Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 max plus, coreelec, nie mogę zbootować z karty sd
#1
Wrzuciłem na kartę wszystko jak trzeba i za każdym razem wyskakuje mi (chyba) jakiś recovery loader, z leżącym ludkiem-androidem. Przy któreś próbie odpalił się coreelec. Połączyłem się przez terminal aby skonfigurować pilota. W trakcie wrzucania pliku z kodami terminal rozłączył się i już powtórnie nie udało mi się odpalić z karty. Próbowałem ze 30 razy.
Nie wiem o co chodzi. Karta ? Nowy goodram 16 class10.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
A spróbuj z pendrive
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(26-06-2021, 08:30 PM)mjw napisał(a): A spróbuj z pendrive
Oczywiście próbowałem. Problem w tym, że puste mam tylko jakieś stare, wolne kapcie. Przy bootowaniu wygląda tak jakby system zapętlał się i nie idzie. Tylko akurat ten pndrv to był naprawdę stary dziad. Czy to mogło być przyczyną?
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Jako radę napisze, że też kiedyś z nowej karty sd nie mogłem uruchomić pierwszy raz coreelec. Nie miałem pendrive, więc kupiłem adapter na USB czytający karty micro i poszło.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
(27-06-2021, 06:21 AM)DenDy napisał(a): Tak mogło. Spróbuj na czymś co wiesz, że jest sprawne.
Sprawdź zarówno na porcie usb 2.0 jak i 3.0
Siedzę od rana, 2 pndrv. Niestety 2.0 ale są ok. Nie rusza żaden, każdy port, box łapie freeza na screenie "X96".
Ruszył na wyjętej z telefonu porządnej karcie.

(27-06-2021, 06:21 AM)DenDy napisał(a): Jaki dtb używasz?
Ten dla x96 4GB i karta 1000

Po reboocie startuje z karty. Problem teraz jest taki, że pilot nie działa. Najpierw ściągnąłem gotowca do x96, wszystkie kody zgadzały się z przeskanowanym, moim pilotem. Nic
Później napisałem swój plik i nadal nic.
Chyba robię jakiś czeski błąd ale w/g mnie wszystko jest ok. Zaraz chyba wyjdę z siebie.
Ale to chyba trzeba nowy topic założyć aby nie robić syfu na forum?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(27-06-2021, 12:23 PM)jimbeam napisał(a): Ten dla x96 4GB i karta 1000

Czy aby na pewno X96 Q1 ma Ethernet 1Gbitowy?
Bo na googlach widać info o 100Mb porcie ethernet.


(27-06-2021, 12:23 PM)jimbeam napisał(a): Po reboocie startuje z karty. Problem teraz jest taki, że pilot nie działa. Najpierw ściągnąłem gotowca do x96, wszystkie kody zgadzały się z przeskanowanym, moim pilotem. Nic
Później napisałem swój plik i nadal nic.
Chyba robię jakiś czeski błąd ale w/g mnie wszystko jest ok. Zaraz chyba wyjdę z siebie.
Ale to chyba trzeba nowy topic założyć aby nie robić syfu na forum?

Nie zakładaj nowego tematu, kontynuuj w tym Smile
AMREMOTE czy MESON-IR? Robisz zgodnie z poradnikiem?
Odpowiedz
#8
(27-06-2021, 12:45 PM)DenDy napisał(a): Czy aby na pewno X96 Q1 ma Ethernet 1Gbitowy?
Bo na googlach widać info o 100Mb porcie ethernet.
Hmm, to może ja się pogubiłem bo założyłem, że skoro x96 max plus to ma gigowy. Oznaczenie q1 to jest rewizja cpu, wersja firmware czy jeszcze coś innego?

(27-06-2021, 12:45 PM)DenDy napisał(a): Nie zakładaj nowego tematu, kontynuuj w tym Smile
AMREMOTE czy MESON-IR? Robisz zgodnie z poradnikiem?
Meson. Znalazłęm nawet temat gdzie typ pisał, że pod kodi 19 trzeba dawać rozszerzenie .toml do mazwy pliku z mapą. Też nic.  Przepatrzyłem poradniki na kilku stronach i generalnie są takie jak Twój.
1. robię mapę z ręki (# table x96max, type: NEC)
format - 0x116 KEY_UP (widziałem wersję 0x16 = "KEY_UP" )
2. zapisuję bez spacji i rozszerzenia, wrzucam w folder /storage/.config/rc_keymaps/
3. do folderu /storage/.config/rc_maps.cfg wrzucam plik rc_maps.cfg z moją nazwą
4. ir-keytable -a /storage/.config/rc_maps.cfg -s rc0
  systemctl start eventlircd
  systemctl start kodi
  ( wcześniej wszystko zatrzymuję)
  i nic, reboot i też nic
Odpowiedz
#9
Tych X96 Max jest kilka wersji Plus, Plus2, 100, Q1, Q2 itd. najlepiej byłoby to otworzyć i zobaczyć co tam w środku faktycznie siedzi Tongue
Ewentualnie zrób jakiś speedtest na Androidzie po kablu.

Ja na swoim Plus2 używam AMREMOTE i wszystko śmiga. Też spróbuj.
Odpowiedz
#10
(27-06-2021, 03:06 PM)DenDy napisał(a): Tych X96 Max jest kilka wersji Plus, Plus2, 100, Q1, Q2 itd. najlepiej byłoby to otworzyć i zobaczyć co tam w środku faktycznie siedzi Tongue
Ewentualnie zrób jakiś speedtest na Androidzie po kablu.

Ja na swoim Plus2 używam AMREMOTE i wszystko śmiga. Też spróbuj.
No wiadomo tylko gwara leci. MOżna gdzieśwyczytać czym różnią się te wersje?

Po kablu nie dam rady, zbieram się od roku do przeniesienia routera. Na wifi mam 25-30, myślałem że będzie lepiej.
Spróbuję z amremote, dobrze że wziąłem klawiaturę bo tak do ciemna dupa.

Odpaliłem netflixa w 1080p. Tragedia, cały czas ściny i desynchro z audio. Jak klikam coś na klawiaturze to jeszcze gorzej muli i reakcja po 3sekundach. Obojętnie czy perf czy ondemand. A ja kupiłem boxa, żeby leciwego ps3 nie zajeżdżać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości