Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV
#20
Star 
(02-10-2022, 08:02 AM)viader80 napisał(a): Servisco2. Dziękuje za polecenie przeglądarki. Strims.top działa bardzo dobrze. Na mibox odpalone bez problemu, natomiast na philipsie 50PUS7303/12 aplikacja podaje że brak połączenia z siecią, gdzie internet śmiga na innych aplikacjach.


Udało mi się zdiagnozować przyczynę problemu z  aplikacją przeglądarka TV-Browser Internet.

Objaw problemu: 

Po załączeniu przeglądarki TV-Browser sygnalizowany jest wyświetleniem ciemnej planszy z symbolem internetu z wykrzyknikiem, poniżej napisy, na czerwonym tle napis "Try again", na czarnym tle napis "Open Settings". Włączenie "Open Settngs" przekierowuje do ustawień Sieć i internet, ale internet jest załączony i działa...

Przyczyną tej sytuacji jest załączenie aplikacji korzystających ze zmiany VPN lub DNS tj. aplikacji typu AdGuard, Blokada, DNS66 lub innych aplikacji zmieniających lub mających wpływ na połączenie internetowe. Co ciekawe niekiedy problem występuje, po jakimś czasie, nie zawsze jest od od razu...

Dla chcących korzystać z aplikacji TV-Browser Internet, jedynym rozwiązaniem problemu jest całkowite wyłączenie lub deinstalacja aplikacji zmieniających lub mających wpływ na połączenie internetowe. W przypadku, gdy jest problem z ustaleniem, która aplikacja stanowi problem, jedynym wyjściem jest przywrócenie urządzenia Android TV do ustawień fabrycznych. Po tym resecie instalacja aplikacji od nowa.

Po tych zabiegach problem przestał istnieć, od tego momentu przeglądarkę TV-Browser Internet uważam za zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą z dedykowanych na Android TV (możliwość sterowania pilotem od Android TV). Oczywiście w przypadku, gdy się nie stosuje zewnętrznych blokerów reklam opartych na zmianie DNS i VPN.

Jeszcze raz podziękowania dla Servisco2 za za polecenie tej bardzo fajnej przeglądarki.
Faktycznie, w przeglądarce TV-Browser Internet dobrze działa wbudowana wewnętrzna blokada reklam oraz pomijanie reklam (ADskip) np. w strims.top, aby jednak przeglądarka działała, należy zastosować podane przeze mnie rozwiązanie problemu. Co do samej przeglądarki TV-Browser Internet, tak jak napisałem wcześniej, podoba mi się jej działanie na Android TV, szczególnie interfejs podobny do tego z Windows, intuicyjna obsługa i szybkość, dostępna jest funkcja ulubione strony oraz historia przeglądania. Na przeglądarce bez żadnych problemów działają prawie wszystkie serwisy VOD w tym cda.pl, strims.top, filman.cc, filmy na wszelakich stronach itd. 

Nie mam większej potrzeby działania na moim Android TV aplikacji z VPN i DNS (zresztą te apki można wyłączać) i po rozwiązaniu problemu aplikacja przeglądarka TV-Browser Internet zostaje na stałe na moich urządzeniach z Android TV. 

Dla mających zainstalowane apki typu zewnętrzne blokery reklam oraz VPN, a zainteresowanych instalacją przeglądarki na Android TV. Nadmieniam, że w początkowych wpisach tego postu są podane przeglądarki dla Android TV, które nie mają "konfliktu" z apkami AdGuard, Blokada, DNS66 itp. 
Uwaga. Aplikacje mające wewnętrzne blokery np. uBlock Orgin nie powodują "konfliktu".

Pozdrawiam

Podziękowali: viader80
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV. - przez arkady1964 - 06-11-2022, 12:32 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości