Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie nowego menu
#1
Witajcie. Czy, a jeśli tak to jak można dodać nowe menu do konkretnego katalogu ze źródłami video ale z pewnymi obwarowaniami?

Mam zgrywane filmiki z telefonów i chciałbym dodać nowe menu (obok filmów, seriali itd), które będzie przenosiło właśnie do przeglądania katalogu z tymi filmikami. 
Katalog uzupełnia się automatycznie nowymi materiałami (kopia automatyczna z telefonów). Są tam podkatalogi (datowane), w których znajdują się zarówno zdjęcia jak i filmiki.

Zleży mi aby to menu odświeżało (dane w katalogu) się automatycznie po dodaniu nowej zawartości i były tylko wyświetlane same filmiki (głównie rozszerzenie mov) w formie ikon (widać zawartość i to wystarczy).

Czy idzie coś takiego zrealizować na kodi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Główny problem to jak sprawdzić aby po wejściu w menu wyświetlały się pili video a nie katalog. Próbowałem ustawić zawartość jak np filmy albo teledyski ale nadal mam podział na katalogi.
Odpowiedz
#3
Zmiana skórki i wtyczka Super Favourites może pomoże.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Zainstalowałem wtyczkę, ale nie do końca wiem co i jak z nią zrobić. Dodałem New Super Folder ale nie mogę dodać bieżących folderów, które już posiadam. Dodałem do ulubionych kodi mój katalog z nagraniami, ale jak przez wtyczkę go odpalam to nic się nie uruchamia. Jak używam iExplorer i dokopię się do mojego folderu to i tak nic nie daje. Poczytałem kilka poradników odnośnie konfiguracji, ale jakoś ciężko mi to zastosować pod siebie.

edit.
Udało mi się wyświetlić przez tę wtyczkę moje nagarnia, ale i tak są segregowane na katalogi więc trzeba każdy z nich otworzyć i zerknąć czy coś tam jest. Idealne rozwiązanie jest jak przy filmach tzn może być kilka podkatalogów, a tylko jeden plik wideo i będzie on pokazywany.
Odpowiedz
#5
Ja chyba nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć.
Bo jeśli chodzi tylko o to, by po kliknięciu na daną pozycję z menu, otwierało katalog z filmikami to w czym problem?
Fakt, nie zrobisz tego na domyślnej skórce więc wybierz sobie jakąś niestandardową np. Arctic Zephyr 2: Resurrection (poradnik znajdziesz na głównej stronie KWP).
I wtedy:
1. W Kodi > Pliki dodaj folder z filmikami jako źródło
2. Ustawienia > Ustawienia Skóry > Start > Dostosuj menu główne
3. Po lewej stronie kliknij "+" by dodać nowy skrót
4. W nowo utworzonym skrócie kliknij na "Wybierz pozycję"
5. Biblioteka wideo > Źródła > Wybierz folder który dodałeś w punkcie 1 > Utwórz pozycję menu tutaj
6. Wybierz sposób wyświetlania, ty chyba chcesz "Widok plików"
7 (opcjonalne). Możesz w "Etykiecie" nazwać sobie skrót jak tylko chcesz.
8. Po utworzeniu, cofnij się do menu głównego i nowy skrót po chwili powinien się pojawić.
Po wejściu wyświetli Ci wszystkie pliki z folderu z filmikami.
Odpowiedz
#6
OK może zbyt zawile napisałem Smile

Chce aby katalog (źródło), który zawiera podkatalogi z plikami wideo wyświetlał mi się nie jako spis katalogów tylko spis samych plików wideo.
Czyli w sumie walczę aby zrobić taki widok, aby były same pliki wideo bez podziału na katalogi w których są.

Taki dodatkowy scrapper do nazwijmy to "familly video" by załatwił sprawę. Ale takiej funkcjonalności nie ma, a widzę, że ludzie piszą na forach o tym od wielu lat.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ok teraz rozumiem.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. potrafi zlistować wszystkie pliki z podkatalogów, ale coś ich nie odtwarza (nie wiem czemu) :/
Odpowiedz
#8
Zainstalowałem AutoWidget i można zrzucić do jednego widoku (opcja merged) wszystkie pliki z podkatalogów, ale pokazują się tam również pliki zdjęć, a mi zależy na samym wideo. Dodatkowo trzeba zaznaczać każdy podkatalog z osobna, więc przy pojawieniu się nowych pewnie ich sam nie dołączy.

Edit.
tak to wygląda testowo u mnie w kodi

[Obrazek: Uj-cie.png]

I tak, jak mam dwie pierwsze opcje tj. 102apple i 103apple to fajnie wyświetla wszystkie video. Niestety są to dwa podkatalogi jednego dodanego. 
Ostatnia opcja iPphone5zzz(Merged) scala chyba wszystkie, ale wyświetla też pliki zdjęć. Gdyby nie to, było by to już niezłe rozwiązanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości