Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
x86 Air (s905x3) - chłodzenie
#1
Siemka.

Tak może nie z żadnym problemem a ogólnie przychodzę z rozwiązaniem ciekawym Smile Otóż zbulwersowany seryjnym chłodzeniem (a właściwie abominacją) SAVIO TB-S01 (czyli x86 Air) postanowiłem trochę pogrzebać i zbić temperatury. Efektów aż takich się nie spodziewałem Smile Przedstawiam po kolei wszystkie drogi, jakie popełniłem.

1. Nawierty w dole obudowy. Nie przyniosło to zbytnio nic. Throttling występował nadal przy nawet 480p na Netflixie (74 st C).
2. Montaż customowego chłodzenia #1. Chłodzeniem tym był radiator z płyty głównej marki MSI. Nie obyło się bez rzeźnicko wyciętej dziury w obudowie jak i skrócenia tego "termopada" do ok. 2mm. Udało się zbić temperatury o kilka stopni, lecz nadal występował throttling na Netflixie (72 st C). 
3. Wkur....y wziąłem tą blachę z oryg. chłodzenia i na kropelce żem przykleił do radiatora. Temperatury spadły już konkretniej bo aż do 68 st C. To by mnie zadowalało, lecz sporadycznie występował throttling.
4. Pogrzebałem w moich elektrośmieciach, wyciągnąłem brzeszczota, wziąłem pastę termoprzewodzącą i stworzyłem małego Frankenstein'a Smile Temperatury zbiłem do 37 st C na Netflixie a 4K na YT podchodzi do max 54 Big Grin Może i mocowanie jest nieeleganckie (bo na izolacji) ale daje radę. Poniżej zdjęcia. Co prawda lekko wyje ale w końcu osiągnąłem pewien konsensus. Przydałoby się tylko jakąś lepszą obudowę skręcić i będzie ładnie.

Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami. Może macie ciekawsze koncepcje.

[Obrazek: zihwBEDl.jpg]

[Obrazek: KZpXZvnl.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ależ proszę jedno z rozwiązań akurat moje :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jak widać procek chyba masz od dołu jak ja :-) ... a to bardzo utrudnia dokonać przeróbki chłodzenia która by była zadowalająca. Cały wątek na forum jest ciekawy odnośnie innych rozwiązań.
A ten chyba najprostszy ale czy efekt jest zadowalający ? ... twórca pisze że jest OK
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości