Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amlogic S912 albo coś mocniejszego w podobnej cenie
#1
Obecnie używam ze standardowym androidem 6, dwa T95z max, które kupiłem kilka lat temu.
Oba dobrze mi służą i nie chcę w nich niczego zmieniać.
Ale teraz chciałem trochę się pobawić z armbian, CoreElec , Lakką itp.
A może nawet z AOSP.
Więc potrzebuję coś wydajnego i taniego do testów.
Czy warto dziś kupować TV Box z Amlogic S912 za około 300 zł czy może dostanę coś mocniejszego w tej cenie ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Absolutnie nie baw się w s912x - jak jeszcze chyba Libreelec utrzymuje dla niego wsparcie, tak Coreelec/Lakka już nie. Armbian - chyba jeszcze zadziała.
Chcesz coś pod Coreelec - do 300 zł - szukaj s905x3 (ale tu się zdarzają problemy z wifi) albo czegoś na s905x4 - ludzie od coreelec już ogarniają - na ich forum znajdziesz co działa.
BTW - pod Coreelec sympatyczny i niezniszczalny jest magicsee n5 max - uwaliłem wiele boxów (fizycznie) -ale ten ma naprawde fajne bebechy - nie zniszczyłem ani hdmi ani spdif...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Ale w testach wydajnościowych s905x wypada o wiele słabiej niż s912.
Rozumiem że s912 jest starszy, wykonany w gorszym procesie technologicznym ale skoro jest wydajniejszy to dlaczego ma być gorszym wyborem.
Co to znaczy że niema dla niego wsparcia ?
Czy to oznacza że brak gotowych obrazów, czy takich obrazów nie da się zbudować dla tego procesora ?
Odpowiedz
#4
A czy ja mówiłem o s905x? Nie - o s905x3 i s905x4.
Coreelec nie robi już wersji na ten procesor. I nie ma możliwości nawet ręcznego skompilowania, bo Coreelec jest oparty o jądro które nie obsługuje tego procka.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - poczytaj - i to też: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jest jeszcze s922 - ale to inna półka cenowa.
W tej cenie co podałeś to pod Coreelec, Batocerę, Lakka - najlepsze jest s905x3, s905x4
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości