Kodi i potem wejsc w playliste bez telewizora. Nie wiem czy ja tego nie umiem, czy jednak ta apka na telefon zaklada, ze jednak jest telewizor podpiety pod boxa.
Jest jeszcze jedna rzecz, ktora by sie jeszcze przydala. Przydalaby sie jeszcze mozliwosc ogladania na telefonie wideklipow, ktore znajduja sie na boxie. W tej chwili apka Kore startuje odtwarzanie na boxie, ze wzmacniacza jest dzwiek, a w apce widac jedynie screenshot klipu wideo. Nie ma wideo. To juz jednak nie jest cos co musi byc. szkoda tylko, ze apka nie potrafi uruchomic Kodi na boxie itrzeba do tego angazowac telewizor.
Odpowiedz
#4
Za yatse w wersji premium warto zaplacic, według mnie to must have. A zamiast androida bym użył Coreelec. Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Czy Yatse premium tez serwuje reklamy?
Coreelec musiałoby sie uruchamiac z wewnętrznej pamięci boxa a nie z karty SD bo ja trzymam swoja bibliotekę muzyki na kartach SD i nie byloby jak ich wkladac gdyby gniazdo SD bylo zajęte przez Coreelec. Ale jak rozumiem reklamy Yatse sa serwowane przez telefon, a nie przez boxa, wiec Coreelec na to nie pomoze.
Nie zanalazlem Coreelec na boxa A95X F2/F3 nadajacego sie do wgrania do wewnetrznej pamieci.
Ktos moze wie czy da sie te boxy przeksztalcic w komputery Linuksowe? Czy istnieje Linux do wgrania do wewnetrznej pamieci na te boxy?
Czy jest możliwość zdalnego wlaczenia tv-boxa i uruchomienia Kodi (badz dowolnej innej aplikacji) z telefonu?
Odpowiedz
#6
Nie wiem o jakie reklamy chodzi bo mam za te kilkanaście złotych wykupione premium bo używam do wielu rzeczy. Do tego boxa wgrasz CoreELEC bez problemu do pamięci wewnętrznej.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nie mam czasu teraz rozwinąć temat, wychodzę do roboty, ale może Chorus przez przeglądarkę ?
Odpowiedz
#8
Co do linuksa. Udało mi się kiedyś na s905x2 postawić armbian. Nawet to działało z xfce.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
(11-03-2021, 06:01 AM)Tomek napisał(a): Co do linuksa. Udało mi się kiedyś na s905x2 postawić armbian. Nawet to działało z xfce.
W takim razie moze wiesz czy da sie postawic Pihole na tym lub innym tv-boxie?
Moze sa jakies gotowe obrazy do tego? Albo gotowe obrazy linuksa , dla jakiegokolwiek tv-boxa, wtedy kupie boxa takiego jakiego potrzeba pod to zastosowanie?
Odpowiedz
#10
Hehe - dobre wykorzystanie - miałem przez jakiś czas i świetnie to działało.
Miałem zainstalowane armbian, ale zpowodzeniem potem przeskoczyłem na dietpi i chyba przez rok korzystałem właśnie jako pihole - ale przerzuciłem się potem na coś mocniejszego
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości