Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal+ Box4k&CoreElec
#1
Witam, chciałem wypróbować na boxie CoreElec, ale mam problem z dodaniem plików : update.zip i dtb, gdyż po nagraniu Rufusem  CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19.2-Matrix_rc3-Generic.img, pen przestał być widoczny w systemie
Co robię nie tak?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja robię tak, 2 pendrive, na jednym zainstalowany CE z odpowiednim DTB, na drugim sam plik update.zip
Podpinam ten z update.zip i z menu robię aktualizację z pliku. Jak pojawi się czarny ekran to podmieniam na pena z CE.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Jak, zatem mam dodać do obrazu DTB dla Canal+Box4k?
Odpowiedz
#4
W sensie nie widoczny w systemie na komputerze? Powinna być widoczna jedna partycja, odepnij pena bo często aplikacje do wypalania obrazu automatycznie wysuwają z systemu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Z ciekawości, jaką wersję rufusa użyłeś?
Jako alternatywy możesz spróbować Win32DiskImager lub Etcher.
Odpowiedz
#6
Nie nawidzę tego win10, myślę że to wina systemu, gdyż w programie do partycjonowania dysków widać pena i partycje

[Obrazek: L09b8iMl.png]

Edit: Na druigim kompie z win11 jest widoczna partycja z COREELEC i można dodawać pliki, więc coś z moim win10 nie tak
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Uruchomiłem CE z pendriva, poustawiałem sobie i rozumiem, że puki pendriv z obrazem CE jest włożony e usb, powinien w pierwszej kolejności po restarcie uruchomić się CE?
Bo u mnie coś ponownie nie chce się odpalić CE, choć pendriv nie był wyjmowany

Edit: Ruszyło po wyjęciu dodatkowego pendriva
Odpowiedz
#8
Miałem dzisiaj podobnie pod Win11.
Okazało się, że Win nie widzi pena stworzonego pod Rufusem 3.15, po sformatowaniu i nagraniu CE Rufusem 3.14 wszystko ok.
Odpowiedz
#9
No możliwe, ja robiłem rufus-3.15p
Odpowiedz
#10
Tu lekarstwo stworzone dawno temu dla pamięci. Aparaty foto robiły dziwne rzeczy z pamięciami. Formatowanie pamięci  które nie dały się odczytać i inne problemy, uszkodzone itp... Czasem naprawiało martwe karty. Działa także na pendrive Wink
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości