Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96Maxplus ( MOD - obudowy )
#1
Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem modyfikacji standardowej obudowy dostarczanej do popularnego odtwarzacza X96Max+ ... nadmierne nagrzewania się w/w jest dość irytujące zwłascza że ostatnio mamy bardzo ciepłe "dzionki"  ( u mnie w pokoju jest ok 27 / 30C ) :-)  i player łapał małe przycinki. Ponieważ lubię ciszę niezbyt chętnie chciałem montować jakieś wentylatorki itp. Poszedłem w stronę chłodzenia X96 i jego procka aluminiową obudową. Projekt jeszcze nie skończyłem bo czekam na wiertełka które ułatwią mi rozwiercanie natrasowanych szczelin pod : hdmi / wyświetlacz itd ( szkoda machać pilniczkami jak można sobie znacznie pomóc ) 
Powiem jednak że już teraz mogę stwierdzić iż raczej na 99% udało mi się znacznie obniżyć temperaturę podczas pracy więc jetem bardzo zadowolony. W czasie spoczynku player osiąga 38C max 39C w czasie pracy na full zmierzyłem mu 39C do max 42C :-). Trzeba zrobić poprawkę iż po zamknięciu obudowy temp. na pewno wzrośnie ale myślę że nie osiągnie więcej jak 47C bo jak wspomniałem temp. rozchodzi się na całą obudowę więc i po dołożeniu górnej części też na nią trochę przejdzie. Wstawię parę fotek dla zainteresowanych 
 
[Obrazek: viU8mhX.jpg]
[Obrazek: ZIz95JG.jpg]
Wszystkie części made in Aliexpress bo w końcu player miał być budżetowy więc i części do obudowy też powinny.
Ale wiadomo w tym przypadku wszystko się wydłuża o czas dostawy.
Jak skończę to prześle więcej info.
pozdro
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Fajnie, podoba mi się. Gdzie dokładnie to zamawiałeś?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Podam kilka linków ( nie wiem czy jest to akceptowalne na forum ):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ps. jednak nie wspomniałem że pręt alu. ok fi 40/50 trzeba (ale jest to umowny rozmiar) ( ja miałem taką możliwość w pracy ) przetoczyć jakby na piramidkę zwężającą się do rozmiaru procka ok fi 20 wysokość nie jest określona na sztywno i wymierzamy ją we własnym zakresie przymierzając i określając wysokość względem innych parametrów : wysokości śrubek M2 / otworków na USB... ja to robilem na "spontan" więc nie ustrzegłem się od błędów i musiałem np przyciąć nieco na wysokości śrubki mosiężne i dać kilka podkładeczek a sam pręt nie wyszedł super w osi procka ale to naprawdę nie przeszkadza bo bardzo dobrze odbiera ciepło choćby miał li tylko w 2/3 procentowo dolegoać do w/w... można to na spokojnie wymierzyć.
Odpowiedz
#4
Czy ktoś widział w necie jakiś info ( modyfikacji ) jak dołączyć zewnętrzną anteną wifi ...o większym zasięgu / mocy chyba powinny być jakieś mody dla X96max ?
Odpowiedz
#5
No jak go zamkniesz w takim metalowym bunkrze to na pewno wifi przestanie działać, jak w metalowych obudowach do raspberry pi Big Grin 

Jak tam jest orginalna antena podłączona - przez gniazdo IPEX takie jak to:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

jeśli tak to po prostu zakup taką antenę, wywierć dziurę w obudowie i będziesz miał antenę na zewnątrz:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&
Odpowiedz
#6
Niestety to byłoby zbyt proste :-( ... są tam jakieś śmieszne antenki przylutowane do płyty głównej.
Co do wifi na X96max to nie zamierzałem wogóle na ichnich wifi działać bo i tak są lipne i z odleglości
ok 2m od routera co rusz są przycinki więc w tym box-ie raczej tylko kabel chyba że coś wniesie do sprawy podłączenie jakiś przykręcanych zewnętrznie.

[Obrazek: E1HvEIe.png]

ps. stała się żecz dziwna założyłem górną pokrywkę / oparłem obie boczne przykrywki żeby całość płyty głównej x96 / antenki wifi były wewnątrz aluminiowej obudowy odpiołem kabel połączyłem się wifi ale na 5GHz bo dziwne ale nie mam połączeń 2.4 Ghz ? i co ...internet hula aż miło jak na razie żadnych przycinek :-) a już miałem prubować mod z lutowaniem dokręcanych antenek. Jak na razie super ! tylko martwi mnie czemu nie mam żadnych połączeń 2.4 GHz o co kaman ? może dlatego że mam na routerze:
Wireless Network Mode : N only ...czy zatem X96 nie obsługuje opcji N ? raczej to wina ustawień routera i opcji w 2.4GHz posprawdzam jak będzie czas. Jednak jak widać RPI to nie X96max+ i wszystkie te teorie z nie działającym wifi jeśli zastosujemy / alu. obudowę można między bajki włożyć wszystko trzeba sprawdzić praktycznie :-)
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jeśli front jest otwarty to oczwiście może wifi działać Smile 
Inna kwestia że ta jego antena jest całkiem spora w RPI to totalna pomyłka i nawet bez obudowy miewa problem z połączeniem z routerem za jedną grubszą ścianą...
Odpowiedz
#8
Front jest zmknięty :-) ... a wifi 5GHz śmiga OK ale na dystansie ok 2m od routera ( dalej nie sprawdzałem bo nie mam takiej potrzeby). Dla mnie to i tak super i jeden kabel z głowy. Również myślałem że w takiej obudowie nie ma szans na poprawną pracę i działanie plików audio / wideo przez wifi a tu taka niespodzianka. Ostatnio oglądałem plik wideo : w rozdiałce : 3840 x 2160 ( z wlasnego serwerka po LAN- ie / odroid HC1 )... jednak TV tylko FullHD i nie wiem czy to może coś zmieniać przy ocenie jednak wideo było płynnie wyświetlane bez żadnych przycięć itd no może gdy chciałem szybko przewinąć do przodu bylo lekkie buforowanie.
Projekt ukończony i jest OK  taka 4 z plusem  na 6 możliwych (  z precyzją u mnie już chyba nie najlepiej )... powodzenia w "dłubaniu" własnych MOD - ów dla X96max+
[Obrazek: saWvI4l.jpg]
Odpowiedz
#9
No fajnie to wygląda Smile 

Dałeś jakieś radiatory? no i jak z temperaturami po takich modyfikacjach?
Odpowiedz
#10
Radiatorem jest cała obudowa.Zjebana konstrukcja płyty, procesor pod spodem. Grzeje wszystko. Ja bym osobiście na tyle i górze  nawiercił otwory by powietrze się wymieniało. No chyba że trudne warunki i potrzebna sterylność.
Brawo za wygląd, a antenę jednak bym wyciągnął na zewnątrz. Bo taka obudowa to jedna wielka klatka faradaja
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości