Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana obecnego s905x na coś nowego...
#1
Elo elo 3 2 0.

Poszukuję urządzenia (BOX'a), które sprosta moim surowym wymaganiom.

- Możliwość instalacji CoreELEC w najnowszej wersji,
- Cena nie odstraszająca (może być z Chin; tyle poczekam)

Wiadomo WiFI, BT i inne szmery bajery na pokładzie muszą być. Urządzenie ma zastąpić moje wysłużone s905x, które chcę podarować moim pociechom w zamian za zaje*****bisty Android na eleganckiej Mancie, który nie ogarnia nic (teraz działa im jedynie YT, Kodi wywyala się przy starcie a Netflix - cóż... Nie da się korzystać Smile ).

Szukam czegoś, co posłuży na więcej niż 24 miesiące, będzie w miarę niezawodne (wiadomo jakieś krzaki po drodze będą ale się z tym uporam) i tyle. Wizualnie mi nie zależy, choć wolałbym, bym mógł go podpiąć za telewizor (tak jak mam teraz, czyli przylepiony na dwustronnej taśmie na plecach telewizora, czyli IrDA musiałaby być pod jakimś kątem - najlepiej jak w moim - render urządzenia na samym dole posta).

To by było właściwie na tyle.

[Obrazek: 512Riv5HDoL._AC_SY450_.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeszcze napisz ile chcesz wydać. Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(01-12-2021, 09:35 PM)mjw napisał(a): Jeszcze napisz ile chcesz wydać. Big Grin

Mysle, ze cos do 200 PLN raczej nie wiecej.
Odpowiedz
#4
To raczej nie poszalejesz z takim strasznym zasobem gotówki.

Canal+4k Box, masz certyfikowany Netflix, box nie musi być widoczny by używać pilota.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
Skoro na tych nad którymi sie zastanawiasz chcesz też mieć Coreelec to jak może być bezsensowne jest go mieć na innym  boxie ?  Sam sobie zaprzeczasz w wypowiedzi bo wszystkie posiadają Androida ! 
Coreelec na każdy box instaluje sie identycznie i z jednej instalki to wszystkie boxy instalacje mają jednakowo łatwą.

Identyczne problemy będą z każdym boxem bo jeszcze nie spotkałem takiego na którym wszystko działa zaraz po zainstalowaniu Coreelec. Nie zrobisz, nie skonfigurujesz jak należy to nie będzie na żadnym działać to co chcesz.

U mnie jakoś działa Canal+ 4k Box z Coreelec, służy jako dodatkowy serwer oscam, serwer DLNA,  klient streamingu  do oglądania i nagrywarka filmów, programów z tunera Enigma2 na sysk sieciowy oraz oglądania Youtube czy Netflix  dla dzieciaków z obsługą monitora dotykowego bo dla nich jest to prostsze niżobsługa pilotem.
Jak się chce to się da zrobić wszystko.

Box sie przydaje też ze względu na programy 4K zwłaszcza AppleTV czy Netlflix , wystarczy tylko uruchomić normalnie Androida. Niestety coreelec nie jest w stanie to zapewnić.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Z tym sie zgodzę, wielu producentów zmienia podzespoły w obrębie jednego modelu. Można mieć dwa identyczne boxy kupione w różnym okresie ale z innymi chipsetami BT czy WiFi.

Ograniczenia boxa  co do braku czytnika kart czy więcej USB omija się dodając czytnik na hubie USB. Potem wystarczy odłączyć przy starcie i jest normalny soft boxa. W swoim hubie mam akurat obsługę kart mikro i pełnowymiarowych.
Ot, to tylko taki badziew za grosze ( 10-15 zł )  z Ali 
[Obrazek: H719f8f27c2d942719acd959a927cd5e8P.jpg]

Sprawdzałem też obsługę huba z wbudowanym  dyskiem m.2 tez działa bardzo dobrze z dyskami małymi 64, 128 czy 256 Gb, problem miałem dopiero  przy dyskach 512 albo 1 Tb. [Obrazek: Hcfe629b2c4464674b99b59c8a01f9e81L.jpg]
Odpowiedz
#9
Dzięki wszystkim serdecznie za pomoc. Wybór padł za namową jon1022 na SAVIO TB-S01 w wersji 2GB RAM 16GB ROM.

Bez komplikacji wpadł tam od razu CoreELEC w wersji 19.3. Wszystko działa jak należy łącznie z VFD (wyświetlacz z godziną oraz czasem do końca odtwarzania). Wstępnie zakup oceniam dobrze. Zobaczymy z czasem. Owszem jest kapkę cieplejszy niż był stary s905x (74 st.C VS 61 st.C) ale ważne, że ogarnia najnowszą wersję CoreELEC Smile
Odpowiedz
#10
W sumie dobry box ale cały czas nie możesz liczyć że większość serwisów używających DMR  będzie działać w 4K, czasami nawet w 1080p będzie problem oglądnąć. W sumie priorytetem było przynajmniej 1080p.
Nastaw sie raczej głównie na rozdzielczość na 720p w serwisach streamingowych.

Grzanie to raczej normalne, najlepiej to dołożyć wentylator z radiatorem ( przykleić klejem )  jak chcesz schłodzić przynajmniej do 60 stopni ale box należy rozebrać. U mnie potrafił się zresetować podobny  box  ( s905x3 , 4 Gb RAM, SSD  )  przy mkv w 4k po półgodzinie filmu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości