Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal plus box 4k vs Nokia Streaming Box 8000 do iptv
#11
Nic mnie nie uwiera. Spójrz na moją stopkę, wszystkie wymienione boxy posiadam i używam. Tylko jeden jest na S905X4 i jakoś nie wymieniam reszty. Play NOW jest w sypialni i jest po prostu szybszy od reszty (po za SHIELDEM i może FIRE). Piszę o S905X4 choćby dla tego że Google zaleciło aby wszystkie nowe certyfikowane boxy i to już od roku miały obsługę AV1 i mogę sobie wyobrazić (mam bujną) że za rok, albo dwa lata Google stwierdzi że tylko takie a takie boxy będą obsługiwać taką a taką funkcję. @pawman chce kupić nowego boxa, to mu polecam na nowym chipie, a nie namawiam żeby zmienił rocznego na nowego.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Bujną masz wyobraźnie, faktycznie.
Wszystkie strimingi łącznie z yt nadal obsługują avc, nie mówiąc już o vp9 czy hevc.
Zanim ktoś postanowi je wyciąć to miną lata.
- Żaden vod nie pozwoli sobie na to, aby baza abonentów mu leciała w dół bo wyciął 'stare' i zastapił nowym
- AV1 jest po to, aby upchnąć jeszcze więcej na jeden slot streamingowy encodera, ale musi się to spinać $$ (wymiana stary-nowy) i patrz pkt 1.
Odpowiedz
#13
Napisałem tylko co JA polecam. Ty możesz polecić coś innego (nawet S805, bo na 1080p działa przyzwoicie) i masz do tego prawo. Kupuj co chcesz i mam nadzieję że będziesz zadowolony. Wolę mieć boxa "przyszłościowego" choćbym miał tego nie wykorzystać szczególnie jeśli nie ma lub jest niewielka różnica w cenie.

Jedna uwaga co do AV1. Jeśli jakiś dostawca będzie brał na poważnie 4K (lub 8K) to pomijając restreamy sygnału telewizyjnego będzie to raczej właśnie AV1 niż HEVC z powodów koncesyjnych i tyle w temacie.

Pokój z tobą @477112.
Odpowiedz
#14
Wspomniałem ci już, że na krajowym podwórku robione jest 4k w avc? Dlaczego nie idą w vp9 czy hevc/av1? Bo avc odtworzy wszystko, a liczy się papier czyli liczba subskrybentów w xls'ie Big Grin
A ty brniesz w zaparte i już marzysz o 8k.
Zanim doczekasz się popularyzacji av1 i chociażby rezygnacji z avc czy vp9 to 3 razy zmienisz boxa bo ten 'przyszłościowy' nie będzie odtwarzać kolejnego vvc/h266 który ma zamiar forsować disney.
W międzyczasie wzrok ci się pogorszy i znudzi cie pogoń za każdą nowinką techniczną Big Grin
Odpowiedz
#15
A z tych tańszych co otworzy telewizję na Tivi mate w 50 klatkach czyli obsłuży AFR? Chociaż dziwna rzecz że teraz używam aplikacji na tv android Sony xf9005 i praktycznie wszystko idzie mi w 25 klatkach (koledze na mi boxe s telewizja od tego samego dostawcy idzie praktycznie wszystko w 50 klatkach) a program Love nature 4k idzie 50 klatkach jak również viaplay które z kolei jest tylko w HD pokazuje 60 klatek. Dleczego w takim razie reszta jest w 25? Magia.
Odpowiedz
#16
A rozumiesz różnice pomiędzy sygnałem progresywnym a z interlacingiem ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(10-09-2022, 01:11 PM)somer napisał(a): A rozumiesz różnice pomiędzy sygnałem progresywnym a z interlacingiem ?
NieSad
Odpowiedz
#18
Jedno to pełne klatki ,drugie półobrazy - Tak więc przykładowy sygnał 1080 25p jest tożsamy z 1080 50i.
Tak najkrócej, gdybyś chciał rozmawiać na ten temat bardziej szczegółowo , to musiałbyś jednak jakąś prace domową odrobić.


Ps. btw system Firesticka to właściwie Android , to naprawde nie jest żaden problem.
Odpowiedz
#19
(10-09-2022, 06:17 PM)somer napisał(a): Jedno to pełne klatki ,drugie półobrazy - Tak więc przykładowy sygnał 1080 25p jest tożsamy z 1080 50i.
Tak najkrócej, gdybyś chciał rozmawiać na ten temat bardziej szczegółowo , to musiałbyś jednak jakąś prace domową odrobić.


Ps. btw system Firesticka to właściwie Android , to naprawde nie jest żaden problem.
I są na niego wszystkie te same aplikacje? Np. Ti vi mate?
Odpowiedz
#20
@pawman na Fire Stickach nie ma sklepu Google Play tylko ich autorski sklep, ale brakujące aplikacje można doinstalować ręcznie z pliku APK.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości