Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fire TV Stick 4K Max
#61
a przez wtyczkę Kodi ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#62
(24-05-2022, 02:25 PM)somer napisał(a): a przez wtyczkę Kodi ?

Mieli w nieskończoność i nie uruchamia...ale Kodi mnie zupełnie nie interesuje, nie o to idzie gra, oryginalna aplikacja ma odtwarzać materiały UHD tak jak dobrze odtwarzała i odtwarza na innych urządzeniach [Obrazek: a035.gif]


[Obrazek: HgJxUWvl.jpg]
Odpowiedz
#63
(24-05-2022, 02:25 PM)somer napisał(a): a przez wtyczkę Kodi ?

Tak tylko w luźnym uzupełnieniu, na innych urządzeniach wtyczka odtwarza UHD bez najmniejszych...


[Obrazek: wi40dEjl.jpg]
Odpowiedz
#64
Amazon "psuje" coraz bardziej takie fajne urządzenie Fire Stick 4K Max, abstrahując już od nieszczęsnego braku możliwości odtwarzania materiałów UHD w wiadomych miejscach...to jeszcze teraz wali kilka razy na dobę komunikatami zupełnie oderwanymi od softwarowej rzeczywistości/stanu faktycznego [Obrazek: g075.gif]


[Obrazek: eHRS1ON.jpg]
Odpowiedz
#65
Mam problem z odbieraniem kanałów FHD z teleele na tym Sticku wpiętym w odbiornik HD Ready. 
Przez jakiś czas (czasem dzień, czasem kilka dni) wszystko jest OK po czym przestaje wyświetlać się obraz, pozostaje czarny ekran i odtwarza tylko dźwięk.

Problem ustępuje wyłącznie po restarcie Sticka (czyszczenie cache'y, ponowne wczytywanie listy itp. nie pomagają) a próbowałem darmowego TiviMate'a, OTT Navigatora, VLC (dedykowanego dla Fire OS) i apki od Teleele więc ewidentnie jest to jakiś problem z Fire TV a nie odtwarzaczem i ewidentnie w związku z oglądaniem na odbiorniku 720p (kanały SD działają poprawnie).

Nie jest to kwestia braku miejsca ani zapchanej pamięci, jednego i drugiego jest pod dostatkiem.
Google-fu mnie zawodzi a kombinowanie z ustawieniami po omacku do niczego póki co nie prowadzi, czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem, orientuje się którą wajchę przestawić albo chociaż z czym może to być związane?
Odpowiedz
#66
(31-05-2022, 01:57 PM)mopik napisał(a): którą wajchę przestawić

Ustawienia => Wyświetlacz i dźwięki => Diagnostyka dźwięku i obrazu

Wykryto obraz

Maks. rozdzielczość: ....
Maks. częstotliwość odświeżania: ....

Odczytane wartości ustawiamy "na sztywno" w opcjach ustawień => Wyświetlacz i dźwięki => Rozdzielczość wideo => restart urządzenia, może wyleczy [Obrazek: g075.gif]

O drobiazgach typu głębia kolorów 8 bitów, ustawienia zakresu dynamicznego adaptacyjny lub wyłącz HDR, nie trzeba dodatkowo informować...
Odpowiedz
REKLAMA:



#67
Odpowiedz
#68
(31-05-2022, 08:40 PM)mopik napisał(a): Tak jakby coś się jednak "zapychało"

W odniesieniu do Fire TV Stcik 4K Max nie ma takiej/żadnej możliwości "zapychania"...IPTV za pośrednictwem TiviMate Premium/OTT Navigator Premium działa perfect, może to tylko sama lista m3u daje w kość?
Testowo odtwarzanie IPTV tej samej listy via Kodi?
Odpowiedz
#69
U mnie po tych aktualizacjach Kodi nie chce pobierać napisów, problem z uprawnieniami w zapisie plików w pamięci Fire TV... dzisiaj będę z tym walczył ale co oni kombinują z tym softem to nie wiem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#70
(31-05-2022, 09:12 PM)Łonogrzmot napisał(a): może to tylko sama lista m3u daje w kość?
Testowo odtwarzanie IPTV tej samej listy via Kodi?
W momencie wystąpienia problemu na Sticku sprawdziłem listę na kompie w VLC i wszystko grało, więc raczej nie jest to kwestia dostawcy.
Spróbuję jeszcze z Kodi.

Co do zapychania miałem na myśli coś związanego z koniecznością przeskalowania obrazu w dół z 1080p do 720p (jakieś bufory na GPU czy coś?) co na nowszym sprzęcie nie ma miejsca (w "normalnych warunkach przyrody" na odbiorniku FHD tak jak mówisz, perfect).

No i dołączam do lamentu nad aktualizacjami, które nieopatrznie przepuściłem przy okazji walki z powyższym i skopałem sobie Launcher Managera. To pewnie jedna z mniej istotnych irytacji wśród tutaj już wymienianych ale jednak kolejna...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości