Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV Box 2 - obsługa DVB-T2 przez aplikację
#1
Mam pytanko... Jaką aplikację polecacie do obsługi dvb-t2 na Android TV tego dekodera. Aplikacja "Live channels" nagle przestał działać - odnajduje kanały dvb-t lecz nie zapisuje ich i przez to nie można z niej korzystać. Sad Może znacie jakieś rozwiązanie...? Natomiast aplikacja standardowa dekodera Play Now TV Box 2 tzw. "Telewizja" niestety nie odnajduje wszystkich kanałów dvb-t np. TVN HD Hevc czy TTV HD Hevc & etc. jak to miało miejsce przy "Live Channels"...

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(31-08-2021, 05:06 AM)Yaroshevzky napisał(a): Mam pytanko... Jaką aplikację polecacie do obsługi dvb-t2 na Android TV tego dekodera. Aplikacja "Live channels" nagle przestał działać - odnajduje kanały dvb-t lecz nie zapisuje ich i przez to nie można z niej korzystać.  Sad  Może znacie jakieś rozwiązanie...? Natomiast aplikacja standardowa dekodera Play Now TV Box 2 tzw. "Telewizja" niestety nie odnajduje wszystkich kanałów dvb-t np. TVN HD Hevc czy TTV HD Hevc & etc. jak to miało miejsce przy "Live Channels"...

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

zainstaluj mix-aps tam stock apk HDTV uruchom będzie działać mam Play TV box 3 i jeszcze chwila i wyleci za okno jak to dziadostwo zrootować
Odpowiedz
#3
(16-06-2022, 05:32 AM)ping7win napisał(a): mam Play TV box 3

Na pewno?
Odpowiedz
#4
Trochę dziwne że ktoś ma skoro tuner ma być podobno dopiero dostępny... kiedyś.
Pytałem ostatnio mieli tylko i wyłącznie 2 w ofertach, a o wersji 3 to nawet serwis nie miał pojęcia że już jest.
Odpowiedz
#5
(16-06-2022, 06:11 PM)Ktosi napisał(a): Trochę dziwne że ktoś ma skoro tuner ma być podobno dopiero dostępny...  kiedyś.
Pytałem ostatnio mieli tylko i wyłącznie 2 w ofertach, a o wersji 3 to nawet serwis nie miał pojęcia że już jest.

Tuner jest już dostępny od kilku tygodni.

Wersje 3 poznasz po logo viaplay na pudełku i wyglądzie pilota, ikone głośnika zastąpiło logo asystenta google, a strzałke na przycisku home domek.
Poza wsparciem dla dekodowania av1 żadnych zmian.
Póki co lombardy robią wyceny z sufitu bo kilku jeleni licytowało te pudełka pod 3 stówy. Zainteresowanie spadnie to i cena wróci w okolice stówki.

[Obrazek: 111111111111.jpg]
Odpowiedz
#6
(16-06-2022, 05:44 PM)ghost12 napisał(a):
(16-06-2022, 05:32 AM)ping7win napisał(a): mam Play TV box 3

Na pewno?
tak na 100% i jest dramat z naziemna tv w szczególności z napisami dla niesłyszących pokazują się ero reklamy

[Obrazek: aslyYbCl.jpg] 

android tv 10 i lipa braki aplikacji do tego 2 ghz procek i wiecej problemów niż to warte żadnych info + większość wygląda jak wersja demo

(31-08-2021, 05:06 AM)Yaroshevzky napisał(a): Mam pytanko... Jaką aplikację polecacie do obsługi dvb-t2 na Android TV tego dekodera. Aplikacja "Live channels" nagle przestał działać - odnajduje kanały dvb-t lecz nie zapisuje ich i przez to nie można z niej korzystać.  Sad  Może znacie jakieś rozwiązanie...? Natomiast aplikacja standardowa dekodera Play Now TV Box 2 tzw. "Telewizja" niestety nie odnajduje wszystkich kanałów dvb-t np. TVN HD Hevc czy TTV HD Hevc & etc. jak to miało miejsce przy "Live Channels"...

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

doinstaluj kodeki Hevc są w aplikacjach też miałem ten problem TVirl , VLC, TV app repo, MX Player i zacznie wyszukiwać
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Boxy mają sprzętową obsługę kodeków więc nic nie trzeba instalować. Problem jest w miernym tunerze albo słabym sygnale z anteny.

Softwarowe dekodowanie nie jest nawet w stanie obsłużyć dekodowania HEVC.
Odpowiedz
#8
Mówię doinstalować trzeba inaczej nie wyszuka tuner … od 2 tyg się z tym g… męczę
[Obrazek: iJAyPXvl.jpg]
Aha za pomocą activity launcher wejdź w opcje HDTV i przestaw na Polskę ja miałem fabrycznie nastawiony region rosja

[Obrazek: De9QZBql.jpg]
[Obrazek: F6j4PMal.jpg]

ogólnie najlepiej byłoby odblokować + Root i wgrać oryginalne apki googla rozwiązało by problem ale mnie to przerasta

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Live Channel nie obsługuje tunerów wcale, korzysta z danych innych programów w których wcześniej się przeskanowało programy i zapisało. By działał program właściwie najpierw należy przeskanować i zapisać programy w programi obsługi tunera TV a dopiero potem dodać aplikację i listę zapisaną kanałów.
U mnie działa świetnie i bez problemu w programie mam TV naziemna + kilka serwisów IPTV czy obsługi tunera SAT na Enigma2, itp.
Problemy można zgłaszać do autorów programu. Pewnie ze względu na nową wersję boxa może być jakiś błąd w obsłudze.

Problem roota raczej Cię nie  przerasta o ile ktoś w międzyczasie nie wymyślił jak to zrobić na tych i podobnych boxach operatorów  przez ostatnie pół roku.
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości