Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z pojemnością partycji storage
#1
No więc mam problem chyba z automatycznym resize partycji storage, po instalacji CE ma ona raptem 25mb? a ile powinna mieć? w każdym razie raczej znacznie więcej, wolnego niesformatowanego miejsca mam 5gb lub więcej.
Po każdej instalacji jakiegoś dodatku (który się nie instaluje bo wywala błąd) /dev/sda2 zostaje zapchane na 100%, po reboocie znowu robi się trochę miejsca ale tylko na kilka procent, znowu instaluję jakiś dodatek, znowu się nie da bo zapełnia się miejsce, robie reboot i znowu troszkę powiększa się przestrzeń i tak w kółko.

Da się jakoś ustawić od razu partycję storage na 5GB? próbowałem już różnymi programami na windowsie ale niestety wszystkie partycje które ustawiam to potem coreelec wykrywa jako zepsute, może jest gdzieś w CE do ustawiania by trzymał zawsze 50% wolnego a jeśli jest mniej to powiększał? Chyba tak to powinno działać a wygląda jakby było to ustawione na raptem kilka procent i tak po każdym reboocie mam jakieś 94% co jest za mało na wgranie jakiegoś dodatku.

[Obrazek: Bez-tytu-u.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Uszkodzona karta? Karta z fake wielkością? Normalnie storage z automatu zmienia rozmiar do pozostałej wolnej pojemności.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
No więc to jest pendrive 120gb którego sobie podzieliłem tak żeby mieć tam 100gb na dane a reszte czyli około 15gb zostawiłem nieprzydzielone by CE sobie to dla siebie zabrał, ale jak rozumiem nie wolno tak? Big Grin
Odpowiedz
#4
Nie przejdzie...
Mieszasz w partycjach linuksowych i windowsowych.
Można to zrobić tak... Zainstalować Corelec na całym penie, pozwolić mu samemu zmienić partycje, następnie odpalić gparted i tam zmniejszyć rozmiar partycji storage do tych 5 gb a na reszcie utworzy coś z Fat32 - ale czy Windows będzie to widział?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
No więc zrobiłem tak jak mówisz ale przy tworzeniu systemu plików trwało to bardzo długo po czym ekran zrobił się czarny (TV dalej działał, nie wyłączył się) i dalej czekałem dość długo, w końcu postanowiłem wyłączyć tv boxa i po ponownym włączeniu napisał mi że file system corrupted. Także ten pendrive jest słabej jakości lub ewentualnie rozmiar 120gb przytłoczył coreeleca? Big Grin

Zrobiłem to samo na 16gb pendrive i wszystko trwało oczywiście chwilę i wszystko przebiegło pomyślnie wraz z powiększeniem rozmiaru partycji storage.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości