Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi na Canal+ Box
#1
Witam,
chciałbym zainstalować kodi jako standalone system, czyli ten corelec czy inne cudo, czy da się to zrobić na canal+ boxie? Niestety ale na tej liście brak canal+ box:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Choć jest wiele boxów z tym samym SoCem 905X2 2G/4G czyli np. Beelink GT mini A

Czy mogę spróbować wgrać ten OS czy to musi być koniecznie pod canal+boxa?

Wgrałem już Wolfiego z managerem ale jednak to mi dużo nie zmienia bo w tym canal+boxie jeśli chodzi o androidowe aplikacje to większość ma poważne problemy z działaniem, dlatego chciałbym go kompletnie wyrzucić i zainstalować coreleca albo coś podobnego by kodi był jedynym OS.

Konkretnie chodzi mi też o to bym mógł przez windowsa (np. przez sambe) wrzucać pliki z komputera na pendrive podłączony do canal+boxa, a takie coś prędzej zrobię przez kodi niż przez ten badziewny OS od canal+.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
By zainstalować można próbować na penie, wiadomo nie można nic zrobić bo nie podepnie żadnych urządzeń pod usb.
Zastosowałem Hub USB z czytnikiem kart SD i zainstalowanym Coreelec za pomocą Rufusa.
Jakieś problemy mam z hubem bo kompletnie nie chce startować z pena, z SD ruszyło bez problemu.



Instalka  CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19.2-Matrix_rc3-Generic.img.gz  , wybrać urządzenie X96MAX z listy 
Plik dtb.img  robimy  z pliku  g12a_s905x2_2g  i kopiujemy do katalogu głównego.
W katalogu głównym tworzymy pusty plik update.zip.
Podłączamy Hub z kartą czy penem  pod tuner.

Czasami startuje sam, jak nie działa to pod uruchomionym Androidem przechodzimy - / Więcej / Ustawienia dekodera / Ustawienia urządzenia / Informacje / Aktualizacja z pliku  powinien być widoczny podłączony napęd. Klikami i czekamy na start.

Najlepiej podpiąć klawiaturę i myszkę na USB, zwykle używam Logitecha bo jeden odbiornik do wszystkiego.

Jak nie działa zmieniasz metodę pen na SD albo odwrotnie. 

Po uruchomieniu powinno działa WiFi

W Bluetooth parujemy pilota ( naciskając strzałkę i szachownicę aż zacznie migać diodka ) , jak nie załapie próbujemy ponownie.
Przycisk OK wstępnie przypisałem do przycisku  Netflixa.  ENTER coś nie wchodził pod inne klawisze, do konfiguracji i kodów klawiszy  przydaje się Keymap Edytor .

Na razie działa i w miarę dobrze współpracuje z Kodi 19.2, działa streaming z tunerów, youtube, netflix, sterowanie ambilight itp, normalne pierdołki z dodatków KODI.
Jeszcze tylko Tvheadend i może zadziała tuner.

Podziękowali: Foxs, the4anoni
Odpowiedz
#3
Dzięki!
Zabieram się właśnie do tego. Niestety mam huba ale bez microsd, moge jedynie podpiąc dwa peny, uda się coś z tego?
Tak czy siak będę próbował, w obecnym stanie to i tak ten tv box jest dla mnie bezużyteczny więc niewielka strata jeśli go uceglę.

edit:
Chyba ucegliłem Big Grin

Zapomniałem że zmieniłem standardowy launcher na wolf i teraz po logu canal+ mam czarny ekran, także to chyba tego wina.

edit2:
Dobra odcegliłem, wywaliłem launcher wolfiego, ustawiłem z powrotem stockowy od canal+, odpaliłem znowu aktualizację z pliku (samo nie startuje), ale niestety mam to samo, po restarcie pokazuje się logo canal+ a potem czarny ekran.

W poradniku tutaj:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Piszą że czarny ekran oznacza źle wybrany plik z device trees, czy to na pewno ma być g12a_s905x2_2g?
Odpowiedz
#4
Boxa w żaden sposób nie można uceglić odpalając inny system z karty. Po wyjęciu z pena i ponownym restarcie działa normalnie tylko należy pilota parować. Mam akurat dwa to nie muszę.

Odpal za pierwszym razem tylko z pena , bez huba.

Działało na penie 2 i 4 Gb , kartę SD mam 2 i 16 Gb.

Po konfiguracji pilota albo nawet myszki na BT  można z huba zrezygnować i używać tylko nośnika wpiętego w USB.

Gotowe pliki co używam, skopiowane z tunera
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: Foxs
Odpowiedz
#5
Z twoim plikiem zadziałało (i bez huba póki co) odpalił się coreelec i robi resize file system. Dzięki!

Teraz będę próbował ogarnąć dostęp do plików na usb drive podpiętym pod coreelec przez sambę bym mógł wrzucać pliki z kompa na ten usb poprzez LAN zamiast go odpinać za każdym razem.
Uda się takie coś?

Edit: po tym resize file system mam teraz taki ciemnoniebieski ekran i żadnych napisów.
Edit2: dobra nie ważne, już działa po restarcie.
Edit3: dobra, wszystko już ogarnięte, przez sambę wrzucam sobie pliki z PC na pena podpiętego pod coreelec i na tv boxie mogę je odpalać. Jest super, wszystko dzieki @Ktosi
Odpowiedz
#6
Czy ten wbudowany tuner DVB-T2 jest obsługiwany w coreelec, tvheadend go widzi?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Mi się nie udało zmusić tvheadend do działania z wbudowanym tunerem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Niestety nie widzi głowicy z boxa. :/

Działa z tunerami na USB bez problemu, podpiety tuner USB z nbox. 
Działa nawet lepiej i bardziej płynniej niż na ostatnim boxie co sprawdzałem. 

Takie pytanie przy okazji , można jakoś uruchomić dwa klienty TV czy tylko jeden może być ?
Odpowiedz
#9
Można, u mnie są włączone zawsze 2 klienty. PVR Simple Client i Enigma2 do dekodera.

Podziękowali: Ktosi
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10


Podziękowali: Ktosi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości