Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intel NUC i Synology NAS
#1
Proszę o pomoc w skonfigurowaniu NUC-a. Obecnie serwer mam podłączony po upnp, po SMB działa bardzo wolno. Jak właściwie powinienem podłączyć serwer żebym widział Filmy na głównym ekranie. Do obsługi NUC-a używam Yatse.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
w synology zainstaluj sobie plex media serwer a w nuc kodi plus wtyczka plex i skonfiguruj tylko wyłącz w plex media serwer "Wyłącz transkodowanie strumienia wideo"
Odpowiedz
#3
Super, bardzo dziękuję za pomoc. Wreszcie trafiłem na właściwe forum Smile Mam jeszcze parę pytań:
1. nie widzę opisu filmu jak włączam Plex-a, w jaki sposób mogę to ustawić?
2. ikony filmu są w bardzo małej rozdzielczości, czy to można zmienić?
3. czy za każdym razem muszę uruchamiać Plex-a na NUC-u. Jest możliwość żeby odpalał się automatycznie?
4. Jak odpalę NUC-a to cały czas widze komunikat "wczytywanie informacji o mediach z plików..-0%. Gdzie to moge wyłączyć?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i jeszcze raz dziękuję za wcześniejszą wskazówkę.
Odpowiedz
#4
A jaką masz wersję plex media serwer w synology? i system DSM?
Odpowiedz
#5
DSM 7.1 a Plex chyba Wersja 4.76.1.
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Źle wpisałem, mam tą wersję 1.26.2.5797. To jest najnowsza.
Odpowiedz
#8
oglądnij sobie ten filmik i dużo mówi o przesyłaniu z NAS By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Oglądałem już, rzeczywiście gościu sporo mówi o NAS ale nie za dużo o Kodi. W międzyczasie poradziłem sobie z dwoma pierwszymi tematami ale ciągle jeszcze nie wiem jak to zrobić:
3.czy za każdym razem muszę uruchamiać Plex-a na NUC-u. Jest możliwość żeby odpalał się automatycznie?
4. Jak odpalę NUC-a to cały czas widze komunikat "wczytywanie informacji o mediach z plików..-0%. Gdzie to moge wyłączyć?
i czy można słuchać muzyki z NUC-a?
Odpowiedz
#10
wchodzisz w kodi włączasz wtyczke plex i masz w ustawieniach "zaloguj się automatycznie"
jak dodasz do biblioteki to tak ale nie przez kodi bo coś spaprane jest tam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości