Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi i rozjaśnione filmy 4k
#1
Dzień dobry,

szukam pomocy w rozwiązaniu problemu z odtwarzaniem filmów.
Sprzęt to h96 max rk3566 wersja 8gb/64gb. Wersja Kodi 19.3. (na 18.9 z którym przyjechał do mnie sprzęt też był ten problem).
Problem: filmy w 4k są nadmiernie rozjaśnione, jakby za mgłą. Sprawdzałem kilka różnych filmów, seriali, na wszystkich jest ten sam defekt.
Filmy 1080p i niżej wyglądają normalnie.
Jakieś pomysły?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Przypuszczam, że Box wymusza tryb HDR, a twój tv obsługuje ten tryb jedynie z nazwy. Jasność matrycy jest zbyt niska, aby odwzorować obraz na dobrym poziomie.
Opcje są dwie:
Pobawić się opcjami ekranu po przełączeniu w tryb HDR i spróbować coś z niego wyciągnąć. Wątpię w jakiś spektakularny sukces.
Druga możliwość to poszukać opcji do wyłączenia HDR na stałe w boxie. Opcja ta może się różnie nazywać. HDR to SDR, HDR OFF itp.

Aa i zapomniałem.
Jak tej opcji nie widać w ustawieniach boxa to polecam zainstalować Activity Launcher na boxie i tam spróbować. Nie ma w sklepie play, ale plik apk w necie bez problemu znajdziesz.
Odpowiedz
#3
Telewizor (Sony ke-55xh9096) daje radę z hdr'em, sprawdzone bezpośrednio podpiętym usb z filmami do tv.
Dodatkowe info: filmy 4k z boxowego playera YT - ok.
Filmy 4k bez hdr - ok.

W boxie jest zainstalowany jeszcze player o nazwie Media Center i co dziwne filmy 4k wyglądają na nim dobrze, tylko ten program nie daje bezpośredniego dostępu do opcji ustawień mn. włączania napisów, więc odpada.


Zabawa z wyłączeniem i innymi opcjami hdr'u w telewizorze nic nie daje.

Niestety nigdzie nie znalazłem opcji wyłączenia hdr'u w boxie, nawet poleconym laucherem.
Odpowiedz
#4
A to nie są pliki dolby vision?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(02-01-2022, 03:33 PM)mjw napisał(a): A to nie są pliki dolby vision?
Nie.
Odpowiedz
#6
jaka wersja androida?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(04-01-2022, 08:43 AM)LopezSan napisał(a): jaka wersja androida?
11
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości