Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja Canal+ Box uwaliła Kodi portable
#1
Miałem kodi portable / coreelec na penie podpiętym pod canal+ boxa, niestety po ostatniej aktualizacji canal+ boxa której nie dało się pominąć pendrive z coreelec już nie startuje. Potrzebna jest jakaś aktualizacja coreeleca? I czy w ogóle jest? Czy trzeba coś innego zrobić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
To nie było kodi portable - tylko odrębny system operacyjny, uruchamiany niezależnie od tego który był wgrany w pamięć boxa. I niestety - aktualizacja Androida nadpisała bootloader w którym do tej pory była luka pozwalająca na uruchamianie Coreelec - obecnie tej luki już nie ma i nie da się tego ominąć.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Ech. nie da się jakoś cofnąć tej aktualizacji canal+ boxa?
Odpowiedz
#4
Da, jak kupisz nowy box bez aktualizacji.
Odpowiedz
#5
No więc dało się cofnąć bez kupowania nowego boxa Wink Niemniej nie da się go uruchomić bez zrobienia aktualizacji. Da się to jakoś obejść?
Odpowiedz
#6
Jak udało ci się cofnąć tą aktualizację?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Przecież co wyraźnie napisałem że się nie da, aktualizacje systemu nie mają wpływu na botowanie innego systemu z USB.
Bootloadera się nie da wgrać/zmienić na zablokowanym boxie. Odblokujesz to sobie wgrasz i uruchomisz.
Pozostaje czekać aż ktoś to rozpracuje.

@Tomek też mnie ciekawi. Smile
Przypuszczam że zresetował aplikacje do domyślnych wersji.
Odpowiedz
#8
(05-09-2022, 04:17 PM)Tomek napisał(a): Jak udało ci się cofnąć tą aktualizację?

Reset dekodera do fabrycznych ustawień. Niestety najwyraźniej jest tam już jakiś syf wrzucony który wymusza połączenie z netem a po połączeniu z ich serwerami dekoder dostaje info żeby się nie uruchomić bez aktualizacji Big Grin Trzeba by to jakoś obejść i wtedy by ruszyło jak dawniej.
Chwilowo obszedłem ten cały cyrk instalując menadżera plików przez którego odpalam sobie filmy z serwera więc w teorii kodi mi nie jest potrzebny tyle że przez kodi miałem dużo więcej opcji typu zapisany link do folderu z filmami na głównej stronie.
Odpowiedz
#9
Ty nie rozumiesz, bootloader aktualizuje się TYLKO raz i mało ważne ile potem wgrasz aktualizacji. Został wgrany to tam będzie aż będzie nowy.
Aktualizacja systemu po resecie to nie aktualizacja bootloadera tylko samego systemu.
Odpowiedz
#10
@Ktosi - no aktualizacja androida na tym boxie miała wpływ - zablokowała lukę która pozwalała na używanie coreelec. Tam był zablokowany bootloader - ale z luką - załatali i tyle po coreelec.
Wgrała nowy bootloader i teraz nic sie i tak nie będzie dąło zrobić - choćby przywracać system 100x. Trzeba by mieć soft który był tam pierwotnie - wtedy by się dało cofnąć zmiany.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości