Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
#51
Obejrzałem moim zdaniem fajny film tj. 800, który polecam, miłośnikom filmów opartych na faktach.

"Garstka dzielnych chińskich żołnierzy na przełomie października i listopada 1937 roku podejmuje heroiczną walkę podczas bitwy o Szanghaj."  Superprodukcja z 2020 roku

Recenzja, autorstwa  Adam Siennica:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pogrzebałem trochę w internecie i sprawdziłem na ile film  800 zgodny jest z faktami. Wydarzania zawarte w filmie miały faktycznie miały miejsce w 1937 roku w Szanghaju.

Źródło: Wikipedia - Obrona magazynu Sihang - Defense of Sihang Warehouse

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#52
Odpowiedz
#53
Wpisałbym tu coś od czasu do czasu. Polecam film "Mandarynki".
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#54
[Obrazek: qImbbcwl.jpg]

"800" nie pozostaje nic innego tylko przyłączyć się do pozytywnych głosów, blisko dwie i pół godziny, trzeba przysiąść...jeden magazyn, jeden biały koń, jedna "reklama" Coca-Cola na koniec, kawał bardzo dobrego kina, chiński patos nie drażni, absolutnie in plus!
Odpowiedz
#55
[Obrazek: GDWcAjNl.jpg]

Tak to jest, jak się komuś przerysuje śrubokrętem samochód, i właściciel to bezpośrednio zauważy...nie tak do końca moje klimaty, ale niezły, przyczyna wynikowo-skutkowa zaskoczeniem, w sumie czas nie będzie stracony.
Odpowiedz
#56
Na rauszu Thomasa Vinterberga.

Reżyser dobrego Kurska i bardzo dobrego Polowania i tym razem nie zawiódł.

Grupa czterech przyjaciół postanawia sprawdzić na sobie maksymę, że człowiek rodzi się z za niskim o pół promila poziomem alkoholu we krwi.

I jakie to będzie miało konsekwencje nietrudno sobie wyobrazić. Mimo przewidywalności rozwoju sytuacji film całkiem dobrze się ogląda. Jednak nikt nie potrafi tak zagrać swoich bohaterów ,, po spożyciu'' jak nasi krajowi aktorzy. Jak przypomnę sobie Zółty Szalik, Wesele, Pod Mocnym Aniołem to tutaj studium alkoholizmu i zachowań z nim związanych wypada bardzo stonowanie. Film już jest mocno nagrodzony.

Na pochwałę zasługuje na pewno rola Madsa Mikkelsena.
Odpowiedz
REKLAMA:



#57
SOUL.
Odpowiedz
#58
Mandarynki

Scenariusz i reżyseria Zaza Urushadze

Ale film!
Tak minimalistyczny a potrafi tak skromnymi środkami stworzyć wielkie kino.
Piękny, mądry film.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#59
I ta muzyka.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#60
Tym razem kino rosyjskie.

Sputnik.

Taki ichni Obcy albo bardziej Venom. Tylko nie bajkowy a dramatyczny.

Efekty specjalne wzbudzają zazdrość. Że też nasze kino jest lata świetlne za nimi.

Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Świetny scenariusz. Naprawdę dużo lepszy niż niejeden amerykański ,, hit''.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości