Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box do filmów i gierek
#1
Dobry wieczór wszystkim.
Przymierzam się do zakupu boxa do celów jak w temacie.
Napaliłem się na X 96 max plus 4/32, ale mimo przewertowania tego działu nie znalazłem odpowiedzi wprost na nurtujące mnie pytania.

1. Box ma służyć głównie do filmów ( retro gierki na emulatorach sobie ogarnę), stąd pytanie w jakiej rzeczywiście jakości, biorąc pod uwagę zarówno certyfikaty jak i wydolność sprzętu, będą filmy na Netflix, Hbogo, YouTube? Chciałbym w miarę możliwości zostawić domyślnego androida, chyba że

2. będzie wolno chodził. Jak wygląda ogólna płynność działania systemu? Da się bez problemu przełączać między aplikacjami, grzebać w ustawieniach, czy się ciacha?

Nie omieszkam wrócić z kolejnymi pytaniami po uzyskaniu odpowiedzi na powyższeWink
Howgh.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(07-02-2022, 10:44 PM)johnglon napisał(a): Napaliłem się na X 96 max plus 4/32

To się jak najszybciej "odpal", w dzisiejszych realiach to już złom dla hobbystów/majsterkowiczów...podstawa to system Android TV z definicji zoptymalizowany do obsługi multimediów, pełna certyfikacja serwisów/usług, być może obsługa kodeka AV1, nie będę zgadywał bo mi się chce do jakiej klasy sprzętu TV/audio miałby być podłączony ten przyszłościowy nabytek...luźna dywagacja w kontekście Dolby Vision/Atmos.

johnglon napisał(a):Nie omieszkam wrócić z kolejnymi pytaniami

Śmiało...Dobranoc
Odpowiedz
#3
Czyli co, te boxy od Play i Canal+? Czy coś innego w podobnych pieniądzach? X96 spodobał mi się też dlatego, że nie kosztuje milionów monet.
Nie potrzebuję "super uhd 8k dolby atmos vision power + extra", od bidy nawet i 720p by starczyło.
Odpowiedz
#4
@johnglon Sądząc po tym:
Cytat:retro gierki na emulatorach sobie ogarnę
to pokierowałem cię tutaj z fb Smile Witam.
Tam podałem te boxy jako alternatywy dla boxa za 300/400 zł z prockiem s905x który miał służyć jako emulator do gier.
Co do x96 max plus - obecnie sytuacja jest troszkę zawiła - to był kiedyś dobry sprzęt, obecnie chińczycy wypuszczają multum podwersji z różnymi pamięciami/chipami odpowiedzialnymi za sieć.
i teraz tak... @Łonogrzmot ma poniekąd rację - to sprzęt dla majsterkowiczów... którzy chcą wrzucić na niego coreelec/batocera/emuellec. Pod androidem? No działa... i tyle - box od canal plus jest lepszy pod tym względem. Ale nie wiem ile łon by musiał @Łonogrzmot  wygrzmocić żeby powiedział coś o coreelec...
Ale jeśli wrzucisz na boxa coreelec - to masz sprytnie ogarnięte kodi - z netflixem do 1080p, amazona 540, hbo 1080 a po dodaniu Fanfilm masz całkiem fajną maszynkę. W kodi masz emulację gier zaimpletowaną (snes/nes/gba/psx - z tych korzystam i działają aż miło), łącznie z automatycznym zapisem stanu Smile
Jeśli natomiast chceesz się bawić androidem - to obecnie dobrym sprzętem (na zasadzie jakość/cena) jest box od Canal+ - za 200 zł można wyrwac, ma certyfikację - więc to jest plus. Wyżej - coś z prockiem s922x - i tu znowu coreelec wrzucić.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy jestem wystarczająco ogarniętym w temacie "majsterkowiczem" to raz, a dwa codzienne użytkowanie, czyli właśnie serwisy filmowe nie może być zbyt skomplikowane.

Na boxie od Canal+ odpalę batocerę z karty? I czy jest jakaś opcja żeby go wziąć z jakimś abonamentem "za 1zł" i potem sobie sprzęt zostawić? Czy tylko kupno samego boxa?
Odpowiedz
#6
Ja kupiłem Canal+ boxa na mieszkanie służbowe i jestem zadowolony, IPTV śmiga, Kodi śmiga, Canal+ Online odkąd kupiłem boxa nie opłacałem bo co chwila jakieś promocje, jak nie Samsung to chipsy itp, itd. Geforce Now odpaliłem dla próby i w Kingdom Come Deliverance zagrałem chwilę - chodziło to o dziwo dobrze. Kupiłem drugiego do sypialni w domu i działa świetnie - faktem, że kupiłem w promocji na alledrogo za 99 zeta co przy dzisiejszych cenach na tym portalu (od 194 do 249 zł :O) było ceną po prostu zajebistą Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(08-02-2022, 07:25 AM)johnglon napisał(a): Nie wiem czy jestem wystarczająco ogarniętym w temacie "majsterkowiczem" to raz, a dwa codzienne użytkowanie, czyli właśnie serwisy filmowe nie może być zbyt skomplikowane.

Na boxie od Canal+ odpalę batocerę z karty? I czy jest jakaś opcja żeby go wziąć z jakimś abonamentem "za 1zł" i potem sobie sprzęt zostawić? Czy tylko kupno samego boxa?
Nie ma żadnej umowy na boxa od canal+ kupujesz w wolnej sprzedaży a dodatkowo dostajesz - przynajmniej tak było 2 miesiące canal + na start. W każdym razie żadnych umów na kilka lat Smile
Odpowiedz
#8
No to chyba decyzja podjęta, upewnijcie mnie jeszcze proszę co do batocera.
I pozostaje czekać na jakąś promkę ciekawą ;]
Odpowiedz
#9
Nie wiem czy batocera pójdzie z karty. Coreelec da się odpalić z pendrive na nim, więc teoretycznie emuelec/batocera też powinny ruszyć... Ale nie dam ci gwarancji.
Zawsze w razie czego pozostają emulatory na Androida, łącznie z retroarch.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
Box C+ nie ma gniazda na kartę i tylko jedno port USB. To mało. Można użyć huba USB - będzie lepiej... Ale generalnie:
- box C+ to fajny box do oglądania mediów /iptv, certyfikaty to bezproblemowe netflix, Prime czy inne/... I właściwie tylko do tego.
- x96 max plus ma nieco mocniejszy procek, więcej pamięci, a to już dużo. Sam mam takiego w wersji 4/64, ale oryginalnego andka wywaliłem od razu - wgrałem slimbox z android tv i śmiga aż miło. Jednak brak netflixa i Prime (może nie brak, ale kombinowanie z nimi, a Prime to już w ogóle) spowodowały, że zamówiłem już boxa z certyfikatami (jutro dotrzeSmile co by nie było problemów z w/w. Na początku też był coreelec, kodi, emuelec ale... Pady nie łączyly się (miałem takie jeszcze co w raspberry pi chodziły) i szybko zagościł wspomniany slimbox, bo żona nie ogarniała kodi.

Tak więc jeśli nie zależy Ci na netflixie itp, a chcesz fajnego boxa, na którym bez problemu zainstalujesz np. Slimboxa i wygodnie będziesz oglądał iptv czy filmy z dysku, albo coreelec i kodi, i do tego stare gierki, to bierz śmiało x96. Jeśli zaś wolisz iść w kierunku bardziej bezstresowego oglądania iptv czy tv, do tego bezproblemowy streaming, to weź coś certyfikowanego, np tego boxa od C+.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości