Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Chromecast 4.0
#1
Tylko tutaj zostawię...urządzenie musi przez kilka dni 24/24h "zapracować" na moją subiektywną opinię/ocenę.


[Obrazek: Xcf2ytg.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Już wystarczy tego maratonu "testowego"...

[Obrazek: 32WZQaGl.jpg]

Energożerne też nie jest [Obrazek: e020.gif]

[Obrazek: ZIHXcIol.jpg]
Pseudo obsesyjnie, jeszcze nigdy nie sprawdzałem tak skrupulatnie/namacalnie termiki urządzenia...non stop włączony/obciążony odtwarzaniem, jest mniej lub bardziej wyczuwalnie ciepły/gorący, ale nie powoduje to żadnych dolegliwości dla użytkownika, temperatura w niczym nie odbiega od tej znanej nam z innych urządzeń.

Reasumując NIE PRZEGRZEWA się, nawet 11h filmu z YouTube Akwarium 4K 60fps, nie doprowadziło do "wrzenia" [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: ivuub5V.jpg]

Podstawa podstaw, WIFI 5GHz, półtorej piętra na poddasze, spokojnie...

[Obrazek: lvTv8BA.jpg]

[Obrazek: 4AgCouu.jpg]

Po "oswojeniu" na indywidualne preferencje tak prezentuje się ekran startowy...

[Obrazek: 4QCZSYc.jpg]

[Obrazek: dU33mrn.jpg]

Przy sporej liczbie absolutnie niezbędnych dla mnie aplikacji, ilość wolnej pamięci wewnętrznej widać na jednym z pierwszych screenów, żadnych problemów z jej brakiem, zawsze można "raz na miesiąc" wyczyścić pamięć podręczną [Obrazek: r010.gif]

Poniższy widok nie wymaga komentarza, no może jednym zdaniem, tak szybko raczej mi się Kodi, nie zamykało na żadnym urządzeniu [Obrazek: k045.gif]

[Obrazek: Wal6yx6.jpg]

[Obrazek: lHvW7oU.jpg]

Tutaj też wszystko jasne [Obrazek: e020.gif]

[Obrazek: SGe4TyM.jpg]

[Obrazek: 0o7fBcx.jpg]


W sieci jest mnóstwo materiałów o tym urządzeniu, nie będę "przynudzał"...świetny sprzęcik, działa bardzo szybko, komfort użytkowy na najwyższym poziomie, czas reakcji pomiędzy/wewnątrz aplikacji błyskawiczny, miękko/cichutko działający pilot tylko "potęguje" pozytywne wrażenia [Obrazek: e020.gif]
Bardzo fajna opcja, dwukrotne szybkie naciśnięcie strzałki wstecz, wywołuje wygaszacz ekranu z zegarem, mały "gadżet" a cieszy...
Nawet wypasiony OLED dostaje "drugi życie" [Obrazek: k045.gif]

Można się doszukiwać mankamentów, jak na przykład ubogie możliwości konfiguracyjne pulpitu, "mutacyjna" nakładka Google TV/Sabrina na Android TV 10, ale nie o to biega, dostajemy w segmencie stick/dongle super jakość obrazu i dźwięku, serwisu/usług.

Mimowolnie nasuwa się porównanie do Fire Stick 4K, czy warto dołożyć tą umowną "stówkę" więcej...być może tak, na wyborze Chromecast 4.0 może ewentualnie zaważyć dla potencjalnego nabywcy, drobiazg w postaci menu w języku polskim, oraz dla większości tak znany, lubiany, szanowany [Obrazek: e020.gif] ekosystem Android TV.

Trzeba troszkę wiedzieć aby Fire OS opanować/ujarzmić w języku angielskim...

Najważniejsze in plus, iż za naszym urządzeniem Chromecast 4.0, wraz z kontem Google podążają bez żadnych komplikacji wszystkie zakupione aplikacje/subskrypcje.

Kategoria przegrzewanie - nie!

Kategoria jakość               - klasa!

Kategoria cena                 - ~300 złotych, mogła by być niższa [Obrazek: k045.gif]



Jeszcze słowo o pilocie, wskazane dla ochrony przed "czynnikami zewnętrznymi" nabycie u Chińczyków za grosze silikonowego etui, zawsze stosuję to praktyczne rozwiązanie [Obrazek: r010.gif]

[Obrazek: aUzduV9.jpg]
Odpowiedz
#3
Co z hdr 10+,DV i DA w kodi ?
Odpowiedz
#4
Tak
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Ale co "tak" ?
Bo firestick niby też "tak" ale DV jedynie z oryginalnych strumieni platform streamingowych.

btw. na dniach ma wyjśc nowy firestick 4k max
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
[Obrazek: ifuQajLl.jpg]

Na "tu i teraz" urządzeniu za 65€, które nie zna w mowie i piśmie języka polskiego, mówimy stanowcze NIE! [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
W temacie Dolby Vision z plików MKV w Kodi to raczej daleka droga - może w kodi 20 się to pojawi.
Na ten moment tylko jakieś wersje testowe, co gorsza z producentów sprzętu tylko programiści z nvidi coś działają w tym temacie...
Odpowiedz
#8
Dla Nvidii zarówno w wersji TV jak i PRO jest zmodyfikowana wersja Kodi 19 odczytująca własciwie DV.Podobno potrafia to również nowe odtwarzacze Zidoo i Dune.
Odpalałem ta zmodyfikowaną wersje 32-bitową na firesticku ,format odczytywany jest prawidłowo ,niestety brak płynności odtwarzania.
Odpowiedz
#9
@somer czy ty znowu coś chcesz tu sprzedac?? czy podbić wartość produktu? Łonogrzmota już znamy , ale i ty sie ujawnij
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#10
Dobrze się czujesz ?! Czy ja tu kiedykolwiek chciałem cokolwiek sprzedać ?!
Masz cos do powiedzenia na temat tego urządzenia ? Lub na temat tego jakie urządzenia potrafią odczytać format DV z mkv i radzą sobie z Dolby True HD ? Chętnie posłucham ,bo właśnie przymierzam się do zakupu takowego urządzenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości