Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fire TV Stick 4K Max
#81
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#82
@kowalmisiek  jak na razie to tylko Netflix bez Atmos , tylko 5.1. Reszta działa dobrze. Też mam Max.
Hdr10+ czasami sie uaktywni ale mój tv ma problemy z nim to jest wyłączony. 


Co do ikonek to zainstaluj Wolfa i możesz sobie skonfigurować ikonkl.

@salata  Mam wszystkie Shield bez tuba. Normalnie nie używam bo to dla dzieci konsole podłączone tylko pod monitor albo soundbary zwykle podpięte.
Ostatnio tylko na jednym zainstalowałem betę i niewielka poprawa w obsłudze.
Problemu z Plexem i Kodi brak, nie używam to i mam z głowy, korzystam tylko z udostępniania podpinając ssd pod każdego
Odpowiedz
#83
Poszukałem trochę po internecie i znalazłem różne sample. Prośba o sprawdzenie do was jak wygląda sprawa z nimi.
Dolby TrueHD 7.1 ATMOS i DTS-HD MA 5.1
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
DTS-X
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dolby vision profil 7 sample ze strony kodi
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

PS. Oczywiście najważniejsze pytanie czy wasz sprzęt obsługuje te formaty? Nie każdy chyba soundbar obsługuje DTS-X ale może się mylę.
Odpowiedz
#84
(30-06-2022, 06:35 AM)kowalmisiek napisał(a): Prośba o sprawdzenie

Przecież rzekomo jesteś w posiadaniu Fire TV Stick 4K Max, czemu tego samodzielnie nie przeprowadzisz?
Odpowiedz
#85
Zawsze powinno się sprawdzać na własnym sprzęcie, że względu na różnice w procesorach dźwięku często coś działające w jednym może stwarzać problem w drugim.
Odpowiedz
#86
Powiem tak. Buduję dom albo raczej już jestem w trakcie jego wykańczania. Widząc jak wszystko drożeje zakupiłem już miesiąc temu amplituner Denon avc x3700h z którego będę chciał zrobić zestaw 7.1.4. W salonie już sobie przygotowałem w suficie podwieszanym otwory na głośniki do dolby atmos. Ale jeszcze nie jest wszystko skończone. Więc sprzęt posiadam ale sprawdzić go nie mam jak. Co do formatów Dolby Vision i HDR10+ nie mam telewizora obsługującego te formaty więc tego nie jestem w stanie sprawdzić ale jak dom wreszcie skończę budować może jakoś się uda mi odłożyć na TV. Mam w posiadaniu Nvidia shield tv pro (2017), Chromecast 4, Fire tv stick 4k i fire tv stick 4k max. Dla mnie najlepszą opcją była by Nvidia 2019 do obsługuje chyba wszystkie formaty audio + HDR i Dolby vision ale nie obsługuje HDR10+ dlatego zainteresowałem się fire tv 4k max. Na ten czas mogę sprawdzić jedynie czy działać mi będzie 5.1 bo taki obecnie zestaw głośników posiadam na mieszkaniu do tego cały czas po pracy idę coś robić na budowę i nie mam kiedy przetestować tego dlatego zapytałem tu na forum posiadaczy. Jak tylko znajdę chwilę wolną to sprawdzę.
Odpowiedz
REKLAMA:



#87
Na tą chwile możesz być pewien że przynajmniej 5.1 będzie działało na praktycznie każdym sprzęcie.
Odpowiedz
#88
(30-06-2022, 10:59 AM)kowalmisiek napisał(a): Powiem tak. Buduję dom albo raczej już jestem w trakcie jego wykańczania. Widząc jak wszystko drożeje zakupiłem już miesiąc temu amplituner Denon avc x3700h z którego będę chciał zrobić zestaw 7.1.4. W salonie już sobie przygotowałem w suficie podwieszanym otwory na głośniki do dolby atmos. Ale jeszcze nie jest wszystko skończone. Więc sprzęt posiadam ale sprawdzić go nie mam jak. Co do formatów Dolby Vision i HDR10+ nie mam telewizora obsługującego te formaty więc tego nie jestem w stanie sprawdzić ale jak dom wreszcie skończę budować może jakoś się uda mi odłożyć na TV. Mam w posiadaniu Nvidia shield tv pro (2017), Chromecast 4, Fire tv stick 4k i fire tv stick 4k max. Dla mnie najlepszą opcją była by Nvidia 2019 do obsługuje chyba wszystkie formaty audio + HDR i Dolby vision ale nie obsługuje HDR10+ dlatego zainteresowałem się fire tv 4k max. Na ten czas mogę sprawdzić jedynie czy działać mi będzie 5.1 bo taki obecnie zestaw głośników posiadam na mieszkaniu do tego cały czas po pracy idę coś robić na budowę i nie mam kiedy przetestować tego dlatego zapytałem tu na forum posiadaczy. Jak tylko znajdę chwilę wolną to sprawdzę.
 Fire stick 4k Max podobnie jak wszystkie urządzenia tej klasy nie obsługuje formatów bezstratnych audio ! Maksimum co może przesłac do amplitunera (soundbara) to DTS-HD .
Jedynym urządzeniem obsługujacym platformy streamingowe w pełnej jakości i bedacym w stanie przesłać wszystkie formaty audio jest Nvidia Shield 2019 .
Jeżeli ktoś będzie twierdził cos innego to znaczy ,ze nie wie o czym mówi.
Odpowiedz
#89
Zrobiłem test. Pobrałem kilka sztuk demo z dźwiękiem Dolby True HD i DTS HD Master. Najpierw puściłem je na Nvidia shield TV 2017 i na nich I Na amplitunerze pokazuje mi przy włączeniu demo Dolby True HD poprawnie napis "Dolby True HD" czyli na nvidii działa.
Następnie puściłem demo DTS-HD Master 5.1 i w tym przypadku pojawił mi się na amplitunerze napis DTS-HD Neu X zamiast napisu DTS-HD Master. Puściłem też dla testu demo DTS-X i w tym przypadku na amplitunerze pojawiło się poprawnie napis DTS-X MA.
Kiedy puściłem demo Dolby True HD 7.1 Atmos na amplitunerze pojawił się napis DDTHD DDS więc patrząc na nazwę odtworzył Dolby True HD ale nie pokazał mi nazwy Atmos.
Biorąc pod uwagę że dopiero Dolby atmos jest odtwarzane w nvidia shield 2019 a ja mam starą wersję wydaje się że jest dobrze wszystko poza tym że demo DTS-HD Master puszcza jako DTS NEU X.

Następnie te same pliki puściłem na Fire TV MAX i tu już niestety nie jest wesoło. Dolby True HD niema i jest przerabiany do DD a DTS HD Master jest przerabiany przez kodi do DD. DTS-X i Dolby Atmos ta sama sytuacja.

kolega somer ma racje pisząc że tylko Nvidia daje sobie rade z dźwiękiem wysokiej jakości wśród urządzeń streamingowych. Dla mnie też najlepszym urządzeniem jest Nvidia ale nie chcą dodać obsługi HDR 10+ chociaż jest wątek w którym jest multum ludzi którzy proszą o dodanie tej funkcji. Domyślać się jedynie mogę że być może nvidia może dostała jakiś rabat na licencję na Dolby Vision pod warunkiem że nie będzie wprowadzaćkonkurencyjnego formatu HDR10+.
Jak by wyszła nowa wersja Nvidia shield TV z obsługą HDR10+ i nowym prockiem który wspierał by najnowszy kodek AV1 oraz z HDMI 2.1 i do tego jeszcze android 12 to byłby bezkonkurencyjny Android BOX. Ale to są tylko marzenia.
Odpowiedz
#90
Z HDR10+ na Fire TV Stick 4K Max nie ma szału, jak dla mnie za ciemny obraz, ale serial polecam [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: mjPZ8PU.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości