Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłączanie Kodi
#1
Witam,
Używam kodi 19.1 i zauważyłem problem podczas zamykania Kodi. przypadłość pojawia się u mnie zarówno na PC jak i na boxie z androidem.  Mianowicie jak w menu zasilania dam zamknij Kodi to tak jakby zawieszało Kodi. Na PC muszę zabijać proces i w androidzie tak samo. Czym to może być spowodowane?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Znany problem, niektore wtyczki po wyjsciu nie zakanczaja procesu threading i dlatego tak sie dzieje.
mods-kodi.pl
Odpowiedz
#3
Jest na to jakiś sposób? W sumie używam tylko FF i skin Cosmic.
Odpowiedz
#4
Tak, we wtyczce powinno byc takie rozwiazanie. Trzeba poprosic autora o poprawienie tego:


while not xbmc.Monitor().abortRequested():
     run = some_func()
     
     if xbmc.Monitor().waitForAbort(1):
          break

lub zakonczyc threading recznie:

if thread and thread.is_alive():
        thread.cancel()
mods-kodi.pl
Odpowiedz
#5
Yyy przerosło mnie. Nie pytam gdzie to dokładnie umieścić, jak to powinno wyglądać. To jedyne rozwiązanie?
Odpowiedz
#6
@zborus Tak mi sie wydaje ze to jedyne rozwiazanie. Wiele wtyczek ma ten problem wiec lepiej sie z tym pogodzic.
mods-kodi.pl
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(29-08-2021, 06:20 PM)zborus napisał(a): To jedyne rozwiązanie?

Doraźnie nie "zaszkodzi" pamięć Kodi wyczyścić, po wykonaniu restart urządzenia...
Odpowiedz
#8
(29-08-2021, 06:29 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(29-08-2021, 06:20 PM)zborus napisał(a): To jedyne rozwiązanie?

Doraźnie nie "zaszkodzi" pamięć Kodi wyczyścić, po wykonaniu restart urządzenia...
czym?
Odpowiedz
#9
(29-08-2021, 05:32 PM)zborus napisał(a): używam tylko FF i skin Cosmic.

Poniżej przykładowo przykładowy screen, brak najmniejszych problemów przy zamykaniu, z uruchamianiem również [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: IqqECTj.jpg]
Odpowiedz
#10
ok, fajnie Smile ale czym mam wyczyścić cache? Nie widze w menu kodi zadnego narzędzia. Żadnego repo z wtyczką tez nie mogę znaleść bo wszystko nieaktualne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości