Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie
(08-06-2023, 12:42 PM)Matheusz napisał(a): @robertosg1 @emer nie wiem, po co wam jakieś poradniki. Wystarczy ... (ciach)
Dzięki Matheusz !! A jakieś aktualizacje - a FW boxa  uaktualnić, zablokować ?
edit: od razu chce uaktualnic się ..
Mecool M8S Pro L - nieużywany, oddam darmo za pomoc na forum/PW Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



@emer Już dawno nie mam tego boxa, ale z tego co pamiętam na nowej wersji Androida to nawet Launcher Managera nie trzeba do zmiany domyślnego launchera.
Odpowiedz
niby zainstalowałem ... ustawienia gdzieś tam trzeba szukać lub głosowo, nie widzi mojego standardowego dysku SSD z filmami (bez problemu na shield/MiBox/realme4k). Jakieś restarty mi robi, nie widzę uaktualnień aplikacji ...
Chyba pójdzie ten box z powrotem do szafy ....
Mecool M8S Pro L - nieużywany, oddam darmo za pomoc na forum/PW Smile
Odpowiedz
Rozumiem, że zmiana Launchera w Box-e Canal+ daje inny wygląd i może trochę ułatwia obsługę Box-a. Przy okazji jest przy tym doskonała zabawa. Coś przy tym zepsuć, raczej ciężko i powinno wszystko działać w Box-ie.

Jednak ja używam domyślnego Launchera i wszystko działa bez żadnego problemu. Box Canal+ obsługuje nośniki pamięci przenośnej obsługujące system plików FAT 32 i NTFS, nie działa tylko z exFAT. Filmy z pendrajwa czy z dysku twardego odtwarza bez żadnego problemu przy pomocy prawie wszystkich aplikacji odtwarzających wideo tj. MX Player itp.

Faktem jest, że Box Canal+, aby działał z domyślnym Launcherem wymaga rejestracji w Canal+. Jednak nie wiąże się to z zobowiązaniem żadnych płatności, a dekoder jest na własność, oczywiście w pełni funkcjonalny. Ja nie instalowałem żadnego Launchera, ponieważ nie miałem takiej potrzeby, domyślny wystarczy mi w zupełności do obsługi tego Box-a.

Co do problemów, to różnorakie problemy stwarza mi natomiast Xiaomi Mi Box S. Box Canal+ przy nim to sprzęt naprawdę bezproblemowy... Mam Box Canal+ już od dłuższego czasu i ani razu nie było z nim problemu, zresztą Box Canal+ jest sprzedawany cały czas w dużych ilościach i nie słychać o większych problemach z tym Box-em.

Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-06-2023, 05:00 AM)arkady1964 napisał(a): (ciach)
dzięki za odpowiedź Smile 
Właściwie nie widzę jakiejś większej funkcjonalności tego launchera od stockowego też Wink 
Generalnie beznadziejne i to i to - wolę tradycyjny AndroidTV na MiBox i shieldzie (porównywalnie do GoogleTV na realme4k)
Co do exFAT - wyjaśniłeś dlaczego nie widzi mojego SSD, tam właśnie mam ten format (i zostanie, bo oglądam DUŻE pliki filmowe w UHD). Ale to eliminuje ten box z mojego użytku ...

Z mojej krótkiej przygody z HY4001 (teraz w info o boxie mam jakieś HY402S ?) - jest działanie jest gorsze od mojego MiBox4S - jest wolniejszy, przycina, restartował się (może powodem jest tylko zarejestrowanie się na Canal+ a nie aktywowanie konta?), SSD z exFAT nie działa (MiBox - działa). Jedyny wielki plus, to DVB-T2 (dla potrzebujących).
A po wielu uaktualnieniach MiBox działa u mnie kompletnie bezproblemowo ...
Jak wspomniałem - HY4001 został zapakowany powrotnie i leży w szafie Big Grin

EDIT: czy możliwe te przycinania czy wręcz zwiechy z powodu nie aktywacji konta, a TYLKO zarejestrowaniu i podanie tego kodu na www ?
Mecool M8S Pro L - nieużywany, oddam darmo za pomoc na forum/PW Smile
Odpowiedz
Można przejść na NTFS, ten system plików Box Canal+ obsługuje dobrze (FAT 32 tylko pliki do 4GB).

Co do rejestracji to można ją zrobić. Obsługa na domyślnym fabrycznym Launcherze (stockowym) jest wygodna i szybka. 

Gdy już będziesz miał Box Canal+ zarejestrowany, zrób mu reset do ustawień fabrycznych, gdybyś na nim nic nie robił wcześniej nie byłoby takiej potrzeby. Potem wszystko powinno działać dobrze. 

Aktualizacje apek niekiedy wchodzą później niż w innych Box-ach, ale zawsze są i aplikacje są aktualizowane automatycznie gdy jest w ustawieniach załączona aktualizacja automatyczna (można też ręcznie jak tylko aktualizacja jest do pobrania).

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



(09-06-2023, 06:58 AM)arkady1964 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Mecool M8S Pro L - nieużywany, oddam darmo za pomoc na forum/PW Smile
Odpowiedz
Próbuj wejść do ustawień Box-a i koniecznie zrób mu reset do ustawień fabrycznych. Może coś jest namieszane w systemie to Ci wszystko wyczyści i powinien Box działać dobrze.

Zawsze podstawowa sprawa przy większych problemach, najpierw przywróć (zresetuj) sprzęt do ustawień fabrycznych, a potem według uznania i potrzeb ustawiaj resztę. Możesz zostawić ustawienia domyślne, tak mam w Box-ie Canal+ i jest wszystko OK. W Xiaomi MI Box S mam RGB, ale te ustawienia kolorów najbardziej zależą chyba od podłączonego telewizora/projektora.

Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-06-2023, 07:13 AM)emer napisał(a):
(09-06-2023, 06:58 AM)arkady1964 napisał(a): dzięki Smile 
(...)
Nie zauważyłem ustawień do aktualizacji ... Nie wspomnę o do dojściu do ustawień - masakra !! 

Piszesz wcześniej w poście, że "Właściwie nie widzę jakiejś większej funkcjonalności tego launchera od stockowego też"
Czyli masz dostęp do ustawień stockowychn, a więc:

Na ustawieniach stockowych aktualizacje:
Aplikacje > Google Play Store > W prawym górnym rogu ikonka zalogowania konta w Sklepie Google Play > Zarządzanie aplikacjami i grami > Aktualizacje

Wejście do ustawień, w tym resetowanie Box-a.
Na ustawieniach stockowych resetowanie Box-a tj. powrót do ustawień fabrycznych:
Ustawienia > Ustawienia dekodera > Ustawienia urządzenia > informacje > Resetowanie  (Powrót do ustawień fabrycznych UWAGA!!! W CZASIE RESETOWANIA NIE WYŁĄCZAĆ ZASILANIA!!! CZEKAĆ DO KOŃCA RESETOWANIA)

Tak jak pisałem powyżej reset box-a jest konieczny tylko wtedy, gdy występują większe problemy.

Pozdrawiam

Edit. Opisujesz problemy, że "Jakieś restarty mi robi, nie widzę uaktualnień aplikacji ... Chyba pójdzie ten box z powrotem do szafy ...."   Posiadam od dłuższego już czasu Box-a Canal+ (pierwszy wypust z DVB - T2) i nie robi on takich problemów oraz nie jest gorszy od Box-a Xiaomi, a nawet sprawuje się dużo lepiej (mam oba Box-y). 

Jeżeli powrót do ustawień fabrycznych nie pomoże naprawić problemy to może Twój Box Canal+ jest uszkodzony (wewnętrzne uszkodzenie elektroniki lub oprogramowania)...
Odpowiedz
dzięki za pomoc Smile 
Na razie nie mam czasu zająć się nim - możliwe, że zamiast kombinować z launcherem, najpierw trzeba było normaaaalnie go uruchomić, w canal+ zarejestrować konto, aktywować, zaktualizować wszystko co wołał i wtedy ewentualnie bawić się z launcherem (albo zostawić stocka Wink ).
W przyszłym tygodniu pobawię się nim jeszcze, zresetuje do ustawień fabrycznych itd itp
Dzięki za pomoc Smile
Mecool M8S Pro L - nieużywany, oddam darmo za pomoc na forum/PW Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: bronek105, 2 gości