Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buforowanie Netflix'a
#1
Witajcie,
dziś uruchomiłem pierwszy raz netflixa na box'e X96 Max + 4/64GB z kod libreelec 18.9 i straszni mi buforuje. W miarę odtwarzania obraz się zaczyna rozjeżdżać/lagować. Mam zainstalowany i skonfigurowany (do youtube) imputstream adaptiv i youtube działa mi w 1080p bardzo dobrze. Netflix też odpala się w 1080p.
Co trzeba ustawić/skonfigurować aby uporać się z lagowaniem/zwalnianiem i buforowaniem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
W kodi 18.x nie ma buforowania dla InputStreamAdaptive - będzie dopiero w k20. To co masz to po prostu niedomaganie sprzętu:
- za duża jakość ustawiona w InputStreamAdaptive - ten procek nie uciągnie 1080p w netflix - max 720p
- przegrzewanie się boxa - trzeba mu poprawić chłodzenie.
- kodi 18.9 - tu też może być przyczyna - to niestety zabytek. Na X96 Max całkiem nieźle śmiga coreelec który jest bardzo do przodu w porównaniu do Libreelec
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Tomek, źle napisałem, mam CoreElec Smile
Faktycznie na 720p chodzi ok, tylko wiadomo jakość.
Dziwne to jest bo YouTube śmiga w 1080p bez problemu.
Tak sam zresztą materiały lokalne.
Odpowiedz
#4
Tak - bez problemu będzie ci chodził YT/HBO/Materiały lokalne, materiały z wielu wtyczek - ale nie z Netflix. Niby po ostatnich zmianach da się ogarnąć w kodi 19.3 na tym procku 1080p, ale... zdarzają się przycinki (nie takie jak wcześniej, ale są) - stąd bezpieczne jest 720p
Co do reszty - kodi 18 to staroć.
Zmieniaj na stabilne coreelec 9.3 - kodi 18.9 to staroć na które nie ma już wsparcia. Instaluj na nowo coreelec i nie przywracaj ustawień z wersji poprzedniej - bo rozwali ci połówkę wtyczek i repozytoriów
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Sprawdź jeszcze czy masz włączony kodek VP9 we wtyczce Netflixa - paradoskalnie nowszy kodek działa lepiej niż stary H264 bo streemy z VP9 mają niższy bitrate, a że netflix pod linuxem odtwarza tylko na CPU bez akceleracji sprzętowej wydajność jest wyższa na VP9.

Ale tak czy inaczej przydało by się jakieś poprawione chłodzenie...
Odpowiedz
#6
@Tomek ma rację. Przejdź na stabilne ce 9.3 tylko prawidłowo, totalna czystka. Zadziała. Zainteresuj się wydaniami nocnymi kodi 19.4 dzisiejszy ogarnia. Fakt sprzęt się przegrzewa. Wada konstrukcyjna. Pomyśl nad dodatkowym chłodzeniem, rozwiązań jest wiele. Netflix 1.18.3+matrix.1
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Wielkie dzięki wszystkim za informacje.
Mam dwa boxy do aktualizacji:
- X96 Max Plus
- Mini M8S II
Widzę, że oba są wpierane i mogę na nich wgrać 19.4-Matrix_rc2 (Stable).
Jak mi trochę choroba odpuści to chyba się wezmę za nie.
Odpowiedz
#8
Przymierzam się do przejścia na 19.4.
Czy na X96 Max Plus działa nadal bluetooth ze słuchawkami?
Czy lcd też można uruchomić?
No i czy można też dodać menu aby się do androida restartem dostać?

Ostatnie pytanie, czy 19.4 na tym sprzęcie będzie jakoś lepiej chodzić? Bo poza tym netflix'em wszystko mi śmiga bardzo dobrze i w sumie nie mam potrzeby wymiany wersji.
Odpowiedz
#9
Dobra przejście się powiodło. Chyba większość już działa. Potestuje na karcie sd jeszcze dzień czy dwa i wrzucę do pamięci wewnętrznej boxa, aby było na stałe.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Odpowiedz
#10
Witajcie,
mały wpis kończący zmiany w boxie. Dołożyłem radiator i temperatura spadła dość znacznie. Z przedziału 70-75 stopni spadło do około 55-60 stopni. Zazwyczaj oscyluje około 56 stopni. Niestety za dużo w netflix'ie nie zmieniło się. Nadal tylko 720p i zdarza mu się przycinać, choć teraz przy dłuższym oglądaniu (przynajmniej kilka godzin) nie rozjeżdża się już dźwięk z obrazem.

Dałem nowe termopady nie tylko na procesor ale i na pamięci i chyba moduł od wifi. Na to wszytko radiator lekko przycięty ze starej karty graficznej. Niestety trzeba było podciąć obudowę od dołu, ale że boks jest pod szafką od góry na taśmę dwustronną przyklejony to nie ma problemu.

Kilka fotek
[Obrazek: 0l1koqbl.jpg]
[Obrazek: aap3UTXl.jpg]
[Obrazek: 2MOG8Wxl.jpg]
[Obrazek: p0Y5S7ol.jpg]
[Obrazek: hstlUwGl.jpg]
[Obrazek: KZFN3HNl.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości