Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kartą SD z CoreElec
#1
Witajcie, potrzebuję pomocy.
Mam player Khadas VIM3L. Na kartę SD zainstalowałem CoreElec zgodnie z instrukcją na forum (poprzez Rufus 3.17). Po włożeniu karty do playera i uruchomieniu Androida, w komunikatach pojawia się info "Wystąpił problem z: karta SD. Kliknij by naprawić". Klikam ale nic się nie dziele, komunikat tylko się minimalizuje do paska i dalej tam wisi.
Próbowałem na dwóch kartach, Kingston 32GB oraz nowej, kupionej w piątek SanDisk 64GB.
Dual-boota też nie udało mi się zrobić tzn. nie uruchamia się CE, nawet instrukcja boot-a Khadasa nie działa
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pod windowsem karty działają bez problemu (dziwi mnie tylko, że obie mają karty po instalacji CE mają mnóstwo nieprzydzielonego udziału, WIN widzi jako nieprzydzielony. Ale może pod CE tak ma być?)

Może coś nie tak robię...
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
spróbuj nagrać obraz za pomocą "Win32 Disk Imager"

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A to że windows nie widzi wiekszości karty micro sd po nagraniu obrazu coreelec jest normalnie bo nie obsługuje linuxowego systemu plików

Podziękowali: Baarmi79
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
(06-03-2022, 02:03 PM)Baarmi79 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A to że windows nie widzi wiekszości karty micro sd po nagraniu obrazu coreelec jest normalnie bo nie obsługuje linuxowego systemu plików

Zrobiłem obraz CE programem, który zasugerowałeś. Tylko, że teraz nie mam możliwości wejść na kartę aby skopiować plik z device trees...jak już na nią wgrywałeś wcześniej to sugeruję zrobić przed nagraniem obrazu "Low Level Format" karty aby wyczyścić kartę dokładnie

zrobisz go np:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

może być z opcją "Perform qick wipe" - żeby było szybciej i dopiero nagraj obraz win32-disk-imagerem

Podziękowali: Baarmi79
Odpowiedz
#5
Udało się, Coreelec wystartował z karty SD i nie pluje błędami karty. Przynajmniej na razie ?
Teraz zmagam się z innymi różnymi problemami, których pod Windowsem nie miałem, np. Kodi nie widzi NAS-a. Ale rozumiem że to kwestia opanowania Linuxa i odpowiednich ustawień systemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości