Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Video 
W związku z tym, że piszemy ostatnio w 4-5 tematach o FanFilm, zamykam pozostałe pozostawiając tylko ten. Zarówno mi, jak i innym użytkownikom będzie łatwiej się odnaleźć.

Wymagania jakie stawiam
  • podanie wersji FanFilm, wersji modułu PTW + logi jeśli występuje jakiś błąd. 
    (dopisek - nie na zasadzie najnowsza, aktualna - należy podać konkretną wersję obu wtyczek)
    Wszystkie wymagane informacje - wersje, logi - znajdziecie w najnowszej wersji FanFilm (od 2022.05.03.1) w jednym miejscu: FanFilm-Ustawienia-Konserwacja:
     [Obrazek: MFZkCLLl.png]
  • Oznaczenie w pierwszym zdaniu zgłoszenia: [BŁĄD] [PROPOZYCJA] [NIE RADZĘ SOBIE] [W SUMIE NIE WIEM]
  • przed zgłoszeniem błędu - proszę sprawdzić połączenie sieciowe, połączenie z następującymi stronami: trakt.tv themoviedb.org imdb.org
  • w przypadku błędów z serwisami premium - proszę sprawdzić czy na pewno podało się właściwe hasło/login, czy ma się aktywne konto z wykupionym transferem.
  • przed zgłoszeniem błędu należy wyczyścić cały cache (Fanfilm-Ustawienia-Konserwacja-Wyczyść cały cache) i ponownie uruchomić Kodi
  • zaktualizować FanFilm i moduł PTW do najnowszych wersji - nie udzielamy pomocy dla nieaktualnych wersji.
Posty niespełniające tych warunków mogą pozostać bez odpowiedzi.

Odnośniki do zamkniętych tematów - większość tematów jest w nich rozwiązana, ale pozostawiam dla potomnych (lista nie jest zamknięta - wziąłem tylko te z ostatnich dyskusji)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - (mega wątek)

Wywody w stylu FanFilm jest be bo wtyczka "Dowolna nazwa" jest lepsza - będą lecieć w niebyt - wątek nie ma na celu dyskusji nad wyższością świąt jednych nad drugimi. Natomiast propozycje w stylu "wtyczka "Dowolna nazwa" ma taką funkcję - może warto ją rozważyć w FanFilm" będą mile widziane.

I jeszcze dodatkowo kilka tematów:
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:

FanFilm nie wyszukuje źródeł 4k.

Wersja wtyczki: 2022.05.03.1
Wersja PTW: 2022.05.02.0
Połączenie sieciowe jest (Wi-Fi 5Ghz, 300Mbit/s), podpięty Real-Debrid, znajduje premium i normalne maksymalnie w 1080p. Oczywiście filtrowanie ustawione na 4k, źródła Polish+English. Cache czyszczone, sprawdzane na Kodi 19.3 AndroidTV (Xiaomi TV Stick 4k) oraz na Windows.
Odpowiedz
Żeby znaleźć źródła 4k muszą one być dostępne. Tego nie ma za wiele, nawet przy wykorzystaniu RD - który sprawdza się przy źródłach EN, źródeł PL jest tam mało. Fanfilm jest raczej do źródeł PL (źródła en są tylko dodatkiem, bardziej historycznym, nie są też na bieżąco kontrolowane) i jako takie jest ich mało w 4k na serwerach. Nie korzysta też z torentów. Troszkę źródeł 4k z dubbingiem i lektorem pojawia się ostatnio na Rapideo, które można dopiąć do ff.
Oczywiście sprawdzałeś czy na hostach które FF obsługuje są te filmy w jakości 4k?

Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.
Wtyczka Seren wyszukuje źródła 4k bez problemu, myślałem, że w FF wystarczy autoryzować Real-Debrid i będzie wyszukiwać te same filmy.
Odpowiedz
Nie. Serena ma inne scrapery niż fanfilm i zupełnie inaczej działa.

Odpowiedz
(06-05-2022, 02:35 PM)Tomek napisał(a): Żeby znaleźć źródła 4k muszą one być dostępne. Tego nie ma za wiele, nawet przy wykorzystaniu RD - który sprawdza się przy źródłach EN, źródeł PL jest tam mało. Fanfilm jest raczej do źródeł PL (źródła en są tylko dodatkiem, bardziej historycznym, nie są też na bieżąco kontrolowane) i jako takie jest ich mało w 4k na serwerach. Nie korzysta też z torentów. Troszkę źródeł 4k z dubbingiem i lektorem pojawia się ostatnio na Rapideo, które można dopiąć do ff.
Oczywiście sprawdzałeś czy na hostach które FF obsługuje są te filmy w jakości 4k?
tak przeczytalem inie jakby olsnilo.. sa wtyczki ktore przeszukaja torrenty i pozwalaja z nich ogladac?
Odpowiedz
REKLAMA:

Odpowiedz
Czy ktoś zauważył problem z źródłem tb7? Mimo, że wyszukiwarka serwisu pokazuje dostępne pliki, to fanfilm z jakiegoś powodu ich nie uwzględnia w wynikach wyszukiwania. Świeża instalka kodi.

Edit:
Z plexem to samo. Mam aplikację Plex z oficjalnego repo Kodi, jestem podpięty pod bibliotekę, w której dany film się znajduje, a mimo to fanfilm nie uwzględnia tego źródła w wynikach...
Odpowiedz
Został obniżony priorytet dla źródeł z tb7 z powodu wątpliwej jakości wstawek i zbyt długiego czasu wyszukiwania.

Co do obsługi Plex, to wymagana jest wtyczka composite też z oficjalnego repo kodi.

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Dodajmy jeszcze że wyszukiwarka na tb7 jest b. mocno ograniczona co nie pozwala na jej normalne wykorzystanie. Nie przyjmuje złożonych zapytań, co praktycznie uniemożliwia znalezienie konkretnych filmów. To że w ogóle coś działa z tb7 to duży sukces developerów Fanfilmu.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości