Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backup ( systemu Kodi ) ?
#1
Mam pytanie odnośnie pełnego backupu systemu KODI tak w CoreElec / LibreElec / AE itd ... ponieważ będąc na odmianie LibreElec  : AlexElec  robilem kilka razy backup ustawień z ich dedykowanego menu i potem przywracałem ustawienia KODI z powyższego backup-u jednak z niezbyt zadowalającym skutkiem czyli niepełne przywrócenie do stanu z zapisu kopii :-(
Tu moje pytanie czy jeśli zrobię backup wszystkich plików z folderu :
/storage
 Wystarczy to do późniejszego pełnego odtworzenia ustawień KODI ? czy trzeba jeszcze uwzględnić inne ścieżki / lokalizacje ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
To wystarczy w 100%. Natomiast kopia z narzędzia w coreelec nigdy mnie nie zawiodła jeszcze.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
OK dzięki za info :-) ...to super ! ( bo jak robiłem backup innych folderów czasem dostawałem error może przy braku zapisu ) w takim razie można szybko i łatwo zrobić full backup KODI przez ssh programem restic a że na szczęście można ściągnąć pliki binarne prawie pod każdą platformę to restic powinien działać każdemu czy to na CE czy LE - generic. Jeśli ktoś chce skróconego howto to podaję zrobienie backup-u folderu : /storage na jakiś serwer w sieci.
Ściągamy prog. restic na naszą platformę :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Kopiujemy i nadajemy skróconą nazwę (restic) do:
/storage/restic
Tworzymy np. na serwerze repozytorium do zapisów tzw migamek w: /media/backup-kodi
wydajemy polecenie w CE/LE /ssh:
/storage/restic -r sftp:root@192.168.1.18:/media/backup-kodi init

podajemy hasło do systemu serwera ssh + podwujnie hasło do tworzonego szyfrowanego repozytorium
Tworzymy backup KODI czyli folderu : storage
/storage/restic -r sftp:root@192.168.1.18:/media/backup-kodi  backup /storage

Wyświetlenie utworzonych migamek:
/storage/restic -r sftp:root@192.168.1.18:/media/backup-kodi snapshots

kolejne backup-y są już tylko przyrostowe ....
Przywrócenie backupu :
/storage/restic -r sftp:root@192.168.1.18:/media/backup-kodi restore -t / e3440663


uwaga e3440663  to nr. backup-u / migawek  także dane takie jak : root@192.168.1.18:/media/backup-kodi  ..... podajemy własne :-)
pozdro!

Podziękowali: mjw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości