Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z połączeniem CoreElec i serwera NAS
#1
Proszę o pomoc i łopatowe wyjaśnienie jak w CoreElec dodać żródła z serwera NAS (Zyxel NAS542).
System nie widzi NAS-a, próbuję ręcznie dodawać ale bez powodzenia. Drugi dzień walczę i mam dość. Z tego co czytam to SMB odpada i trzeba to zrobić przez NFS?
Pewnie to jest proste ale na razie linux mnie przerasta  Huh

Struktura przykładowego katalogu do NAS-a:
/etc/zyxel/storage/sysvol/admin/download/Filmy

Wcześniej miałem playera na windowsie (HTPC), zrobiony ręcznie plik .bat (ze ścieżkami do udziałów, loginem i hasłem) wrzuciłem do autostartu więc player po włączeniu wybudzał NAS-a i przez SMB ładnie można było przeglądać zawartość NAS-a.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Generalnie musisz uruchomić odostepnianie konkretnych folderów protokołem NFS i ustawić permissions.

Niestety nie mam Zyxel. Ale procedura powinna być podobna jak dla Synology.

Jak to ogarniesz, coreelec powinien widziac udziały.


Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

Podziękowali: Baarmi79
Odpowiedz
#3
Dzięki za podpowiedź dot. NFS.
Szukałem wcześniej na serwerze ustawień dotyczących udostępnionych udziałów i nie znalazłem nic co można zmienić. A tu trzeba po prostu dołożyć dedykowaną app Smile

Co do SMB... w CoreElec nie będzie działał?
W menu CoreELEC domyślnie jest ustawiony min SMB2 i max SMB3. Natomiast z tego co wyczytałem na forum dot. Zyxela, NAS542 wspiera SMB2.
Odpowiedz
#4
Co do coreelec - minimalna wersja protokołu wersja1, maksymalna 3 i będzie działać. W ustawieniach coreelec i kodi to jest.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#5
Sprawdź czy są widoczne w zeroconf przy dodwaniu w menedżerze plików w Kodi.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(08-03-2022, 10:38 AM)mjw napisał(a): Sprawdź czy są widoczne w zeroconf przy dodwaniu w menedżerze plików w Kodi.

Wieczorem sprawdzę.

Wieczorem spróbuję też z NFS wg wskazówek Lantash77 z dedykowaną apką na serwerze.
Jak na razie w Kodi wybierając NFS, w kolejnym kroku miejsca na wpisanie hasła i loginu są zaciemnione i nie można ich wpisać. Więc podejrzewam, że apka na serwerze może pomóc.

(08-03-2022, 09:59 AM)adrt8v napisał(a): Co do coreelec - minimalna wersja protokołu wersja1, maksymalna 3 i będzie działać. W ustawieniach coreelec i kodi to jest.

Ewentualnie dodatkowo pokombinuję z SMB, skoro to powinno działać. Wydaje mi się, że z palca wpisywałem już wszystkie możliwe wariacje ścieżek ale powtórzę je jeszcze raz przy innych ustawieniach SMB w samym Kodi i CoreElec.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
A więc tak:
Akcja z NFS się nie powiodła. Wpisanie w etykiecie DN/IP „*” nic nie dało, wpisanie IP playera również nic nie dało. W Kodi przy próbie dodania źródła poprzez przeglądanie NFS - nic tam nie ma. Przy dodawaniu z palca przez NFS, pola login i hasło są zaciemnione. Nie wiem czy ma to znaczenie... Na logikę jak serwer wie, że coś o konkretnym nr IP w sieci ma pozwolenie na dostęp to L i H chyba nie są potrzebne?
Nie widząc co dalej wgrałem na kartę CoreElec od nowa. Zamiast robić podstawowe ustawienia Kodi wziąłem się najpierw na źródła mediów. Zacząłem od SMB i w Kodi dałem: SMB minimalny BRAK, SMB maksymalny BRAK, a w CE zostawiłem tak jak było tj. odpowiednio SMB2 i SMB3. Zwykłe przeglądanie NAS-a przez SMB nie działało ale po wpisaniu w SMB z palca wszystkich danych zadziałało...

Więc źródła z NAS-a mam, aczkolwiek nie do końca wiem w czym był problem.
Odpowiedz
#8
U mnie NAS się nie wyświetla w SMB w Kodi tylko właśnie przez Zeroconf mogę go dodać. Jeśli przez SMB to muszę ręcznie wpisać adres serwera i port 445.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
(09-03-2022, 10:46 AM)mjw napisał(a): U mnie NAS się nie wyświetla w SMB w Kodi tylko właśnie przez Zeroconf mogę go dodać. Jeśli przez SMB to muszę ręcznie wpisać adres serwera i port 445.
 Jaki masz NAS? Może to kwestia modelu, i każdy ma inaczej. Ja portu nie wpisałem żadnego.
Odpowiedz
#10
(09-03-2022, 10:46 AM)mjw napisał(a): U mnie NAS się nie wyświetla w SMB w Kodi tylko właśnie przez Zeroconf mogę go dodać. Jeśli przez SMB to muszę ręcznie wpisać adres serwera i port 445.
U mnie znowu ładnie wyświetla przez NFS.
Bez loginów i haseł. Libreelec.
Musiałem tylko ustawić NFS permissions dla konkretnych folderów.
Znowu przez smb dla win udostępnia. Tam wymagał logowania.


Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości