Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV a Androidem, czy box
#1
Czeka mnie zakup sprzętu i naszła mnie taka myśł?
Czy lepiej kupić jakiś TV z Androidem czy lepiej boxa z AndroidTV (a może xboxa...)

Sprzęt będzie używany do:
- oglądania netflixa i HBO MAX, więc musi mieć certyfikację googla DRM L1
- słuchania spotify
- oglądania jakiejś iptv, najpewniej na kodi, bo oryginalne apki są nieużywalne.

Chciałbym, żeby wszystko chodziło sprawnie i beż zacięć. Dla ułatwienia, cena nie gra roli.

Za samym TV przemawia brak stu pilotów, andorid box to pewnie netshield, ale on nie ma wyjścia audio.

Ktoś ma jakieś przemyślenia, lub doświadczenia?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Moja rada to telewizor z dobrym procesorem ale bez androida(android obciąża procesor i dochodzi jeszcze obsługa funkcji TV,czasem potrafi sie zawiesić)
Dokupić dobrą przystawkę z androidem-polecam nvidia shield tv (nawet używana)
Odpowiedz
#3
dokladnie, tv po paru latach traci wsparcie, a boxa mozna zawsze wymienic. Pojawiaja sie nowe kodeki i serwisy, ktore niekoniecznie dobrze zadzialaja z kodekami w TV. Jeszcze nie spotkalem TV na ktorym kodi dzialalby tak jak na dobrej przystawce. Zawsze jakies problemy z implementacja mieli. DLatego w zeszlym roku odpuscilem Sony na rzecz LG.
Odpowiedz
#4
(04-02-2022, 07:31 AM)zdzislaw22 napisał(a): Ktoś ma jakieś przemyślenia, lub doświadczenia?

Ja mam oraz 3/4 forumowiczów.

zdzisław22 napisał(a):oglądania jakiejś iptv, najpewniej na kodi, bo oryginalne apki są nieużywalne.

Najpewniej to zdecydowanie aplikacja TiviMate Premium.

byszko napisał(a):polecam nvidia shield tv (nawet używana)

[Obrazek: s018.gif] [Obrazek: s018.gif]

Trzeba na głowę upaść, to mit marki i totalny przerost ceny nad treścią.


salata napisał(a):Jeszcze nie spotkalem TV na ktorym kodi dzialalby tak jak na dobrej przystawce.

Ja spotkałem, a ściślej telewizory spotkały mnie, zasadniczo współczesne odbiorniki telewizyjne nie odstają na tej płaszczyźnie, przysłowiowa sekunda różnicy w szybkości reakcji wewnątrz Kodi dla standardowego użytkownika jest niezauważalna.

Oczywiście z definicji odnoszę się do świadomego eksploatatora, który potrafi zadbać o Kodi/wtyczki nie zamulając miesiącami, a finalnie bezrefleksyjnie przerzuca "winę" na hardware.

Z autopsji w segmencie tzw. przystawek vs. Kodi/wtyczki na torze wyścigowym o włos jednak na czele Chromecast 4 [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#5
Jest jeszcze inny atut dla przystawki (FTV, Cube, Raspberry lub inne urządzenie). Tak jak na ogół większość, moim zdaniem słusznie uważa, dobry TV np. LG Oled i obce urządzenie. Bo jeżeli jakieś oprogramowanie Androida w TV objętnie jakie, poza własną firmware, coś sknoci, to koszt jest trochę inny niz np. FTV (Amazon Stick). Dlatego lepiej dobrego TV używać tylko jako Displaya do jakiegoś innego urządzenia. O wirusach nie mówiąc.

(04-02-2022, 03:00 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(04-02-2022, 07:31 AM)zdzislaw22 napisał(a): Ktoś ma jakieś przemyślenia, lub doświadczenia?

Ja mam oraz 3/4 forumowiczów.

zdzisław22 napisał(a):oglądania jakiejś iptv, najpewniej na kodi, bo oryginalne apki są nieużywalne.

Najpewniej to zdecydowanie aplikacja TiviMate Premium.

byszko napisał(a):polecam nvidia shield tv (nawet używana)

[Obrazek: s018.gif] [Obrazek: s018.gif]

Trzeba na głowę upaść, to mit marki i totalny przerost ceny nad treścią.


salata napisał(a):Jeszcze nie spotkalem TV na ktorym kodi dzialalby tak jak na dobrej przystawce.

Ja spotkałem, a ściślej telewizory spotkały mnie, zasadniczo współczesne odbiorniki telewizyjne nie odstają na tej płaszczyźnie, przysłowiowa sekunda różnicy w szybkości reakcji wewnątrz Kodi dla standardowego użytkownika jest niezauważalna.

Oczywiście z definicji odnoszę się do świadomego eksploatatora, który potrafi zadbać o Kodi/wtyczki nie zamulając miesiącami, a finalnie bezrefleksyjnie przerzuca "winę" na hardware.

Z autopsji w segmencie tzw. przystawek vs. Kodi/wtyczki na torze wyścigowym o włos jednak na czele Chromecast 4 [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#6
Dzięki za wypowiedzi. Pójdę drogą kupna telewizora z Android TV, a jak się nie sprawdzi dokupię przystawkę. Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Wszystko zależy ile RAM będziesz miał w TV , 2 to absolutne minimum, 3 i więcej to już lepiej ale tylko w droższych modelach.

Miałem okazję porównać dwie prawie identyczne wersje TV, starsze Philipsy z 2 Gb RAM i nowszy z 3 Gb RAM .
Wersja 3 Gb w moim TV Philips 58PUS9005/12 działała prawie o 50% szybciej i stabilniej niż uboższe 2 Gb.
Usprawnieniem jest wywalenie wszystkich zbędnych programów i dodatków i w miarę rozsądnie pozbycie sie systemowych niepotrzebnych aplikacji i usług wyłączając je.

Pod względem szybkości TV dorównuje boxowi Canal+, na obu instaluję i używam praktycznie identyczne aplikacje.
Odpowiedz
#8
Zdzislaw22 zwroc uwage na 1 dosc istotny szczegol. Jesli juz kupujesz nowy TV to niech on juz wspiera kodek AV1. Z tego co widze jest tylko 5 duzych producentow telewizorow z androidem (sony, philips, tcl, sharp i xiaomi). Z tego co mi wiadomo nowe telewizory Samsunga napewno go wspieraja (i to juz od rocznika 2021) i chyba Sony tez. O reszczie nic nie znalazlem, choc biorac pod uwage fakt, ze netflix i google mocno promuja ten kodek nalezy z duzym prawdopodobienstwem przyjac ze kazdy nowy tv z roznika 2022 bedzie juz go wspieral.
-------------------------------------------------------------------------
X96 Max Plus 4/64 + DVBSky S960 + CoreELEC + VDR + OSCam
-------------------------------------------------------------------------
Odpowiedz
#9
Witam serdecznie, to mój pierwszy wpis. Do tej pory używałem Xiaomi Mi Box 4k od ponad tygodnia zmieniłem TV na Philips OLED806 i muszę powiedzieć, że ten Philips działa znacznie szybciej. Być może to dzięki większej pamięci RAM 3 Gb w porównaniu z Mi boxem... Albo i nowszy procesor. Więc jak zastanawiacie się czy TV daje radę to tak... Fakt, to TV z wyższej średniej półki, aspirujący do wyższej. Ale nie ma co się bać androida na TV o ile to dobry TV. A nie budżetowiec. Bo wiadomo w budżetowcu tną wszystko, aby było tanio. Nie koniecznie dobrze.
Odpowiedz
#10
Bez urazy ale od Xiaomi box 4K chyba wszystko chodzi szybciej i lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości