Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana plakatu
#1
Dzień dobry!
Na wstępie chciałbym się przywitać! Mam na imię Adam. Trafiłem tutaj szukając informacji jak dodać okładki filmów (metadane) do kolekcji filmów. Dzięki informacji z tej strony udało się zainstalować dodatek (wtyczkę) do Fiimweb-u i zsynchronizować posiadaną kolekcję z opisami filmów dostępnymi na stronie. Jednak nie wszystkie zaciągnięte okładki (plakaty) do filmów mnie zadowalają. Jak zmienić plakat? Za pomocą funkcji (zmień grafikę) mogę zmienić teoretycznie okładkę, tyle tylko, że dostępna jest tylko jedna bieżąca, choć udając się bezpośrednio (przez przeglądarkę) na stronę filmweb można zobaczyć wiele wersji okładek (plakatów). Inaczej jest z wyborem tła - tutaj już ładują się inne wersje. Czy ktoś wie jak to zrobić? Kodi używam na smart TV Philips 50PUS8546 z android 11
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
@skupi pomożesz? Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
No to pobierz zadawalającą Cię grafikę i wskaż w(zmień grafikę) dając przeglądaj i wybierz miejsce gdzie zapisałeś, tak chyba najprościej Smile

Podziękowali: MagicFLY
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
#4
(31-05-2022, 12:04 PM)p3t3n3t napisał(a): No to pobierz zadawalającą Cię grafikę i wskaż w(zmień grafikę) dając przeglądaj i wybierz miejsce gdzie zapisałeś, tak chyba najprościej Smile

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuje tą drogą. Powiedzcie jeszcze czy jest jakiś inny sposób na zaimportowanie opisu z filmwebu? Pozostał mi jeden film bez opisu w bibliotece (Kleopatra z 1999r.). Wtyczka filmweb do kodi po prostu nie widzi tego, choć opis na filmweb jest dostępny.
Odpowiedz
#5
Opis zawsze możesz wkleić swój, zwłaszcza że to sporadyczne sytuacje. Najlepiej założyć metadata editor 

[Obrazek: yjLMQkel.png]

Podziękowali: MagicFLY
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz
#6
Z wyborem okładki (plakatu) już sobie poradziłem. Trzeba odpowiednio skonfigurować wtyczkę "Filmweb". Wchodzimy: ustawienia/dodatki/moje dodatki/dostawcy informacji/informacje o filmie/filmweb - konfiguracja i zaznaczamy "pobiera dodatkowe plakaty z filmweb". Teraz jak wyświetlimy sobie informacje o filmie klikamy "odśwież", aby zaciągnął matadane z filmweb ponownie. Następnie po kliknięciu "zmień grafikę" mamy dostęp do plakatu polskiego oraz oryginalnego.
Jeszcze nie rozwiązałem problemu dlaczego wtyczka nie widzi niektórych wersji filmu mimo, iż są te informacje na filmweb dostępne (przykładowo wspomniana wcześniej Kleopatra z 1999r). Być może to już pytanie do twórcy wtyczki, jakiś błąd a może kwestia jakiś ustawień o których nie mam pojęcia.

Podziękowali: p3t3n3t
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Podaj dokładną nazwę katalogu, to sprawdzę.

Na filmweb Kleopatra z 1999 jest tylko serial (miniserial), 2 odcinki. Dlatego wtyczka nie zadziała i nie znajdzie takiego filmu Smile Tak samo tmdb ma przyporządkowany ten tytuł do seriali.

Jeżeli korzystasz z jakiegoś serwisu, warto sprawdzić swoją bibliotekę, czy się zgadza tytuł, rok, albo w przypadku miniseriali, czy oby na pewno jest kwalifikowany jako film.

Co do Kleopatry sugeruje przenieść do seriali i skorzystać scraperów od seriali.

Podziękowali: MagicFLY
Odpowiedz
#8
Rzeczywiście nie pomyślałem, że to może być kwalifikowane jako serial. Bardzo dziękuję za podpowiedź!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości