Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PVR IPTV Simple Client, a HLS
#1
Cześć,

Korzystam z listy +x i sprawdzam właśnie Kodi pod kątem oglądania i zobaczyłem, że można ustawić aby korzystał z HLS za pomocą InputStream Adaptive, zaznaczyłem opcję i ku mojemu zdziwieniu nie widzi ścieżek dźwiękowych w ogóle. Obraz super ale dźwięku brak. Da się to jakoś rozwiązać?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(14-08-2021, 12:50 AM)Delavor napisał(a): .....HLS za pomocą InputStream Adaptive....
Uzywam juz od dawna HLS-Cache i problem ze sciezka glosowa wystepuje u mnie sporadycznie.
Jesli juz, to  przy typach Audio Soround 5.1
Sprawdz w ustawieniach Audio (Passthrough, AC3, DTS, DD, etc.)
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#3
(14-08-2021, 07:08 AM)coni napisał(a):
(14-08-2021, 12:50 AM)Delavor napisał(a): .....HLS za pomocą InputStream Adaptive....
Uzywam juz od dawna HLS-Cache i problem ze sciezka glosowa wystepuje u mnie sporadycznie.
Jesli juz, to  przy typach Audio Soround 5.1
Sprawdz w ustawieniach Audio (Passthrough, AC3, DTS, DD, etc.)

Nie rozumiem za bardzo. HLS-Cache to jakaś wtyczka dodatkowa? Jeśli chodzi o ustawienia Audio to mam włączony Passthrough oraz wszystkie DTS'y, jeśli ma być inaczej to bardzo proszę o instrukcję.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
@Delavor napisał(a):
HLS za pomocą InputStream Adaptive....

Wtyczka HLS-Cache na kodi  jest rodzajem pamieci podrecznej ktora pobiera pełną zawartość wideo do swojej lokalnej pamieci, po to aby wyeliminować zrywanie obrazu czy skoki w streamie. Urządzenia o małej pamięci, takiej jak n.p: Amazon Fire TV Stick nie nadają się do tych ustawień!
Byc moze, ze pamiec podreczna Twojego urzadzenia przy uzyciu HLSCache jest juz wystarczajaco przeciazona przez  sciezka Video i dlatego  sciezka glosowa, ktora w przypadku DD tez korzysta z tej pamieci, zostaje wylaczona.
Nastepna przyczyna moze byc tez niekompatybilnosc Audio Codec.
Takie moga byc moim zdaniem ewentualne przyczyny braku dzwieku.

Ja stosuje wlasnie na moim urzadzeniu  HLS-Cache w kodi do poprawy jakosci Video i nie mialem przy tym od poczatku zadnych problemow ze scieszka glosowa, przy wlaczonym Passthrough, AC3.

Moj Android Device jest podlaczony do AV-Recivera z wyjsciem DD 5.1
Moze znajdziesz tutaj kogos, komu udalo sie ten problem rozwiazac
lub tez probowac znalezc rozwiazania na forum obcojezycznym.
Zycze powodzenia
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#5
(14-08-2021, 10:13 PM)coni napisał(a): @Delavor napisał(a):
HLS za pomocą InputStream Adaptive....

Wtyczka HLS-Cache na kodi  jest rodzajem pamieci podrecznej ktora pobiera pełną zawartość wideo do swojej lokalnej pamieci, po to aby wyeliminować zrywanie obrazu czy skoki w streamie. Urządzenia o małej pamięci, takiej jak n.p: Amazon Fire TV Stick nie nadają się do tych ustawień!
Byc moze, ze pamiec podreczna Twojego urzadzenia przy uzyciu HLSCache jest juz wystarczajaco przeciazona przez  sciezka Video i dlatego  sciezka glosowa, ktora w przypadku DD tez korzysta z tej pamieci, zostaje wylaczona.
Nastepna przyczyna moze byc tez niekompatybilnosc Audio Codec.
Takie moga byc moim zdaniem ewentualne przyczyny braku dzwieku.

Ja stosuje wlasnie na moim urzadzeniu  HLS-Cache w kodi do poprawy jakosci Video i nie mialem przy tym od poczatku zadnych problemow ze scieszka glosowa, przy wlaczonym Passthrough, AC3.

Moj Android Device jest podlaczony do AV-Recivera z wyjsciem DD 5.1
Moze znajdziesz tutaj kogos, komu udalo sie ten problem rozwiazac
lub tez probowac znalezc rozwiazania na forum obcojezycznym.
Zycze powodzenia

Podłączyłem sobie teraz Kodi na komputerze i widzę podobne problemy braku dźwięku a tutaj mam wypasiony sprzęt. Jest podłączony HDMI do telewizora.

Nie wiem czy to wina listy?

Skąd mogę pobrać sobie wtyczkę HLS-Cache?
Odpowiedz
#6
To ja może podbiję temat bo problem nie jest rozwiązany i HLS-Cache nie jest rozwiązaniem.

Chciałbym skorzystać z opcji "Use inputstream.adaptive for M3U8 (HLS) streams" bo słyszałem, że to trochę podnosi jakość obrazu. Po włączeniu tej opcji niestety na żadnym kanale z listy +x oraz tele nie mam ani jednej ścieżki dźwiękowej, a jedynie napis "Unkn", ponadto na samym początku tak z 3-4 razy zbuforuje (potem jest ok). No jak opcja jest odznaczona to wszystko jest ok, ale mam wrażenie, że jakościowo jest słabo bo logotypy kanałów delikatnie migotają, gdzie testowałem w VLC (zewnętrzny odtwarzacz) i jest ok.

Windows 10
Kodi 19.1
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości