Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
android tv na TV TLC
#11
Popieram, warto zwracać uwagę w jaka ilość pamięci wyposażony jest TV. Zwykle w starszych modelach było od 512 Mb do 1 GB, w nowszych powinno być przynajmniej 2 GB i więcej.

Tak samo z wersjami , nie warto kupować TV z niższym androidem niż 9 bo aktualizacji na wyższą wersje nie będzie można się spodziewać.

W razie problemów można próbować zainstalować starsze wersje Kodi.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(04-11-2021, 09:28 AM)Ktosi napisał(a): (...)

W razie problemów można próbować zainstalować starsze wersje Kodi.


Przecież nie ma problemów z Kodi, ale z IPTV. Wystarczy zmienić odtwarzacz na zewnętrzny. Taki jak pisałem, do wyboru jest kilka np. nPlayer, Wuffy Player lub Lime Player. Powinno działać bez problemu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
@arkady1964 to raczej nie sprawka playera czy kodeków, OTT Navigator też ma takie możliwości ale dla zasady sprawdziłem nPlayera, niestety to samo klatkuje, a zmiana kodeka na SW - dźwięk idzie ale czarny ekran, taki sam objaw jest na OTTN. Sprawa dziś wylądowała w saporcie TLC oczywiście na infolini nic nie wiedzą, tak więc małe szanse na rozwiązanie sprawy.

@Łonogrzmot  Dokładnie nie do uwierzenia, że takiego bubla można puścić. No chyba że to mój egzemplarz jest strzelony, choć mało prawdopodobne.

@Ktosi myślę że tu nie chodzi o pamięć ram tylko o optymalizację softu. Mi TVStick też ma 1GB pamięci chodzi wolno ale odtwarza IPTV bez problemu. a tu Antek nawet idzie tylko problem ma z tym IPTV

No cóż, dwa wyjścia oddać albo używać zewnętrznego boxa do IPTV
Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
(04-11-2021, 08:15 PM)bigtoy napisał(a): dwa wyjścia oddać

Teoretyzując Ja bym zwrócił, póki jest taka możliwość...z zagadnieniem nie działającego płynnie IPTV na odbiorniku telewizyjnym z Android TV w nowożytnej światłowodowej erze, nigdy nie miałem naocznej styczności, jak też z marką TCL [Obrazek: a035.gif]

bigtoy napisał(a):albo używać zewnętrznego boxa do IPTV

W takim przypadku, kłania się aktualna zagraniczna promocja Fire TV Stick 4K Max...za relatywne "grosze" urządzenie w full wypasie na lata, telewizor znów będzie "jak nowy " [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
#15
@arkady1964 to raczej nie sprawka playera czy kodeków, OTT Navigator też ma takie możliwości ale dla zasady sprawdziłem nPlayera, niestety to samo klatkuje, a zmiana kodeka na SW - dźwięk idzie ale czarny ekran, taki sam objaw jest na OTTN. Sprawa dziś wylądowała w saporcie TLC oczywiście na infolini nic nie wiedzą, tak więc małe szanse na rozwiązanie sprawy.    (...)


Skoro nPlayer nie działa na dekodowaniu S/W (kodeki są wszystkie możliwe) to jest bardzo dziwne, ponieważ nPlayer oraz Lime Player przy dekodowaniu S/W działają na każdym sprzęcie z Androidem. Podobnie ma się sprawa z Wuffy Player, tak jak nPlayer czy Lime Player działają dosłownie na każdym Androidzie, mającym od 1 GB pamięci operacyjnej i śmigają jak rakieta z dopalaczem...

Co do wspomnianego przez Ciebie odtwarzacza audio-wideo VLC, jest on słaby w praktycznym zastosowaniu.  Potwierdzają to nawet testy, poniżej link z wynikami testu VLC:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W tym teście nie są uwzględnione nPlayer, LimePlayer oraz Wuffy Player, a właśnie te odtwarzacze są godne polecenia, gdyż są niezawodne na każdym sprzęcie.

Tak jak napisałem Ci powyżej jak Ci nie działa nPlayer przy dekodowaniu S/W, to jest naprawdę dziwne... Może coś jest z połączeniem internetowym?

Przy dobrym połączeniu internetowym nPlayer przy dekodowaniu S/W musi działać... Podobnie ma się sprawa z Lime Player lub Wuffy Player.

Nie wiem, może telewizor jest zepsuty?? Sprawdź jeszcze Lime Player, czy działa na dekodowaniu S/W. Więcej nic nie można zrobić. Musi działać, jak masz dobry internet tj. stabilny i mocny sygnał internetowy.

Gdy nie działa, Twój wybór, możesz oddać telewizor do sklepu, jak jeszcze da radę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
@bigtoy Jeżeli kupuję sprzęt, który nie spełnił moich oczekiwań - zwracam Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
@bigtoy  Tak jak pisałem sprawdź jeszcze na Lime Player, ten odtwarzacz wideo został specjalnie zaprojektowany do przesyłania strumieniowego w wolniejszym połączeniu sieciowym, bez żadnego problemu w dekodowaniu S/W może odtwarzać wszelkiego rodzaju formaty wideo. Dostępny jest też szybki dostęp w trakcie odtwarzania filmu do wybrania dekodowania H/W również obsługującego wszystkie rodzaje formatów wideo. Uwaga. Przy problemach z dekodowaniem filmu wchodzimy w tryb wybierania dekodera, który załączamy klikając w trybie pełnoekranowym na trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie na Change decoder i wybieramy w opcjach odtwarzania dekoder (domyślnie zawsze jest H/W - Hardware decoder, możemy zmienić na S/W - Software decoder, gdy jest problem z dekodowaniem HW).  Mi badziej pasuje nPlayer, ale Lime Player ma jeszcze mniejsze wymagania sprzętowe i sieciowe (internetowe), podobnie zresztą jak Wuffy Player (do tego nadmieniam, że wszystkie wspomniane odtwarzacze wideo tj. nPlayer, Wuffy Player oraz Lime Player mają obsługę Android TV).

Jeżeli Ci nie działa telewizor z Lime Player, znaczy to ewidetnie, że coś jest całkowicie zepsute w TV, ponieważ Lime Player działa na kazdym urzadzeniu z Androidem w wersji 4.1 i nowszej, aplikacja swoboddnie i bez żadnego mulenia śmiga już od 1 GB pamięci operacyjnej w urzadzeniu. Plik instalacyjny ma tylko 9,9 MB, aplikacja Lime Player zabiera bardzo mało miejsca w pamięci urządzenia z Androidem.

Jak Lime Player nie ruszy, ostatecznie zostają dwa wyjścia z problemu, wymiana telewizora na inny, lub używanie zewnętrznej przystawki na Androidzie do IPTV. Ja skłaniam się ku temu pierwszemu tj. wymiana telewizora, gdyby nie działał Lime Player, ta apka działa przecież niezawodnie (płynnie odtwarzajac filmy, w tym przesyłane strumieniowo) na wszystkich Androidach, nawet na urządzeniach "zabytkowych".

Pozdrawiam


Edycja.  Jako odtwarzacz IPTV można użyć np. aplikację IPTV Extreme, która obsługuje większość zewnętrznych odtwarzaczy, w tym polecane ze względu na niezawodne odtwarzanie wideo, nPlayer, Wuffy Player lub Lime Player.
Odpowiedz
#18
Wie ktoś, czy jest aktualizacja na TCL 65C715?
Odpowiedz
#19
Witam
Aktualizacja tematu, telewizor oddałem myśląc, że coś jest nie tak z tą sztuką, niestety wymiana na inną nie rozwiązała problemu. Zacząłem jednak od początku sprawdzanie różnych ustawień, najlepsze że na niektórych kanałach chodziło dobrze a na innych klatkowało, myślałem że to przez ilość wyświetlanych klatek, ale to nie to. Testowałem również te same kanały ale z low bitrate i o dziwo zazwyczaj pomagało, przy czym np: Eleven 4K na full chodził dobrze, zagwozdka jak nic.
Zabrałem się więc za zmianę pleyera na zewnętrzne nPlayer, Wuffy Player nie pomogły a o dziwo Lime player tym razem zadziałał, @arkady1964 dzięki za podpowiedz, jednak zmiana kanałów w ten sposób jest nie wygodna. Zacząłem więc grzebać w OTT Navigator oczywiście zmiana kodeków video nic nie dała, więcej kanałów działało poprawnie przy zmianie kodeka audio i w końcu trafiłem w ustawieniach na coś co się nazywa "Tunelowanie ścieżki multimedialnej do urządzenia wyjściowego" ustawiłem na tak i bingo obraz idzie płynnie, nawet nie wiem co to robi ale działa. Wnioskuje, że problem leżał po stronie kodeka audio a nie wideo. Największy problem z tym TV rozwiązany, jak dla mnie ma jeszcze kilka drobnych wad ale można się z nimi pogodzić.
Może to nie jest super TV ale w tej cenie QLed, Dolby Vision, Atmos, wmiarę poprawne działanie ATV to zalety, obraz jak nad nim się popracuje też nienajgorszy, tak więc chyba już zostanie.

@kisiel95
Zdaje się że nienależnie od wielkości TV to jest jedno oprogramowanie, najnowsza oficjalna wersja to V256, jest jeszcze w necie V272 ale to chyba jakaś ruska przeróbka z zaktualizowanymi zabezpieczeniami ATV, tak więc chyba nie ma co eksperymentować.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zaangażowanie w temacie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości