Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box i aplikacje ftp
#1
Mam problem z połączeniem telefonu z kodi tak aby wysyłać pliki na foldery kodi. Robię jak zwykle, wpisuje użytkownika hasło, adres IP z informacji w kodi i aplikacja AndFTP czy inna nie widzą adresu. Jakiś pomysł?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(04-07-2022, 04:20 AM)adrt8v napisał(a): Mam problem z połączeniem telefonu z kodi tak aby wysyłać pliki na foldery kodi. Robię jak zwykle, wpisuje użytkownika hasło, adres IP z informacji w kodi i aplikacja AndFTP czy inna nie widzą adresu. Jakiś pomysł?

Sprawdz, czy nie masz w tle aktywnego jakiegos Blokera (typu ADGUARD) lub VPN-a?
To pierwsze co przychodzi do glowy.

Pozatym by dokladnie znalezc przyczyne, potrzeba do rozwiazania tego problemu troche wiecej szczegolow.
Odbywa sie to FTP-polaczenie w tej samej sieci czy jest to polaczenie FTP typu NAS? (pza wlasna siecia)
- jakim FTP programem ze Smartfona laczysz sie prze FTP z danym urzadzeniem?,
- jakie sa na nim ustawienia?
- czy i jaki FTP jest aktywny na urzadzeniu dozelowym?
- jakie sa na tym urzadzeniu ustawienia?
- czy PORT-y sa zgodene?
etc.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#3
FTP we własnej sieci. Tak jak wspomniałem na smartfon Andftp a na box zwyczajnie kodi. Łączyłem się tak wcześniej bez problemu na innych boxach.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
A sam X-plore nie wystarczy? Wiadomo że mod. U mnie działa
Odpowiedz
#5
Zobaczę wieczorem. Pytanie czy mod zadziała na boxie certyfikowanym? Pytanie jak ja wyślę taki plik skoro właśnie nie mogę się połączyć, kółko zamknięte
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
Aplikacja bez problemu działa na boxie C+, Amazon Stick i Nvidia Shield ( tu nie jest nawet cokolwiek potrzebne bo wszystko ma Nvidia w standardzie jeśli chodzi o udostępniania plików i sharing pamięci po sieci ).
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
U mnie na certyfikowanym C+ działa a wszystko przepycham przez przeglądarkę adres boxa:1111 port By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. Jak chcesz skopiować to wystarczy przenieść tylko plik. Prawy myszy i przeciągnąć na stronę. Oczywiście w przeglądarce otwórz pierw katalog gdzie chcesz umieścić plik. W drugą stronę też działa, ale tu trzeba już użyć menu albo kliknąć i podać gdzie plik ma zostać zapisany.
Ps. Pamiętaj że podstawa w X-plore to ustawić "Pokaż ukryte pliki" inaczej nie dokopiesz się do kodi[Obrazek: 2VhJYXWl.png]

APK nagraj na pen-drive i z niego instaluj. Jednorazowa akcja Wink
A jak nie wiesz czym zainstalować apk z pen-drive to FX ze sklepu.
Odpowiedz
#8
Człowieku ja komputera do takich rzeczy nie używam Smile
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#9
Tongue To użyj kalkulatora lub telefonu. Ważne by ogarniało przeglądarkę Tongue
Odpowiedz
#10
Pytanie dlaczego tu jakaś skomplikowana jazda żeby połączyć telefon z kodi, kiedy wcześniej ustawienia usług w kodi ustawiłem i łączyłem się ekspresowo telefonem.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości