Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV
#38
Star 
Uzupełnienie wątku.  Przeglądarka JioPagesTV w praktycznym użytkowaniu na Android TV.

Jest wiele przeglądarek internetowych, ale na stronach zawalonych reklamami nie wszystkie blokują lub cofają uciążliwe reklamy. Bloker reklam Adblock Plus użyty w przeglądarce JioPagesTV blokuje irytujace reklamy i wspiera witryny, domyślnie nie blokując natarczywych reklam (konfigurowalne, można wyłączyć, ale nie zalecam). Najważniejsze ustawienia Adblock Plus i VPN w przeglądarce JioPagesTV opisałem powyżej.

Działanie blokera reklam przetestowałem na stronach witryn internetowych "zawalonych" reklamami. Działa dobrze.

Potestowałem trochę treści przesyłane strumieniowo w przeglądarce JioPagesTVGdy VPN jest załączone razem z blokerem reklam tj. Adblock Plus wszystko działa dość dobrze , niestety niekiedy przekierowania z reklamami się "przebijały", ale  wystarczy użyć przycisk cofania na pilocie, aby wrócić do właściwej strony  ( z 1 - 2 razy, niekiedy kilka razy, jednak zawsze działa ta metoda ).

Z przeglądarek dedykowanych typowo na Android TV jeszcze tylko TV-Browser Internet nieźle sobie radzi z reklamami. Ma jednak sporą wadę, nie toleruje żadnych aplikacji uruchamiających VPN lub DNS (przeglądarka TV-Browser Internet przestaje wtedy działać, komunikując rzekomy brak połączenia z internetem, mimo, że internet działa bez żadnego problemu).

Bardzo dobrze blokuje reklamy Samsung Internet Browser , ale ma tylko częściowe sterowanie pilotem od Android TV  (przydatne jest wspomaganie sie pilotem Air Mouse). Jeszcze trudniejsza sytuacja na Android TV jest z przeglądarką  Kiwi Browser, dobre blokowanie reklam, ale tutaj jest tylko sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Istnieje jeszcze kilkanaście przeglądarek, które dobrze blokują reklamy, jednak sytuacja jest podobna jak przy Kiwi Browser tzn. na Android TV sterowane są pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Oczywiście, sterowanie jest możliwe, ale nie ma takiego komfortu obsługi jak w JioPagesTV, do tego ta przeglądarka ma wyszukiwanie głosowe, które działa bardzo dobrze.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV. - przez arkady1964 - 31-12-2022, 01:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości