Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H96max rk3318/rk3328
#1
Czołem. Gdyby ktoś miał ochotę zainstalować LibreElec na HD96 max z prockiem rk3318 lub rk3328 to trzeba:

1. Pobrać wersję oficjalną do Rockship:
Beelink A1 TV BOX By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i samodzielnie sflashować na kartę SD lub użyć ich aplikacji.

2. Zamontować kartę na jakimś dowolnym komputerze.

3. Później zamienić drzewo katalogów na karcie SD z partycji BOOT w głównym katalogu w pliku: rk3328-a1.dtb na na ten z tego By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i rozpakować.

4. Edytować plik podmieniając nazwę drzewa katalogów DTB na nowy plik.
 /boot/extlinux/extlinux.conf

5. Uruchomić na boxie H96max i bootować z karty LibreElec. Smile

p.s. drzewo katalogów z forum LE.
1
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Po co linux ????
Normalnie w czytniku na kompie czy laptopie można edytować zaraz po nagraniu obrazu na SD czy USB .
Odpowiedz
#3
(11-09-2022, 07:19 PM)Ktosi napisał(a): Po co linux ????   
Normalnie w czytniku na kompie czy laptopie można edytować zaraz po nagraniu obrazu na SD czy USB .

partycje ext4 na windzie?
A co do USB: Pudełko z oficjalnym Androidem nie pozwoli na bootowanie z USB.
Odpowiedz
#4
Ale bzdury piszesz, pierwsza partycja startowa zawsze jest w FAT.
Odpowiedz
#5
(12-09-2022, 05:21 AM)Ktosi napisał(a): Ale bzdury piszesz, pierwsza partycja startowa zawsze jest w FAT.

Faktycznie w przypadku LibreElec tak jest. Nie sprawdziłem, bo dla mnie komputer z Linux to jest właśnie "normalnie". Wink
A Armbian czy DietPi ma BOOT na partycji EXT4 więc z przyzwyczajenia tak napisałem, że łatwiej jest zamontować to na jakimś Linuxie.

p.s. Edytowałem instrukcję. Smile

p.s 2. Byłoby jednak sympatyczniej, gdybyś w nieco bardziej sympatycznym tonie zwracał mi uwagę na drobne niedociągnięcie instrukcji. Ja rozumiem co to jest znak zapytania i nie potrzeba stawiać ich 4 naraz (sorry: zwolennik netykiety). Podobnie zamiast "ale bzdury piszesz" wystarczyłoby "w przypadku LibreElec jest to w FAT, sprawdź". Wink

Podziękowali: szopns, jon1022
Odpowiedz
#6
@Kayaman  Dzięki za info, akurat instrukcję instalacji Libreelec na bardziej egzotyczny sprzęt czasem trudno znaleźć więc fajnie że coś napisałeś Smile 

A jak wrażenia z użytkowania- interfejs działa w 1080p/60fps? , odtwarza bez problemu H264/H265? , można zainstalować do pamięci emmc czy działa tylko z karty microsd?

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
(12-09-2022, 09:25 AM)jon1022 napisał(a): A jak wrażenia z użytkowania- interfejs działa w 1080p/60fps? , odtwarza bez problemu H264/H265?

Pozdrawiam


Po jakimś czasie użytkowania: Działa. Ogólnie działa ok. Do przeglądania YT jest ok, a oto mi chodziło. A w końcu mam go za mało monet.

Z innych wad:
Działa USB, ale nie USB 3.0. Nie działa WiFi, co nie jest jakimś problemem jak ktoś ma podpięte po kablu.
Ogólnie bywa niestabilny przy bardziej wymagających dodatkach i się czasem grzeje. Rock64 oparty na tym samym procku grzeje się mniej.

Ogólnie nie polecam. CoreElec na Amlogicu działa dużo lepiej na "chińczyku". Być może dałoby się go usprawnić, bo być może to kwestia niededykowanej wersji LibreElec konkretnie pod to pudło.

Przerobiłem Armbiana skompilowanego pod to pudło na DietPi na RamLogu. Tam działa USB 3.0 i WiFi. Postawiłem na nim serwer FTP i działa bardzo przyzwoicie. Temp. CPU zwykle: ok. 40 stopni.

Zaletą tego pudła jest to, że nie da się go uceglić wgrywając OS na eMMC, bo nawet jak coś pójdzie nie tak, łącząc drucikiem przy włączaniu odpowiednie styki pamięci eMMC da się go uruchomić z powrotem z SD i wykasować wszystko z wewnętrznej pamięci i nagrać ponownie co chcemy. Do zabawy więc jest ok. Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości